جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - 24 Mar 2023
 
۰
۱

نیروهای صهیونیستی: دیگر در ارتش خدمت نمی‌کنیم

جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 832272
یکصد تن از نیروهای ذخیره سرویس عملیات ویژه رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب اعلام کردند در اعتراض به اصلاحات قضایی از یکشنبه در ارتش خدمت نخواهند کرد.
نیروهای صهیونیستی: دیگر در ارتش خدمت نمی‌کنیم
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایرنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، صدها تن از نیروهای ذخیره عملیات ویژه بخش اطلاعات نظامی، موساد و شاباک اعلام کردند که از روز یکشنبه به خدمت داوطلبانه خود در ارتش ادامه نمی‌دهند.

این نیروها در بیانیه‌ای اعلام کردند، روز یکشنبه نخستین قانون دیکتاتوری در قرائت دوم و سوم آن تصویب خواهد شد که روز وحشتناکی خواهد بود.

همچنین رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، یکصد نفر از افسران یگان سری نیروی هوایی رژیم اشغالگر در نامه‌ای به فرمانده نیروی هوایی اعلام کردند که در نیروی ذخیره خدمت نمی‌کنند.

در لایحه کابینه نتانیاهو موسوم به "اصلاح قانون قضایی" که ساکنان سرزمین‌های اشغالی از آن به کودتای قانون اساسی تعبیر می‌کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه دستگاه اجرایی و قانونگذاری در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این لایحه همچنین اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و همچنین اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه در جلسه کنست (پارلمان) که در هفته‌های گذشته برگزار شد، در قرائت اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

این لایحه برای آن که تصویب و به قانون تبدیل شود، باید در شور دوم و سوم نیز به رأی گذاشته شود و در کمیسیون‌های تخصصی رأی آورد و در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با همین لایحه «اصلاح نظام قضایی» از محاکمه فرار کند.

ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نیز افشا کرد که تلاش نتانیاهو و حزب وی برای اصلاحات در دستگاه قضایی که صهیونیست‌ها از آن به عنوان کودتا یاد می‌کنند، برای تبرئه بنیامین نتانیاهو از محاکمه است.
https://jahannews.com/vdcbz5bw5rhbf5p.uiur.html
jahannews.com/vdcbz5bw5rhbf5p.uiur.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پایان اسقاطیل نزدیک است