جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
 
۱
۱۶
سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر؛

افتتاح فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی/ بازدید رئیس جمهور از پروژه «ایران ال‌ان‌جی» در پارس جنوبی/ رئیسی: مردم دست دشمن را خوانده و همانند اغتشاشات خیابانی، اغتشاشات اقتصادی دشمن را نیز ناکام می‌گذارند

پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب: 830747
این استان در اقتصاد دریا محور از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است و در بخش اقتصاد کشاورزی از ظرفیت بالایی برخوردار است.
افتتاح فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی/ بازدید رئیس جمهور از پروژه «ایران ال‌ان‌جی» در پارس جنوبی/ رئیسی: مردم دست دشمن را خوانده و همانند اغتشاشات خیابانی، اغتشاشات اقتصادی دشمن را نیز ناکام می‌گذارند
به گزارش جهان نيوز، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور صبح امروز با استقبال نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار، نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات محلی در سومین سفر دور دوم استانی وارد فرودگاه عسلویه شد.

رئیس جمهور در این سفر 2 روزه ضمن بررسی وضعیت مصوبات دور اول سفر از طرح‌های صنعتی و خدماتی استان که در سفر قبلی تصمیماتی برای اجرا و تکمیل آنها اتخاذ شده بود، بازدید می‌کند.

رئیس جمهور پس از ورود به فرودگاه بین‌المللی خلیج‌ فارس عسلویه وارد شهرستان کنگان برای افتتاح فاز 14 پارس جنوبی می‌شود.

دیدار مردمی، سفر به شهرستان‌های بوشهر، دشتی، عسلویه و دشتستان، افتتاح طرح‌های مهم صنعتی، تولیدی از جمله، آب‌شیرین‌کن 35 هزار متر مکعب بوشهر، آغاز عملیات اجرایی چند مجتمع پتروشیمی افتتاح و آغاز ساخت واحدهای مسکونی از دیگر برنامه‌های سفر آیت‌الله رئیسی به استان بوشهر است.

جلسه طلایه‌داران پیشرفت شامل فعالین اقتصادی و سرمایه‌گذاران حضور در آیین جشن ازدواج آسان با حضور 300 زوج به میزبانی سپاه استان، جلسه با فعالان فرهنگی و اجتماعی از دیگر برنامه‌های سفر رئیس جمهور به استان بوشهر است.

رئیس جمهور در نشست شورای برنامه‌ریزی استان به جمع‌بندی تصمیمات اتخاذ شده در این سفر خواهد پرداخت و پس از آن در نشست خبری با اصحاب رسانه نتایج و دستاوردهای سفر دوم دولت مردمی به بوشهر را تشریح می‌کند.

وزرای کشور، نیرو، صمت، راه و شهرسازی، اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون امور زنان رئیس جمهور و رئیس دفتر رئیس جمهور، آیت‌الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی 16 مهرماه سال گذشته در قالب دور اول سفرهای استانی به همراه جمعی از وزرا و معاونین خود به استان بوشهر سفر کرده بود.
 

استان بوشهر در حوزه انرژی حرف اول در منطقه و کشور می‌زند
سید ابراهیم رئیسی صبح امروز هنگام ورود در استان بوشهر در فرودگاه بین‌المللی خلیج‌ فارس عسلویه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از مردم انقلابی، متدین استان بوشهر، اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت بسیاری برخوردار است که یکی از آنها نیروی انسانی کارآمد است و در حوزه انرژی حرف اول در  منطقه و کشور می‌زند.

رئیس جمهور با بیان اینکه استان بوشهر استانی است که می‌تواند در بخش‌های مختلف سرآمد باشد، گفت: این استان در اقتصاد دریا محور از جایگاه مهمی در کشور برخوردار است و در بخش اقتصاد کشاورزی از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در دور اول سفر به استان بوشهر به علت شرایط کرونایی توفیق دیدار مردمی فراهم نشد، خاطرنشان کرد: مدت زمان این سفر نسبت به دور اول افزایش یافته تا در خدمت مردم در مناطق مختلف باشیم.
رئیسی گفت: در مناطق کنگان و عسلویه به همت متخصصان داخلی و در سایه تلاش کارگران زحمتکش آثار اقتصادی مهم و ماندگاری برای کشور رقم خورده است.

رئیس جمهور افزود: در این سفر ضمن بررسی روند طرح‌های مختلف مصوبات سفر نخست هم پیگیری می‌شود و مسائل و مشکلات استان در گفت‌وگو با مسئولان محلی، نمایندگان و نخبگان استان مورد کنکاش و بررسی قرار می‌گیرد.

افتتاح و بهره‌برداری رسمی از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی/افزایش روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت تولید گاز کشور
سید ابراهیم رئیسی که در جریان دور دوم سفرهای استانی و به منظور انجام سفری دو روزه به بوشهر سفر کرده است، در نخستین برنامه خود در این سفر با حضور در منطقه پارس جنوبی در عسلویه، پالایشگاه فاز ۱۴ این مجتمع عظیم گازی را به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار داد.

با بهره‌برداری از این فاز روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین، ۴۰۰ تن گوگرد، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن LPG جهت خوراک واحدهای پتروشیمی تولید می‌شود.

طراحی و مهندسی‌، نصب و اجرا و راه‌اندازی فاز ۱۴  پالایشگاه پارس جنوبی  ۱۰۰ درصد ایرانی و با محوریت شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط سخت تحریمی اجرایی شده است.
 

بهره‌برداری از فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی جلوه عزم و اراده بلند و تحقق شعار «ما می‌توانیم» است
سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جریان دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، در استان بوشهر و در آیین افتتاح فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی به عنوان ایرانی‌ترین فاز این مجموعه ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان به ویژه سالروز ولادت صاحب‌الزمان (عج) گفت: امروز، روز بسیار خوشحال کننده‌ای است چرا که شاهد بهره‌برداری رسمی از یکی از جلوه‌های اراده قوی و کار و تلاشی ماندگار در این منطقه هستیم.

رئیس جمهور افزود: بهره‌برداری از فاز ۱۴ مجموعه پالایشگاه پارس جنوبی جلوه عزم و اراده بلند و تحقق شعار ما می‌توانیم است که با همه وجود اجرایی شده است؛ مجموعه‌ای که با دست توانمند ایرانی، با کالای ایرانی، طراحی، مشورت و با اجرای متخصصان و کارگران ایرانی اجرا شده است.

دکتر رئیسی با با قدردانی از همه دست‌اندرکاران، مجریان، متخصصان و به خصوص کارگران عزیزی که زیر آفتاب طاقت‌فرسای این منطقه برای ساخت این پالایشگاه تلاش کردند، اظهار داشت: امروز منافع این پالایشگاه و محصولات آن می‌تواند بخش‌های مهمی از صنعت نفت و انرژی کشور را فعال کند.

رئیس جمهور با اشاره به محصولاتی تولیدی این پالایشگاه از جمله سالانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز، تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود کشور ظرفیت‌های زیادی برای پیشرفت دارد یکی از جلوه‌های آن مجموعه‌هایی مثل همین پارس جنوبی است که امروز یکی از فازهای پالایشگاه آن به بهره‌برداری رسیده و تبدیل به جلوه خودکفایی و استقلال کشور شده است.


آیت‌الله رئیسی اضافه کرد: شرکت‌های خارجی که برای احداث فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی به ایران آمده بودند، با تصور اینکه بعد از رفتن آنها کار این فاز بر زمین می‌ماند، ایران را ترک کردند، اما متخصصان جوان کشورمان اجازه ندادند کار روی زمین بماند و فاز ۱۱ این مجموعه نیز به زودی با همت همین متخصصان به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: البته با تکمیل فاز ۱۱ که آخرین فاز پارس جنوبی است، کار ما تمام نخواهد شد، چرا که در حوزه انرژی کشور کارهای زیادی برای انجام به ویژه در میادین مشترک داریم. در زمینه بهره‌برداری از میادین مشترک مولفه سرعت در بهره‌برداری نیز به شدت مورد تاکید است تا سهم کشور از این میادین احصا شود.

دکتر رئیسی در ادامه با بیان اینکه امروز اقتصاد انرژی یکی از مزیت‌های بزرگ برای کشور ماست، تصریح کرد: همه بخش‌های مختلف باید برای فعال‌تر کردن اقتصاد انرژی تلاش کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید از پروژه ایران ال‌ان‌جی، گفت: این پروژه از سال ۹۲ با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری تا پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم متوقف مانده بود، اما با تلاش‌های صورت گرفته در یکسال و نیم گذشته به پیشرفت‌های قابل توجهی رسیده و خسارت‌های وارد شده در ۱۰ سال گذشته به این پروژه حتما باید جبران شود.

آیت‌الله رئیسی همچنین به موضوع سوختن مشعل‌ها در مجتمع گازی پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه وزیر نفت نوید داده است که سوختن این مشعل‌ها با کمک شرکت‌های دانش بنیان مهار و در جهت رفع ناترازی انرژی کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور در ادامه توجه به کارگران را مورد تاکید قرار داد و گفت: رویکرد اتخاذ شده مبنی بر اینکه هم پیمانکار مورد حمایت قرار گیرد و هم پیمانکار، کارگران را مورد حمایت قرار دهد، قابل تقدیر است.

دکتر رئیسی افزود: تحت هیچ شرایطی نباید حق کارگران نادیده گرفته شود و حتی یک ماه حقوق آنها به تعویق بیفتد. اگر در اعتبارات پروژه‌ها کاستی وجود دارد نباید در حقوق و دستمزد کارگران لحاظ شود.
رئیس جمهور توجه وزارت نفت به مسئولیت‌های اجتماعی در استان‌های نفت و گازخیز را قابل تقدیر دانست و گفت: مردم مناطقی که لوله‌های گاز و نفت از آنجا عبور می‌کند، انتظار دارند از مواهب استخراج و انتقال انرژی در زمینه محرومیت‌زدایی و ایجاد جاده، مدرسه و خانه بهداشت بهره‌مند شوند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف در کنار مدیریت تولید گفت: وزارت نیرو وظیفه دارد مدیریت مصرف را اعمال و با کمک صدا و سیما و تریبون‌داران به فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف بپردازد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از تلاش‌های هشت شرکت همکار با وزارت نفت و بنیاد مستضعفان در تکمیل پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، از بانک‌ها و بخش‌های مهم اقتصادی برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دعوت کرد و گفت: اگر نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید به ویژه در حوزه انرژی هدایت شود، برای توسعه اقتصادی بسیار موثر خواهد بود چرا که هم باعث سرمایه‌گذاری مفید و خودکفایی شده و هم جلوه‌ای از اقتصاد مقاومتی در کشور است.

دکتر رئیسی تکمیل و بهره‌برداری از پالایشگاه بزرگ فاز ۱۴ پارس جنوبی به همت متخصصان ایرانی را نماد و نمود عینی تحقق شعار تولید، اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و افزود: دشمن به دلیل برخی ضعف‌ها در کشور به دنبال ایجاد اختلال و توقف در روند توسعه کشور بود، اما متخصصان و کارگران ایرانی با طراحی، اجرا و تکمیل این پروژه نشان دادند که نه تنها متوقف نخواهند شد، بلکه این چنین قدرت و توان خود را به رخ دشمنان می‌کشند.

رئیس جمهور پالایشگاه ۱۰۰ در صد ایرانی فاز ۱۴ پارس جنوبی را از مولفه‌های اقتدارآفرین در راستای تحقق ایران قوی عنوان کرد و افزود: تقویت و توسعه این بخش از اقتصاد به عهده وزارت نفت و شرکت‌های تابع آن است که باید توامان ادامه پیدا کند.

آیت‌الله رئیسی پیش از آغاز سخنان خود در این مراسم ۴ طرح مجتمع پتروشیمی پارس گلایکور، مخازن نه‌گانه پتروشیمی سبز عسلویه، پست برق پتروشیمی دماوند و واحد دوم طرح سیکل ترکیبی نیروگاه متمرکز پارس جنوبی را نیز به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح کرد.


 
بازدید رئیس جمهور از پروژه «ایران ال‌ان‌جی» در پارس جنوبی

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی که در جریان دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی به استان بوشهر سفر کرده است، در ادامه برنامه‌های اولین روز سفر، از فرآیند تکمیل پروژه «ایران ال‌ان‌جی»، پروژه مایع‌سازی گاز طبیعی ایران بازدید کرد و با توضیحات مدیران این پروژه در جریان آخرین وضعیت احداث آن قرار گرفت.

این پروژه در ۲۰۰ هکتار مساحت با۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، شامل دو ردیف عملیاتی تولید ال‌ان‌جی و به ظرفیت کل سالیانه ۱۰,۸ میلیون تن می‌باشد که علاوه بر ال‌ان‌جی محصولات دیگری از قبیل ال‌پی‌جی، میعانات گازی و سولفور نیز تولید می‌کند. خوراک کارخانه ایران ال‌ان‌جی از میدان گازی پارس جنوبی تامین خواهد شد.

 در این پروژه همچنین پیش‌بینی افزایش ظرفیت تا چهار ردیف عملیاتی نیز وجود دارد.

به گفته مدیران این پروژه ۵ مخزن ال‌ان‌جی و ال‌پی‌جی آن تا پایان تابستان سال آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

این پروژه با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری از سال ۹۲ تا قبل از شروع به کار دولت سیزدهم راکد مانده بود.

رئیس جمهور در جریان بازدید از این پروژه به صورت بی‌واسطه و صمیمی با تعدادی از کارگران شاغل در آن گفتگو کرد و وضعیت کاری و معیشتی آنان را جویا شد.

آیت‌الله رئیسی در اجتماع مردم بوشهر:
دشمن در متوقف کردن حرکت توفنده ملت ایران ناکام مانده و خواهد ماند/ در برابر تلاش دشمن برای متوقف کردن رشد اقتصادی امروز شاهد افتتاح یک پروژه ۲ میلیارد دلاری تماما ایرانی بودیم/ مردم دست دشمن را خوانده و همانند اغتشاشات خیابانی، اغتشاشات اقتصادی دشمن را نیز ناکام می‌گذارند


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت مردمی به استان بوشهر در اجتماع مردم بوشهر با بیان اینکه باید قدردان همه کسانی باشیم که با اخلاص و نثار جان خود از استقلال و امنیت و آسایش این ملت و این کشور دفاع کردند، گفت: وحدت و انسجام امروز این کشور نیز مرهون همین شهادت‌ها و ایثارگری‌ها است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد ملت ایران مستقل، آزاد، با اراده و انسجام زندگی کند، به توطئه‌ها و فتنه‌انگیزی‌های متعدد دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی علیه انتخاب و اراده این ملت برای عمل به دین و شریعت اشاره کرد و افزود: دشمن تلاش کرد با جنگ تحمیلی، فتنه منافقین و تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه حرکت توفنده ملت ایران را متوقف یا حداقل کُند نماید، اما موفق نشده و در آینده نیز نخواهد شد.

دکتر رئیسی همچنین با اشاره به جنگ ترکیبی اخیر دشمن که با بهره‌گیری از تجربیات گذشته آنها طراحی و اجرا شده بود، اظهار داشت:  دشمن تصور می‌کرد با اغتشاش خیابانی می‌تواند حرکت ملت ایران را کند یا متوقف کند، اما دچار اشتباه محاسباتی شد چرا که فکر می‌کرد این مردم و کشور مثل برخی مردم و کشورهای دیگر هستند.

رئیس جمهور به ایجاد اغتشاش اقتصادی و ارزی دشمن پس از ناکامی در اغتشاشات خیابانی اشاره و تصریح کرد: دشمن وقتی اغتشاشات خیابانی با حضور و بصیرت مردم ناکام ماند، تلاش می‌کند با ایجاد التهاب در بازار و عرصه اقتصاد تولید و فعالیت‌های علمی و فنی و فناوری را در کشور کند یا متوقف کند اما امروز صبح در عسلویه فقط در یک فقره شاهد بهره‌برداری از پروژه‌ای عظیم بودیم که با سرمایه‌گذاری بیش از ۲ میلیارد دلاری و تماما ایرانی اجرا شده است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه فاز ۱۱ پالایشگاه عظیم پارس جنوبی نیز به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواست رشد اقتصادی ما منفی، تجارت و روابط کشور با همسایگان و دیگر کشورها متوقف و تراز تجاری کشور منفی شود، اما امروز می‌بینند که رشد اقتصادی و تراز تجاری کشور مثبت و تجارت ما با همسایگان با رشد ۴۰ درصدی مواجه شده و با عضویت در سازمان شانگهای ارتباط ما با همه زیرساخت‌های آسیا برقرار شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال بهانه‌جویی برای فتنه‌انگیزی علیه ملت ایران هستند، تاکید کرد: همانگونه که در سخنرانی روز ۲۲ بهمن در اجتماع مردم گفتم ملت ایران در جایگاه مدعی است و این کشورهای غربی هستند که در جایگاه متهم بوده و باید پاسخگو باشند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند با ایجاد انتظارات تورمی، التهاب در بازار و دروغ‌پردازی در رسانه‌هایشان اهداف خود را به پیش ببرند، گفت: دشمنان هر بار دروغی می‌گویند و این بار مدعی شده‌اند که ذخایر ارزی کشور کافی نیست، اما اینجا اعلام می‌کنم که به برکت حضور مردم، تولید و به برکت کار شبانه‌روزی جوانان خوب ما ذخایر ارزی کشور کافی و در شرایط مناسب است.

رئیس جمهور افزود: مردم دست دشمن را خوانده‌اند و همانگونه که دشمن را در اغتشاشات خیابانی ناکام گذاشتند در اغتشاشات ارزی نیز ناکام خواهند گذاشت.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه امروز کشورهای بسیاری برای سرمایه‌گذاری در ایران رغبت دارند و زمینه‌های رشد بالای اقتصادی در کشور قابل مشاهده است، اظهار داشت: روند حرکت و پیشرفت ملت ایران با توطئه‌های دشمن متوقف نشده و نخواهد شد. دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است و لذا هر کس با عمل و قلم خود بین مردم امید ایجاد کند در جهت راهبرد نظام جمهوری اسلامی حرکت کرده و هر کس به هر شکلی یاس و ناامیدی ایجاد کند، در جهت راهبرد دشمن عمل کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به آمارهایی که نشاندهنده کاهش بیکاری و افزایش آمار ایجاد اشتغال است، تصریح کرد: آمار نشان می‌دهد با راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شاهد رشد اشتغال و کاهش بیکاری هستیم، اما این در برابر ظرفیت‌های فراوان ایران کفایت نمی‌کند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه فقط بوشهر ظرفیت‌های فراوان در عرصه اقتصاد دریا، گردشگری، انرژی، کشاورزی، فضای سایبر و دیجیتال دارد، خاطرنشان کرد: در استانی مثل بوشهر و نیز در دیگر نقاط این سرزمین پرظرفیت نباید جوانی فاقد شغل داشته باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به مصوبه واگذاری ۱۳۰۰ هکتار زمین برای پرورش میگو به جوانان آماده به کار و تولید در سفر اول دولت به استان بوشهر گفت: ۷۰۰ هکتار از این میزان زمین واگذار شده و ۶۰۰ هکتار دیگر نیز با انجام مقدمات لازم به زودی واگذار خواهد شد.

دکتر رئیسی همچنین با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده برای رفع مشکل آب شرب در بوشهر، جم و دشتستان در سفر اول دولت مردمی به استان بوشهر افزود: امروز شاهدیم که گله به حق مردم در زمینه آب شرب با راه‌اندازی آب شیرین‌کن و دیگر اقدامات لازم و با تامین ۳۵ میلیون مترمکعب آب شرب رفع شده و رفع این مشکل در باقی بخش‌های استان نیز پیگیری خواهد شد.

رئیس جمهور به موضوع رفع مشکل مسکن در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش‌هایی که امکان واگذاری زمین برای مسکن ویلایی فراهم بوده،‌ این اقدام آغاز شده و امروز ۱۰ هزار واحد مسکونی که احداث آنها آغاز شده بود در سراسر استان آماده واگذاری است.

آیت‌الله رئیسی همچنین تصریح کرد: برای طرح‌های عمرانی استان بوشهر و از جمله راه‌آهن بوشهر به شیراز و جاده‌های مواصلاتی نیز بودجه و اعتبارات لازم در نظر گرفته شده است. همچنین در این سفر از پروژه راه‌آهن بازدید خواهم کرد تا با رفع مشکلات اجرای کارها سرعت بیشتری بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به آغاز آبگیری چندین سد در دست اجرا در استان خاطرنشان کرد: کار و فعالیت در استان در حوزه‌های مختلف ایجاد اشتغال، ساخت مسکن، رفع تنش‌های آبی و اجرای طرح‌های عمرانی با قوت به پیش خواهد رفت و از مشکلات با دست توانای خود مردم گره‌گشایی خواهد شد.

دکتر رئیسی همچنین به موقعیت ممتاز استان بوشهر در عرصه انرژی اشاره کرد و گفت: شرکت‌هایی که در این استان مشغول بهره‌برداری از منابع انرژی هستند باید به مسئولیت‌ اجتماعی خویش در قبال مناطق تحت فعالیت خود نیز توجه کنند و استاندار بوشهر نیز این موضوع را به طور جدی دنبال کند.

رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه ولایتمداری و بصیرت و رشادت مردم بوشهر همواره زبانزد بوده است، اظهار داشت: یقین داریم با تلاش مردان و زنان این خطه و خدمتگزاری دولت خدمتگزار و بنده به عنوان یک طلبه و با حضور شما مردم رفع مشکلات این استان قطعی و حتمی است.

آیت‌الله رئیسی همچنین حضور مردم در این مراسم را نه مربوط به خود، بلکه اعتقاد مردم به انقلاب و ادای احترام آنان به رهبر معظم انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی دانست.

دکتر رئیسی در نشست «طلایه‌داران پیشرفت» استان بوشهر:
بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است/ پیچیدگی‌های اداری و سازمانی از جمله نقاط تمرکز دشمن برای ایجاد یأس در تولیدکنندگان و کارآفرینان است/ استان بوشهر دارای ظرفیت‌های عظیمی برای بهره‌برداری در عرصه توسعه اقتصادی است


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان بوشهر، عصر امروز پنجشنبه در نشست طلایه‌داران پیشرفت ایران، ویژه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان بوشهر که با حضور فعالان اقتصادی این استان برگزار شد، در سخنانی رشد اقتصادی را در گرو سرمایه‌گذاری و افزایش بهره‌وری دانست و گفت: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف به ارتقای بهره‌وری هستند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اهمیت رفع موانع از پیش پای سرمایه‌گذاران افزود: وظیفه دولت در حوزه اقتصاد، هدایت، حمایت و نظارت است و بنای دولت مردمی میدان‌ دادن به بخش خصوصی با هدف رونق اقتصادی است.

دکتر رئیسی میدان دادن به بخش خصوصی را تضمین سرمایه‌ و سود برای سرمایه‌گذار توصیف کرد و افزود: اطمینان‌بخشی به کارآفرینان، به رونق، بالا بردن کیفیت و همچنین دانش‌پایه کردن تولید کمک خواهد کرد.

رئیس جمهور عرصه اقتصادی امروز را میدان جنگ با دشمنان پیشرفت و ناامیدکنندگان جامعه و فعالان اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: هدف دشمن در این جنگ ایجاد اختلال، کندی و توقف در اقتصاد، نظام پولی و مالی و همچنین تولید است، اما کشور با همکاری و اراده فعالان اقتصادی به عنوان افسران این جنگ، قطعاً بر دشمنان پیروز خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی بوروکراسی اداری و پیچیدگی‌های سازمانی را از جمله نقاط تمرکز دشمن برای ایجاد یأس در تولیدکنندگان و کارآفرینان توصیف و بر تلاش وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای برداشتن این موانع تاکید کرد.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های عظیمی برای بهره‌برداری در عرصه توسعه اقتصادی است، تصریح کرد: مرز و دریا دو مزیت و فرصت بسیار مهم برای این استان محسوب می‌شود که بهره‌برداری بیشتر از این ظرفیت نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر است.

دکتر رئیسی همچنین با بیان اینکه واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی اولین گام در خصوصی‌سازی است نه آخرین گام، بر اقدامات لازم جهت توانمندسازی و حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد.

رئیس جمهور در اواسط جلسه، به دلیل همزمانی با اذان مغرب، جلسه را دقایقی برای ادای فریضه نماز مغرب و عشاء ترک کرد.

آیت‌الله رئیسی همچنین مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی برخی فعالان اقتصادی در این جلسه را بسیار مهم دانست و به دلیل ضیق وقت و در پیش داشتن جلسه دیدار با جمع دیگری از اهالی بوشهر، به معاون اجرایی خود ماموریت داد، جلسه را با فعالان اقتصادی ادامه دهد و موانع و مشکلات پیش روی آنها را به صورت جزئی و دقیق احصا کرده و برای رفع آنها تدابیر لازم را پیش‌بینی کند.

در این نشست همچنین با حضور رئیس جمهور ۵۳ تفاهم‌نامه میان استانداری بوشهر با هلدینگ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، از جمله صندوق بازنشستگی کشوری، هلدینگ سکاف، پالایشگاه لیان، هلدینگ بُنسا، شرکت فاتح کیمیا، شرکت فرازصنعت فرشاد و شرکت شایا روبیان در زمینه زیرساخت، آبزی‌پروری، گردشگری، آموزش و فناوری، احداث پالایشگاه، نیروگاه برق و آب شیرین‌کن و صنایع پایین دست پتروشیمی با اشتغالزایی برای حدود ۲۵ هزار نفر به امضا رسید.
https://jahannews.com/vdcgtz97uak9wu4.rpra.html
jahannews.com/vdcgtz97uak9wu4.rpra.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
United Kingdom
تا فتح بدر و خیبر یک یا حسین دیگر پیام ما یک کلام مقاومت و سلام. ابراهیم بت شکن عزیز ما هستی
شاعر
Iran, Islamic Republic of
صد شکر که این آمد و صد شکر که آن رفت
Iran, Islamic Republic of
. الان وقت محاکمه دولت روحانی هست
Iran, Islamic Republic of
افتتاح دستاورد دولت روحاتی
Iran, Islamic Republic of
اشتباه مثبت دادم حسن روحانی مگه از جا بلند می شد...؟!!
Iran, Islamic Republic of
خدا قوت مرد انقلابی. ما را هم همراه و پشتیبان خود بدان
Iran, Islamic Republic of
تمامی مراحل کار در این دولت بوده، این که طرحی روی کاغذ در دولت قبل باشد هیچ اثری ندارد.
مطلع
Iran, Islamic Republic of
فاز 11 و 14 پارس جنوبی در دولت قبل راه اندازی نشد و به همین دلیل در سالهای 99 و 1400 ناترازی گازی در کشور داشتیم.
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان هر سال بودجه ها را می گرفتند ولی هیچ کاری نمی کردند جالب است
Iran, Islamic Republic of
خدا سپاس از نعمت دولت انقلابی که رفاه اقتصادی، آسایش، امنیت را برای مردم به ارمغان اورد.مردم شاکر دولت هستند
مجید
Iran, Islamic Republic of
سپاس از سید ابراهیم عزیز که داره تمام سعیش رو در جهت استقلال‌طلبی واقعی انجام میده تا در حد امکان وضع کشور به اخم یا لبخند بیگانه گره نخوره
Iran, Islamic Republic of
همینه که محبوبیت دولت بالای ۹۳/۶ درصد شده در بین مردم
Iran, Islamic Republic of
100 درصد، چرا 93 درصد؟ مگر سفره های مردم را نمی بینید؟
Iran, Islamic Republic of
یک دست صدا ندارد
پویانفر
United States
از زمان سر کار آمدن آیت الله دکتر رئیسی فقر تحمیلی از دولت قبل به این استان برطرف شد و هر روز پله های رشد ترقی رو با سرعت طی میکنه.
Iran, Islamic Republic of
وضعیت بازار و سفره های مردم همه چیز را دقیق نشان میدهد.