شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 10 Jun 2023
 
۰
۲

تهرانی‌ها ۳ ساله خانه‌دار می‌شوند؟/ مصوبه‌ای که باید به بهشت برود

دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 831163
قرارگاه جهادی مسکن ایجاد شد. فروش متری مسکن در دستور کار است و به محض تایید شورا کار اجرایی می‌شود. با این طرح شهروندان در یک بازه ۳ ساله خانه‌دار می‌شوند.
تهرانی‌ها ۳ ساله خانه‌دار می‌شوند؟
به گزارش جهان نيوز، معضل مسکن یکی از مشکلات اساسی پایتخت‌نشینان است در چند سال گذشته به دلیل بالا رفتن قیمت مسکن و افزایش اجاره‌بها برخی از شهروندان مجبور شدند از تهران کوچ و به حاشیه شهر بروند. در دوره قبل مدیریت شهری تقریبا بیشتر فعالیت ها در تهران متوقف شد و بسیاری از نیمه کاره ماند.

شهردار تهران بخشنامه داد/ دستور تشکیل قرارگاه جهادی مسکن در تمام ستادها و شهرداری‌های مناطق/ استفاده از تمام ظرفیت‌های بلدیه
بعد از آغاز به کار مدیریت ششم شهری در سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران تصمیم گرفت که برای رفع مشکل مسکن در تهران اقداماتی انجام دهد. علیرضا زاکانی شهردار تهران طی بخشنامه‌ای خطاب به همه مدیران ستادی و شهرداران مناطق دستور تشکیل قرارگاه جهادی مسکن را داد و تأکید کرد که با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر نارضایتی از میزان تولید مسکن در کشور از مدیران شهری خواست نسبت به شناسایی گلوگاه‌های بروز وضعیت موجود اقدام کنند و قرار شد که از همه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل برای رفع این مشکل استفاده شود.

یکی از این اقدامات راه‌اندازی قرارگاه جهادی مسکن و دیگری به حداقل رساندن زمان و حذف فرآیندهای موازی برای صدور مجوزهای لازم برای تولید مسکن بود قرار شد همه امکانات شهرداری از زمین و مجوز ... برای تأمین مسکن به ویژه مسکن استطاعت‌پذیر پای کار آورده شود.

چرخ مسکن در دولت قبل زنگ‌زده و در گل فرورفته است /کلنگ زنی برای ساخت مسکن انجام شد/استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بحث مسکن
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران معتقد است که چرخ مسکن در دولت قبل زنگ‌زده و در گل فرورفته است و قرار است در این دوره حرکت‌های خوبی در حوزه مسکن صورت گیرد.

شهرداری تهران ساخت تعداد زیادی واحد مسکونی را در تهران آغاز کرده است و قرار است با تدابیر انجام شده تحولی در زیرساخت‌ها صورت گیرد و همچنین از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت مسکن استفاده شود.

از ساخت مسکن استطاعت‌پذیر تا رکود در بحث مسکن در دوره قبل/بازگشت رونق ساخت و ساز به شهر
۷ رویکرد جدید در مجموعه شهرداری در بحث احداث مسکن تهیه شده که این رویکردها مورد تأیید شهردار بوده و اجرا شده است و از جمله آن می‌توان به توسعه‌گری در بخش مسکن اشاره کرد همچنین ساخت مسکن استطاعت‌پذیر هم در دست اجرا است متأسفانه در ۸ سال گذشته شاهد رکود مسکن بودیم و قفل‌هایی به بحث ساخت و ساز در تهران زده شد اما حال شهرداری تصمیم دارد در این زمینه اقداماتی انجام داده و دوباره رونق ساخت و ساز به شهر بازگرداند.
خانه‌سازی و آبادانی کار بسیار سخت و دشواری است که البته باید در این زمینه از مردم کمک گرفت و شهرداری هم در این فرآیند تسهیل‌گری لازم را انجام دهد.

هدایت منابع خرد مردم به سمت خرید مسکن/شهروندان در یک بازه زمانی ۳ ساله خانه دار می شوند/طرح فروش متری مسکن قبلا اجرا شد اما شکست خورد/مدیران فعلی مشکلات طرح قبلی فروش متری را احصا کردند
فروش متری مسکن یکی از اقدامات شهرداری تهران برای رفع مشکل مسکن است قرار است که مسکن به صورت متری به فروش برسدو منابع مردم به صورت خرد وارد مسکن شود. با این اقدام شهروندان در یک بازه زمانی سه ساله می‌توانند صاحب خانه شوند.

قرار است که فروش مسکن متری در بورس عرضه شود تا شهروندان اعتماد بیشتری به این موضوع پیدا کنند. شهرداری تهران تصمیم دارد با ایجاد امید در بین مردم آنها را ترغیب به صاحبخانه شدن کند.

در ادوار گذشته طرح فروش متری مسکن در دستور کار قرار گرفت و این کار تا حدودی هم پیش رفت اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت موفق نشد. اما این بار شهرداری تصمیم دارد نقاط ضعف و قوت طرح قبلی را احصا و یک طرح موفق به بازار عرضه کند. قرار است که طرح فروش متری مسکن به شورا برود.

هنوز طرح فروش متری مسکن به شورا نرفته است/بررسی طرح در سال اینده
مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر در این باره می‌گوید هنوز این طرح به شورا نیامده است در صورتی که به شورا ارسال شود آن را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم اما این کار به آن طرف سال موکول می‌شود.

در فروش متری مسکن شهرداری با کمک دستگاه‌های مسؤول اقداماتی انجام می دهد و قرار است این پروژه‌ها صاحب سند و پروانه باشند تا مردم دچار مشکل نشوند و همچنین شهروندان می‌توانند پیشرفت فیزیکی پروژه را لحظه به لحظه رصد کنند و بدانند پروژه‌ای که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند در چه مرحله‌ای قرار دارد.

بعد از اجازه شورا عرضه مسکن در بورس آغاز می‌شود
مهدی هدایت رئیس سازمان نوسازی شهر تهران می‌گوید با فروش متری مسکن بخشی از مشکلات شهروندان برطرف می‌شود ما کار را آغاز کرده‌ایم و بعد از اجازه شورا عرضه مسکن در بورس آغاز می‌شود. قیمت مسکن هم بستگی به نظر کارشناس رسمی دارد اما بنده تأکید می‌کنم که در این مدل فروش که قرار است ما آن را اجرا کنیم کارها بسیار شفاف ارائه و اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد و پروژه فروش متری مسکن یک پروژه سه ساله است.

کاهش فاصله شمال تا جنوب شهر/کمر بی‌مسکنی و بدمسکنی را در تهران می‌شکنیم
شهرداری تهران تصمیم دارد که فاصله شمال و جنوب در تهران را کم کند و با تولید مسکن ظرفیت‌های خوبی در شهر فراهم کند. علیرضا زاکانی شهردار تهران می‌گوید که کمر بی‌مسکنی و بدمسکنی را در تهران می‌شکنیم. بی‌عدالتی و فاصله شمال و جنوب در تهران بسیار آزاردهنده است این فاصله فقط ۹۰۰ متر اختلاف ارتفاع نیست بلکه ده‌ها و صدها کیلومتر اختلاف در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای زندگی آبرومندانه فاصله وجود دارد و ما به دنبال این هستیم که این فاصله را کم کنیم.

بر اساس این گزارش، عدالت‌محوری در دستور کار است و قرار است که جنوب شهر توسعه خوبی یابد رفع مشکل مسکن در دستور کار است تفاهم‌نامه‌هایی در این زمینه امضا و کلنگ‌زنی‌هایی صورت گرفته است. قرار است سرانه‌ها تأمین شود تا قدری زندگی مردم راحت‌تر شود. شهرداری تهران وعده داده که مشکل بی‌مسکنی، بدمسکنی و اجاره‌نشینی را حل و فصل و کمر آن را می‌شکند. البته استاندار تهران بر پیگیری مجدانه مسکن‌سازی تأکید کرده و گفته تأمین زیرساخت‌های طرح‌های مسکن باید در اولویت قرار گیرد و یکی از اهداف مهم بررسی واگذاری مسکن به متقاضیان واقعی است تا از عارضه دلال‌ها جلوگیری شود.

همچنین باید همه دستگاه‌های متولی در حوزه مسکن به وظایف قانونی خود به درستی عمل و سهم خودشان را انجام دهند تا این مشکل دیرینه پایتخت‌نشینان برطرف شود.
https://jahannews.com/vdcjmveotuqetvz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjmveotuqetvz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سه ساله صاحب خانه شویم؟ با قیمت خانه متوسط متری 50 میلیون چطوری میشه؟ با حقوق ماهی7 میلیون؟
Iran, Islamic Republic of
اینها که آمال و آرزو بود ، اقدامات عملی برای این مهم تو این دوسال چی؟