شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - 2 Dec 2023
 
۰

آخرین پرونده پلیس آگاهی ۱۴۰۱ چه بود؟

دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: 833324
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از ماجرای فقدانی مرد جوان که سبب شد تا پرده از یک جنایت هولناک توسط همسر مقتول و همدست وی برداشته شود، خبر داد.
آخرین پرونده پلیس آگاهی ۱۴۰۱ چه بود؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، سرهنگ علی ولیپور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: در اواخر اسفندماه 1401، برادر و خواهری با مراجعه به کلانتری محل سکونتشان در منطقه حسن‌آباد به مأموران اعلام کردند که برادرشان به هویت مشخص (متولد 1361) به قصد رفتن به منزل خودش در شهر جدید پردیس از خانه پدری‌شان در حسن‌آباد خارج شده و دیگر مراجعتی به منزل نداشته و پس از آن نیز دیگر پاسخگوی تلفن همراهش نیست.

وی افزود: با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "فقدان افراد" و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. خانواده فقدانی پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفتند برادرمان به همراه همسر و دختر 15 ساله‌شان، از حدود دو ماه پیش و به خاطر برخی مشکلات ایجاد شده در محل سکونتشان به خانه پدری‌مان آمده بودند و طی این مدت همگی به همراه ما زندگی می‌کردند. در مورخه 21 اسفندماه 1401 بود که برادرمان برای آوردن وسایل همسر و دخترش به منزل خودشان در پردیس رفت و از آن زمان به بعد دیگر از او خبری در دست نیست.

ولیپور گودرزی بیان کرد: خانواده فقدانی در خصوص علت تأخیر نسبتاً طولانی آنها در طرح شکایت به پلیس گفتند پیامک‌هایی از گوشی تلفن همراه برادرمان برای ما ارسال می‌شد مبنی بر اینکه او در حال رفتن به کشور ترکیه است و پس از چند روز تماس خواهد گرفت؛ حتی در یکی از آخرین پیامک‌هایی که از گوشی برادرمان برای ما فرستاده شده بود از ما خواسته شده بود تا سند مالکیت خودرو یدک‌کش شخصی او را به نام همسرش کنیم! اما زمانی که دیگر از او خبری نشد، تصمیم گرفتیم تا موضوع را به پلیس اطلاع دهیم.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به شواهد و قرائن به دست آمده در پرونده، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی ویژه به این پرونده را در دستور کار اقدامات خود قرار دادند. کارآگاهان در تحقیقات خود از همسر فقدانی، با تناقض گویی‌های فراوانی روبرو شده؛ لذا محور تحقیقات پلیسی نامحسوس خود را بر روی همسر فقدانی متمرکز کرده و در ادامه اطلاع پیدا کردند که همسر فقدانی از حدود 6 ماه پیش با جوانی 20 ساله به نام سینا آشنا شده است.

وی ادامه داد: با شناسایی "سینا" در پرونده کارآگاهان پلیس آگاهی، در ادامه اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که سینا در مورخه 21 اسفندماه 1401 به محل سکونت فقدانی در شهر جدید پردیس مراجعت داشته است. لذا با محرز شدن ارتباطات غیرمتعارف وی با همسر فقدانی، کارآگاهان اداره یازدهم به محل سکونت وی در بومهن مراجعه و اطلاع پیدا کردند که سینا مدتی است به این محل مراجعتی نداشته است.

ولیپور گودرزی گفت: اقدامات جهت شناسایی و دستگیری سینا در دستور کار قرار گرفته بود تا اینکه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی طی این مدت به یکی از استان‌های غرب کشور رفته اما در حال حاضر در حال بازگشت به تهران است؛ همزمان با مراجعت سینا به تهران، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که همسر فقدانی نیز به محل سکونتش در پردیس مراجعه کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: کارآگاهان اداره یازدهم، کنترل و مراقبت نامحسوس از محل‌های تردد احتمالی و مراجعت سینا در بومهن و پردیس را در دستور کار خود قرار داده تا اینکه در ساعت 4 بامداد روز یکشنبه 13 فرودین ماه، سینا به محل سکونت فقدانی در پردیس مراجعت کرده؛ با مراجعت و ورود سینا به داخل منزل فقدانی، بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم اقدام به دستگیری سینا و همچنین همسر فقدانی کرده و در بازرسی از سینا یک قبضه اسلحه کمری جنگی کشف و توقیف کردند.

وی ادامه داد: سینا (متولد 1382) و همسر فقدانی (متولد 1366) که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشتند، به برنامه‌ریزی جهت انجام جنایت و نهایتاً قتل فقدانی توسط سینا اعتراف کرده و عنوان کردند که جسد را مشترکاً به بیابان‌های منطقه مهرآباد در جاده دماوند برده و با کندن گودالی چند متری، جسد را در آنجا دفن کردند که بلافاصله هماهنگی لازم انجام و تیم‌هایی از تشخیص هویت پلیس آگاهی، پزشکی قانونی و همچنین آتش نشانی به همراه کارآگاهان اداره یازدهم و متهمین به محل دفن مقتول مراجعه و جسد وی کشف می‌شود.

گودرزی گفت: متهم اصلی پرونده (سینا) در اعترافاتش به کارآگاهان گفت از حدود 6 ماه پیش بود که با مریم (همسر مقتول) آشنا شده و هر روز علاقه ام به او بیشتر می‌شد ؛ طی این مدت در جریان مشکلات و اختلاف مریم با همسرش قرار گرفته بودم؛ من و مریم تصمیم به ازدواج گرفته بودیم و به همین علت، هر دو نفر برای کشتن مقتول به توافق رسیدیم. از حدود دو ماه پیش بود که مقتول به روابط مریم شک کرده بود و به همین علت، خانواده اش را به منزل پدری‌اش در حسن‌آباد برده بود.

رئیس پلیس آگاهی گفت: متهم در خصوص نحوه جنایت عنوان کرد که با طرح و برنامه قبلی و در حالی که من در خانه مقتول در طبقه دوم ساختمان منتظرش بودم، مریم همسرش را به بهانه آوردن مقادیری از وسایل شخصی او و دخترش به پردیس فرستاد. زمانی که مقتول وارد خانه شد، به سمت او حمله‌ور شده و با اسپری به صورت او زدم؛ او کاملاً غافلگیر شده بود و من توانستم تا دست و پایش را بسته و نهایتاً با طناب به قتل برسانم.

وی ادامه داد: متهم در خصوص نحوه انتقال جسد به بیابان‌های اطراف مهرآباد در اطراف جاده دماوند نیز گفت: فردای آن روز، مریم به خانه‌شان آمد و دو نفری جسد همسرش را در داخل یک چمدان بزرگ قرار داده و با ماشین مقتول، به بیابان‌های مهرآباد در جاده دماوند رفتیم؛ چاله‌ای حدوداً 2 متری آماده کردیم و جسد را در داخل آن قرار داده و دفن کردیم؛ مریم به تهران بازگشت و من نیز ماشین را در بیابان رها کردم.

ولیپور گفت: متهم در خصوص انگیزه خود در تهیه سلاح کمری نیز به کارآگاهان گفت:

طی مدتی که خانواده مقتول به ویژه دو برادر و خواهر مقتول در جریان موضوع فقدان مقتول قرار گرفته بودند، آنها به شدت موضوع را پیگیری می‌کردند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم آنها را نیز به قتل برسانم تا به تصور خودم کسی دیگر پیگیر ماجرا نباشد؛ برای همین به غرب کشور رفته و یک قبضه اسلحه کمری همراه خریداری کرده و پس از آن به تهران و از آنجا به خانه مریم آمدم که چند دقیقه پس از ورود من به خانه، ناگهان پلیس وارد خانه شد و هر دو نفرمان دستگیر شدیم.

 رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به اعترافات صریح متهمین در خصوص برنامه ریزی و ارتکاب اولین جنایت، کشف جسد مقتول و همچنین برنامه ریزی برای ارتکاب جنایت‌های بعدی، پرونده از اداره یازدهم پلیس آگاهی با موضوع "قتل عمل" به اداره دهم ویژه قتل این پلیس ارجاع شده و متهمین با قرار بازداشت وقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.
https://jahannews.com/vdcauenay49nee1.k5k4.html
jahannews.com/vdcauenay49nee1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *