شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - 30 Sep 2023
 
۰
۸
سردار حاجی‌زاده:

پایگاه های آمریکایی در منطقه مانند گوشت زیر دندان ما هستند/ اروپایی ها احترام خود را نگه دارند/ سرعت هایپرسونیک ایرانی بیش از ۱۳ ماخ است/ عملیاتی شدن جدیدترین موشک کروز ایرانی با نام پاوه

شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 830098
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه سرعت موشک هایپرسونیک ایرانی حدودا ۱۲ تا ۱۳ ماخ است، گفت: مهم‌ترین مزیت این موشک این است که پیش‌بینی انهدام آن توسط سامانه‌های پدافند موشکی دشمن را از آن‌ها می‌گیرد.
پایگاه های آمریکایی در منطقه مانند گوشت زیر دندان ما هستند/ اروپایی ها احترام خود را نگه دارند/ سرعت هایپرسونیک ایرانی بیش از ۱۳ ماخ است/ عملیاتی شدن جدیدترین موشک کروز ایرانی با نام پاوه
به گزارش جهان نيوز، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمعه ۵ اسفندماه در برنامه صف اول که با محوریت دستاوردهای این نیرو از شبکه خبر سیما پخش شد، گفت: اگر از دستور اسلام و قرآن و عقل و تجربه و منطقی که بر تولید قدرت عبور کنیم و فقط اگر به ۴۰ سال اخیر توجه کنید؛ ما در ابتدای انقلاب اسلامی شاهد جنگ ایران و عراق، حمله آمریکا به عراق، حمله عربستان به یمن، ظهور گروهک های تروریستی تکفیری و نبردهای حزب‌الله لبنان را داشتیم.

منفعت آمریکایی‌ها در ناامن‌سازی منطقه است
وی افزود: منفعت آمریکایی‌ها در ناامن‌سازی منطقه است و می‌توان با توجه به نبردهای ۴ دهه اخیر گفت که منطقه ما بر روی یک گسل امنیتی قرار دارد. چراکه ریشه درگیری روسیه و اوکراین و همچنین چین در موضوع تایوان نیز از آمریکا سرمنشاء می گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه اگر قوی نباشیم دشمن جنگ را به داخل ایران می کشاند، تصریح کرد: ما باید بسیار مراقب باشیم تا بتوانیم امنیت ملت و کشور عزیزمان را تامین کنیم و اگر مراقبت نکنیم ممکن است مشکلاتی برای کشورمان به وجود بیاید.

سردار حاجی‌زاده با بیان ما از ابتدا در سپاه و نیروی هوافضا به دنبال این بودیم که توانمندی و ماشین جنگی آمریکایی ها را ناکارآمد کنیم. تاکید کرد: آمریکایی ها تعدادی مولفه های برتر ساز دارند که ما سعی کردیم به این مولفه های برتر ساز ضربه بزنیم و آن‌ها را غیر قابل استفاده کنیم. 

پایگاه های آمریکایی در منطقه مانند گوشت زیر دندان ما هستند
وی افزود: پایگاه های آمریکایی امروز در منطقه به طور کامل زیر نظر و اشراف ما قرار دارد و مانند گوشت زیر دندان ما هستند و به نقطه ضعف آمریکایی‌ها تبدیل شدند. در واقع، ما هر زمان که نیاز باشد به این پایگاه ها ضربه می‌زنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به قدرت موشکی این نیرو تصریح کرد: ما اکنون قادر هستیم تا فاصله دو هزار کیلومتری ناوهای هواپیمابر آمریکایی را هدف قرار دهیم.

البته این محدودیت فاصله به احترام اروپایی ها روی عدد ۲ هزار کیلومتر نگه داشته ایم و امیدواریم اروپایی ها احترام خود را نگه دارند.

سرعت هایپرسونیک ایرانی بیش از ۱۳ ماخ است
سردار حاجی‌زاده درباره موشک هایپرسونیک ایرانی بیان کرد: موشک هایپرسونیک موشکی است که قادر است در خارج از جو مانور انجام بدهد و در جهات مختلف جابه جا شود. یعنی موتوری دارد که در ۳۰۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ کیلومتری هدف روشن شده و مانور می دهد. 

وی با بیان اینکه سرعت موشک هایپرسونیک ایرانی بیش از ۱۲ تا ۱۳ ماخ است، ادامه داد: مهم‌ترین مزیت موشک هایپرسونیک این است که پیش‌بینی انهدام این موشک توسط سامانه‌های پدافند موشکی دشمن از آن‌ها گرفته شده است و با اطمینان می‌گویم دشمنان تا ده‌ها سال آینده نیز نمی‌توانند مشابه آن را بسازند. 

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سوالی درباره زمان رونمایی از موشک هایپرسونیک ایرانی گفت: با توجه به اینکه موشک هایپرسونیک از جو خارج می‌شود به دنبال این هستیم که چطور از آن رونمایی کنیم. اگر آمریکایی‌ها باور نکردند هم مهم نیست؛ روز حادثه مشخص می‌شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به توانمندی موشک‌های بالستیک ایرانی تصریح کرد: موشک‌های دوربرد ما وزن آن‌ها به یک‌چهارم کاهش پیدا کرده و کارایی آن ها افزایش یافته است. ما از نظر دقت نیز همه موشک‌های ما نقطه زن هستند و زمان آماده سازی موشک‌ها نیز به یک ششم کاهش یافته است.

عملیاتی شدن جدیدترین موشک کروز ایرانی با نام پاوه
سردار حاجی‌زاده از عملیاتی شدن جدیدترین موشک کروز ایرانی با نام پاوه خبر داد و گفت: جدیدترین موشک کروز ایرانی با نام پاوه با برد یک هزار و ۶۵۰ کیلومتر وارد سبد موشکی ما شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در ماهواره‌برها به توانمندی‌های جدیدی رسیده‌ایم که راه ما را برای رسیدن به وزن‌های بالا و مدارهای بالاتر هموار کرده است، گفت: با کارهای انجام شده در سال‌های گذشته بسیاری از ریل گذاری‌ها برای جهش های بعدی به وجود آمده است.

وی افزود: ظرف یک تا دو سال آینده جهش های بزرگی را خواهیم داشت و موج های راه افتاده تبدیل به سونامی خواهد شد.

سردار حاجی زاده در پاسخ به سوالی درباره اخبار خوب این حوزه بیان کرد: در آینده اخبار خوبی در این حوزه خواهید شنید. خوشبختانه در این دولت با هماهنگی به وجود آمده تقسیم کار خوبی میان نیروی هوافضای سپاه، وزارت دفاع و سازمان فضایی وزارت ارتباطات به وجود آمده است.

بعد از حمله به پایگاه عین الاسد با ۴۰۰ موشک منتظر پاسخ آمریکایی‌ها بودیم
 سردار حاجی‌زاده همچنین درباره منهدم کردن پایگاه آمریکایی بعد از ترور سردار سلیمانی گفت: هدف ما از حمله به عین‌الاسد کشتن سربازهای آمریکایی نبود، ما خواستیم هیمنه آمریکا را بشکنیم. هدف اصلی انتقام فرماندهانی هستند که دستور ترور را صادر کردند.

وی افزود: با ۴۰۰ موشک در مرحله اول منتظر پاسخ آمریکایی‌ها بودیم که جوابی ندادند.

سردار حاجی زاده در تشریح بخشی از توانمندی های پهپادی کشورمان بیان کرد: پهپاد پهن‌پیکر شاهد ۱۴۹ که به نام غزه معروف شده، مداومت پروازی بالایی دارد و قادر است ۹ فروند بمب را به طور همزمان حمل کند.

وی ادامه داد: ما پهپادهای شاهد ۱۲۹ و ۱۳۹ را هم در سازمان رزم پهپادی خود داریم که توان خوبی برای ما دارند. ما می توانیم از این پهپادها برای مأموریت‌هایی از جمله رزمی، مخابراتی، مراقبت از مرزها‌ و ..‌. استفاده شود. پهپاد شاهد ۱۲۹ از نظر رزمی معادل MQ-1 آمریکایی است و قابلیت‌های خوبی دارد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین از کارایی پهپادهای ایرانی در زمینه‌هایی همچون شناسایی قاچاقچیان خبر داد و گفت: نیروهای نظامی ما می توانند با استفاده از پهپادهای بومی نسبت به محل‌های استقرار قاچاقچیان در نقاط کویری اشراف داشته باشند و آن ها را شناسایی کنند.

سردار حاجی‌زاده در ادامه سخنانش به پهپادهای شاهد ۱۳۶ و ۱۳۱ نیز اشاره و بیان کرد: پهپادهای شاهد ۱۳۶ و ۱۳۱ پهپادهای انتحاری بی نظیر در جهان هستند و قابلیت های بسیاری دارند.

به گزارش فارس همزمان با سخنان سردار حاجی زاده در برنامه صف اول، با پخش تصاویری از موشک کروز «پاوه» با برد ۱۶۵۰ کیلومتر رونمایی شد.
   
همچنین در این برنامه فیلمی از پرواز پهپاد پهن پیکر شاهد ۱۴۹ (غزه) به نمایش درآمد.
https://jahannews.com/vdcf1xdccw6dmxa.igiw.html
jahannews.com/vdcf1xdccw6dmxa.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تا کور شود هر آنکه نتواند دید...
Iran, Islamic Republic of
باعث غرور و افتخاره
کاش روزی در اقتصاد و معیشت به این اقتدار برسیم.
سرمایه جاودانیست کار
Netherlands
عزیزم اگر فرمایش شما کنایه نیست ، آستین بالا بزن و در جهت استقلال غذا کار شبانه روزی را شروع کن.
Iran, Islamic Republic of
چه ربطی داره ، همه دارند کار می کنند اما یک شب تا صبح با افزایش نرخ دلار و افزایش تورم پول بی ارزش می شود . هر چیزی جای خود.
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار حاجی زاده عزیز . اما دلار را کجای دلمان بگذاریم .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سرعت قیمتها در بازار نیز 26 ماخ در روز است
Iran, Islamic Republic of
سردار عزیز حاجی زاده فرمانده قهرمان نیروی هوا فضای سپاه پیشنهاد دارم ؛
به احترام حماسه آفرینی های جاودان « ایل بزرگ منگور » در جریان انقلاب ، جنگ تحمیلی و برقراری امنیت پایدار در استان های کردستان و آذربایجان غربی و حماسه ای که در حفظ امنیت و نوامیس این خطه در فتنه ۱۴۰۱ در استان کردستان آفریدند و به پاسداشت تقدیم بیش از ۳۰۰ شهید سرافراز این ایل به ایران اسلامی ، نام یکی از موشک های آن نیرو را به نام بزرگ و پر افتخار این ایل مزین فرمایید.