شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 10 Jun 2023
 
۰
۱۱
شنبه‌های امید و افتخار؛

بهره‌برداری از ۱۱ کیلومتر خط و ۵ ایستگاه جدید مترو/ رئیس جمهور: برنامه‌های آقای زاکانی برای توسعه خطوط جدید متروی تهران «امیدبخش» است/ مسئولان شهرداری تهران «با تمام وجود» مشغول کار هستند/ زاکانی: دولت سیزدهم وعده بر زمین مانده دولت‌های قبل را محقق کرد/ مترو تهران به ۳۳۰ ایستگاه می‌رسد

شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 832346
رئیس جمهور تاکید کرد: دشمن به دنبال القاء ناامیدی به مردم است و این گونه جلوه می‌دهد که با شرایط و امکانات فعلی هیچ کاری نمی‌شود.
بهره‌برداری از ۱۱ کیلومتر خط و ۵ ایستگاه جدید مترو/ رئیس جمهور: برنامه‌های آقای زاکانی برای توسعه خطوط جدید متروی تهران «امیدبخش» است/ مسئولان شهرداری تهران «با تمام وجود» مشغول کار هستند/ زاکانی: دولت سیزدهم وعده بر زمین مانده دولت‌های قبل را محقق کرد/ مترو تهران به ۳۳۰ ایستگاه می‌رسد
به گزارش جهان نيوز، صبح امروز -شنبه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۱- با حضور رئیس جمهور و شهردار تهران ۵ ایستگاه جدید مترو  در خطوط ۶ و ۷ به طول ۱۱ کیلومتر افتتاح شد؛ رئیسی در ابتدای این افتتاحیه  با تشکر از تلاش مدیریت شهری جدید تهران گفت: خدمت رسانی به مردم در تهران کار آسانی نیست اما انگیزه بالا، اخلاص، مردم داری و مجاهدت مدیریت شهری جدید این امر را میسر کرده‌است.

وی افزود: مطابق گزارشی که به من دادند دسترسی ایستگاه مدافعان سلامت دو ماهه آماده شده که این اتفاق قابل تقدیر است و ثابت کرد روحیه بسیجی، سرعت بالا، دقت و اخلاص است که کارها را پیش می‌برد.

رئیسی افزود: برنامه های شهردار تهران برای توسعه خطوط مترو تهران امید بخش است و دولت نیز وظیفه دارد به شهرداری برای انجام درست وظایفش کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خدمات شهری چند ضلع دارد؛ ضلع نخست آن مردم است که بدون همراهی و مساعدت آنها کار پیش نمی‌رود، ضلع دوم شهرداری‌ها به عنوان تجلی اراده مردم در شورای اسلامی شهرهاست، ضلع سوم نیز دولت است که ما نیز کمک به شهرداری را از وظایف اصلی خود می‌دانیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: دشمن به دنبال القاء ناامیدی به مردم است و این گونه جلوه می‌دهد که با شرایط و امکانات فعلی هیچ کاری نمی‌شود و نمی‌توان انجام داد، اما با اتکا به امکانات فعلی و بکارگیری همت می‌توان کارهای بزرگی کرد که یکی از جلوه های آن همین افتتاحیه های امروز است.

رییس جمهور در بخش پایانی سخنان خود با تشکر از مجموعه مدیریت شهری تهران در اجرایی کردن طرح ساماندهی جابجایی مسافران در پایتخت گفت: همکاری بین دولت و شهرداری و مردم موجب خلق کارهای بزرگ در تهران خواهد شد.


به گزارش جهان نيوز، صبح امروز با حضور رییس‌جمهور و شهردار تهران ۱۱ کیلومتر جدید از خطوط ۶ و ۷ تهران به‌همراه ۵ ایستگاه جدید  به‌همراه ۵ ایستگاه جدید (دادمان، لاله، کارگر، هفت‌تیر و ولیعصر (عج)) به بهره‌برداری رسید.

۹ کیلومتر از خطوط به بهره برداری رسیده امروز؛ در بخش میانی خط ۶ واقع است و ۲ کیلومتر هم از خط ۷ به همراه یک ایستگاه افتتاح شد.


زاکانی: بهار سال آینده عملیات احداث خط ۱۰ مترو اجرایی می‌شود
علیرضا زاکانی روز شنبه در مراسم افتتاح پنج ایستگاه جدید مترو در خطوط ۶ و ۷ به طول ۱۱ کیلومتر با تشکر از همراهی‌های دولت سیزدهم گفت: رییس جمهوری همیشه مدافع مدیریت شهری بوده اند و در ماه‌های اخیر کمک‌های دولت ایشان به شهرداری‌ها بی نظیر بوده است.

شهردار تهران در ادامه پیرامون افتتاح‌های امروز افزود: در سه بخش ۵ ایستگاه به طول ۱۱ کیلومتر را افتتاح شده است؛ بخش نخست مربوط می‌شود به ایستگاه شهید دادمان در خط ۷ مترو، بخش دوم بزرگترین افتتاح ماست و در آن چهار ایستگاه کارگر، لاله، ولیعصر (عج) و هفت تیر در خط ۶ مترو تهران به طول ۹ و نیم کیلومتر افتتاح خواهد شد که با این افتتاح‌ها خط ۶ مترو به دو خط یک و سه متصل خواهد شد.

زاکانی گفت: پیش از این بخش جنوبی خط ۶ با ایستگاه هایی، چون دولت آباد و امام حسین (ع) روزانه ۲۵ هزار مسافر و بخش شمالی آن روزانه ۵ هزار مسافر را جابجا می‌کرد. در مجموع این رقم شامل دو درصد از کل مسافران مترو می‌شد؛ بنابراین خط ۶ برای ما مطلوبیت نداشت.

شهردار تهران پیرامون بخش سوم افتتاحیه‌های امروز نیز گفت: در این بخش با راه اندازی ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت شرایط دسترسی مردم به بیمارستان مهدی (عج) به عنوان بزرگترین کلان بیمارستان ایران تسهیل می‌شود.

زاکانی در ادامه تاکید کرد: در مجموع امروز ۲۵۷ کیلومتر مترو با ۱۴۸ ایستگاه در شهر تهران داریم و در آینده نزدیک باید این رقم به ۴۹۱ کیلومتر و ۳۳۰ ایستگاه برسد. در برنامه‌ای ۷ ساله بنا داریم پرونده مترو تهران را ببندیم و شرایط را برای جابجایی ۱۰ میلیون مسافر در روز فراهم کنیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون کمک‌های دولت سیزدهم به توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت نیز گفت: از سال ۹۵ دولت موظف بود ۶۳۰ واگن با فاینانس ۱۵ درصد را در اختیار شهرداری قرار دهد، اما در دولت‌های قبلی این مساله به سرانجام نرسید و پس از ۶ سال دولت سیزدهم این وعده بر زمین مانده را محقق کرد.

زاکانی افزود: علاوه بر این با تصمیم دولت ۷۷ میلیون یورو نیز برای تولید واگن‌های ملی اختصاص داده است.


شهردار تهران در بخش پایانی سخنان خود گفت: در بهار سال آینده عملیات احداث خط ۱۰ مترو اجرایی خواهد شد. همچنین قرارداد‌های لازم برای ساخت خط ۹ مترو نیز منعقد می‌شود. بنا داریم قطر فضای کار تی. بی. ام خطوط جدید مترو تهران را به عدد ۱۵.۸ متر افزایش دهیم تا با این کار در این خطوط علاوه بر مترو؛ خطوط اتوبوس و حمل و نقل زیر زمینی پاک نیز داشته باشیم.

صبح امروز شنبه ۲۸ اسفند ۵ ایستگاه و بهره‌برداری از ۱۱ کیلومتر مسیر ریلی از قطعات میانی خطوط ۶ و ۷ متروی تهران توسط آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رییس جمهوری افتتاح شد.

در این مراسم که رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، ایستگاه‌های بوستان لاله، کارگر، ایستگاه متقاطع با خط یک متروی هفت‌تیر و ایستگاه متقاطع با خط سه در میدان ولیعصر از خط ۶ و همچنین ایستگاه شهید دادمان از خط ۷ متروی تهران که با اعتباری ۳ هزار میلیارد تومانی در ۱۱ کیلومتر ریلی راه‌اندازی شده‌اند، مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

همچنین ایستگاه میانی مدافعان سلامت که به‌منظور تسهیل دسترسی مردم به کلان بیمارستان حضرت مهدی (عج) احداث شده است، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
https://jahannews.com/vdcdox0j9yt0ss6.2a2y.html
jahannews.com/vdcdox0j9yt0ss6.2a2y.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
همه این ۱۱ کیلومتر خط و ۵ ایستگاه جدید مترو در این 20 ماه ساخته شده است؟
Iran, Islamic Republic of
دولت انقلابی و جهادی
Iran, Islamic Republic of
صد شکر که رییسی آمد و صد شکر روحانی و کابینه اش رفتند.
Iran, Islamic Republic of
رییسی فعل ما می توانیم را صرف کرد.
علی
United Kingdom
رییسی بت شکن کمر استکبار را بشکن
Iran, Islamic Republic of
رییسی بت شکن ، بت کارهای نکرده از دولت قبل را بشکن...
Iran, Islamic Republic of
مردم خودشان آگاهند.
Iran, Islamic Republic of
کاش ادامه خط متروی مسیر آزادی تا انتهای جاده مخصوص ادامه پیدا میکرد، تا کمی از تعداد سرویسهای کارخانجات کم میشد و شاغلین کمتر از خودرو شخصی استفاده میکردند
Iran, Islamic Republic of
درود بر رییس‌جمهور رئیسی مرد کار و عملگرا
Iran, Islamic Republic of
قبل از این‌ها بهتر نیست تکلیف افتتاح بقیه ایستگاه های خط شش و هفت را روشن کنند ...
سيد مجتبى بنيادى
Iran, Islamic Republic of
همه كارهاى زيربنايى عظيم دولت عالى و شگفت انگيز و قابل ستايش ميباشد ، اما از حالا بايد دولت
هم و غم خود را براى كنترل قيمت دلار و گرانى كمر شكنِ جامعه صرف نمايد.