کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شرایط دریافت ارز دانشجویی

8 اسفند 1401 ساعت 12:11

مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: صرافی‌ها برای خریدوفروش ارز بین خودشان نرخ توافقی دارند و بانک مرکزی دخالتی در این نرخ ندارد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، مسعود توکلی مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا ایران گفت: شرایط دریافت ارز دانشجویی در سامانه «سجاد» برای وزارت علوم و سامانه «موحد» برای وزارت بهداشت به‌طور کامل و با جزئیات ذکر شده است.

مدارک دانشجویان در این سامانه‌ها بارگذاری می‌شود و بعد از این که تأیید شد، این دو وزارت‌خانه در سامانه مرکز مبادله ارز و طلا تأییدیه را صادر می‌کنند و در ادامه برای متقاضیان پیامک صادر می‌شود و بعد از آن دانشجویان می‌توانند به کارگزار مرکز مبادله یعنی بانک ملی مراجعه و ارز دریافت کنند.

توکلی گفت: بخشی از کار کارشناسی ارز دانشجویی را این دو وزارت‌خانه انجام داده و مشخص کرده‌اند برای اقامت دانشجویان چه‌میزان ارز مورد نیاز است.

مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا ایران تصریح کرد: برای دانشجویان حدود 19 هزار دلار سقف شهریه در نظر گرفته‌ایم، همچنین تا سقف 25 هزار دلار در سال پرداخت ارز برای دانشجویان در نظر گرفته‌ایم و اگر مازاد بر این حجم ارز را نیاز دارند می‌توانند به صرافی‌ها مراجعه و با کارت ملی ارز مازاد را خریداری کنند.

وی  با اعلام اینکه کد 56 همچنان فعال است تا نیاز‌های ضروری مردم تأمین شود، گفت: صرافی‌ها برای خرید و فروش ارز بین خودشان و بین مردم نرخ خاص خود را دارند، این نرخ توافقی بین خریدار و فروشنده است و بانک مرکزی تقریباً در این فضا دخالتی ندارد.

مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا ایران در پایان تأکید کرد: در سرفصل 56 به صرافی‌ها اجازه داده شده است ارز مازاد مردم را خریداری کنند و به مردم ارز مازاد بر سرفصل‌هایی را که تعیین شده است به فروش برسانند و لذا این فضا برای صرافی‌ها و برای مردم وجود دارد که ارز مازاد بر نیاز‌هایی که در سرفصل‌ها دیده شده است، تهیه کنند.


کد مطلب: 830394

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/830394/شرایط-دریافت-ارز-دانشجویی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com