دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - 5 Jun 2023
 
۰

هزینه انجام معاینه فنی خودروها در سال جدید

شنبه ۵ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: 832787
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران از جریمه ۵۲ هزار تومانی پلیس برای خودروهای فاقد معاینه خبر داد.
هزینه انجام معاینه فنی خودروها در سال جدید
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، شادی مالکی درباره خودروهای ملزم به دریافت معاینه فنی گفت: خودروهای مدل 1398 و ماقبل از آن که چهار سال از عمر آنها گذشته ملزم به دریافت معاینه فنی هستند. خودروهایی که فاقد برگه معاینه فنی باشند توسط پلیس 52 هزار و 500 تومان جریمه می شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای امسال دریافت معاینه فنی برای خودروهای مدل 98 الزامی است، ادامه داد: داشتن معاینه فنی از منظر ایمنی خودرو و سرنشینان آن از یک سو و از سوی دیگر داشتن سفری ایمن ضروری است.

وی با اشاره به دلایل محیط زیستی معاینه فنی برای خودروها اظهارکرد: طبق قانون هوای پاک دریافت معاینه فنی برای خودروهایی با عمر بالای چهار سال الزامی اشت. خودروهایی که ملزم به دریافت معاینه فنی هستند در تست آلاینده‌ها باید مونواکسید کربن خودروها زیر 7 دهم و در معاینه فنی برتر این عدد باید زیر 6 دهم باشد.

مالکی  با بیان اینکه در تهران 8  مرکز معاینه فنی از ساعت 8 صبح تا 14 بعدازظهر فعال هستند، تاکید کرد: برای مراجعه به مراکز بیهقی، آبشناسان، سراج، دماوند و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان شرقی شهروندان می توانند با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی زمان مراجعه خود را بدون معطلی انتخاب کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران ا اشاره به اینکه هزینه انجام معاینه فنی خودروها در سال جدید 92 هزار تومان است، اظهارکرد: مالکانی که از وضعیت معاینه فنی خودروهای خود مطلع نیستند می‌توانند با مراجعه به سایت symfa .ir از وضعیت خودروی خود با خبر شوند.
 
https://jahannews.com/vdcc4iq4m2bq1m8.ala2.html
jahannews.com/vdcc4iq4m2bq1m8.ala2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *