کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

۱۰۰ دانش آموز به علت بدحالی بستری شدند

22 اسفند 1401 ساعت 15:20

معاون درمان وزارت بهداشت، با اشاره به حوادث اخیر در برخی مدارس کشور، گفت: تا روز گذشته فقط ۱۰۰ دانش آموز به علت بدحالی در بیمارستان بستری بوده اند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از مهر، سعید کریمی، در کنفرانس یک روزه مدیریت و برخورد با آسیب‌های شیمیایی که در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد با اشاره به اینکه در مورد وقایع اخیر آن چه مهم است مدیریت مراجعه کنندگان به مراکز درمانی است، گفت: خوشبختانه تاکنون فوتی در بین دانش آموزانی که در اثر بدحالی به مراکز درمانی مراجعه کرده یا اورژانس بر بالین آنها رفته است، نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه همچنین مریض بدحالی که نیاز به بستری طولانی مدت داشته باشد در بین مراجعین حوادث اخیر نداشته ایم، افزود: آموزش به مدیران مدارس و همچنین والدین دانش‌آموزان در حال انجام است تا بتوانند مدیریت صحنه را در این حوادث به خوبی انجام دهند.

کریمی با اشاره به اینکه مباحث روحی و روانی و اضطراب بخش عمده این حوادث را در بردارد، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از دانش آموزان در همان مدرسه تریاژ شده و در محل مداوا شده‌اند و مدیریت اورژانس و صحنه بسیار مهم است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به دستورالعمل‌هایی که در زمینه موارد قبل و بعد از حادثه از سوی وزارت بهداشت صادر شده است، اظهار کرد: جامعه پزشکی نسبت به مطالعه این دستورالعمل‌ها اهتمام ورزیده و طبق آمار از ۱۳ هزار دانش آموزی که به مراکز درمانی مراجعه کرده یا اورژانس بر بالین آنها رفته است، همگی مرخص شده و تا روز گذشته تنها ۱۰۰ نفر در بیمارستان حضور داشتند که با انجام اقدامات لازم زیر ۹ ساعت مرخص می‌شوند.


کد مطلب: 831947

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/831947/۱۰۰-دانش-آموز-علت-بدحالی-بستری-شدند

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com