سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - 26 Sep 2023
 
۰
۱

سردار حاجی زاده: در کشورمان جای ارزش و ضد ارزش عوض شده است

سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب: 829797
زمانی مسئله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد موشک نقطه زن مسئله اول آنها شد و بعد دیدند پهپاد خطرناکتر است و اولویت آنها پهپاد شد و تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود.
سردار حاجی زاده: در کشورمان جای ارزش و ضد ارزش عوض شده است
به گزارش جهان نيوز، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه ظهر امروز در دانشگاه امیر کبیر طی سخنانی اظهار داشت: بعضی افراد شرایطی را بوجود آوردن و طوری وانمود می‌کنند که مقام شهادت دست نایافتنی است اما مسیر شهدا برای هر کسی که در مسیر آنها گام بر می‌دارد دست یافتنی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: گاهی اوقات جوانان ما از اینکه در برهه‌‌های حساس انقلاب حضور نداشته‌اند احساس بی‌خاصیتی می‌کنند؛ البته این موضوع برای کسی که اهل کار و فعالیت باشد طبیعی است ولی باید توجه کرد امروز هم از ابتدای پیروزی انقلاب برهه‌های حساسی را پشت سر گذاشته‌ایم اما هنوز به پایان راه نرسیده‌ایم و راه دشواری پیشرو داریم.

حاجی زاده تصریح کرد: در گذشته دشمنان از موضع قدرت با ما برخورد می‌کردند و امروز از موضع ضعف با ما برخورد می‌کنند. ما امروز با یک جنگ ترکیبی مواجه هستیم ‌و از راه‌های مختلف به ما تهاجم می‌کنند.

وی عنوان کرد: امروز دشمن تشخیص داده ما خاکریز ضعیفی به نام اقتصاد داریم و از این ناحیه به ما حمله می‌کند. در دهه 90 بی عملی داخلی عقب افتادگی ایجاد کرد و موجب شد خاکریز ضعیف ما اقتصاد باشد. امروز همه و بخصوص نخبگان باید پای کار بیایند تا مشکلات کشور حل شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در دوران دفاع مقدس همه دنیا علیه ما بسیج شد اما در همان زمان برای مثال شهید طهرانی مقدم تشخیص داد کار بر زمین مانده آتش پشتیبانی است و باید توپخانه تشکیل داده شود.

وی تصریح کرد: ما در آن زمان امکاناتی نداشتیم اما روحیه تهاجمی رو به جلو که شهید مقدم داشت کار را به پیش می برد. شاید در ابتدا برخی گمان نمی‌کردند جنگ طولانی شود و خیلی موافق راه انداختن توپخانه نبودند اما شهید مقدم کار خودش را می‌کرد.

حاجی زاده اظهار داشت: اما آن ایستادگی، ما را به نقطه ای رسانده است که برخی بزرگان محتاج ایران شده‌اند. پس موفقیت دست یافتنی است و می شود به آن رسید.

زمانی مسئله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد که به موشک نقطه زن رسیدیم مسئله اول آنها موشک شد و بعد دیدند پهپاد خطرناکتر است و اولویت آنها پهپاد شد.

من به شما قول می‌دهم تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود.

وی گفت: دنیا از مسیر دستیابی به فناوری به جایی رسیده است که برخی کشورهایی که منابع محدودتری نسبت به ما دارند با تمرکز بر فناوری به قدرت اقتصادی رسیده‌اند. این موضوع در مورد اروپایی‌ها هم صادق است. آنها در موضوع نیروی انسانی هم مشکل دارند و جمعیت جوان در اختیار ندارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: بسیاری از نیروی انسانی متخصص آنها را سایر کشورها تامین می‌کنند. وقتی همین فناوری استارلینک را بررسی می‌کنیم می‌بینیم بسیاری از مدیران آن ایرانی هستند.

وی افزود: این هم ایراد ما است که در کشورمان جای ارزش و ضد ارزش عوض شده است. بسیاری از جوانان می‌گویند فضایی برای کار کردن نیست در حالیکه شما باید خودتان فضای کار را ایجاد کنید. اگر جوانان دهه شصت هم همین فکر را می‌کردند الان نصف کشور دست عراقی‌ها بود. جوانان آن روز از خودشان گذشتند و امروز هم جوانان باید همین کار را بکنند. رفتن به خارج مشکلی از کشور حل نمی‌کند بلکه فقط مشکل همان شخص را حل می‌کند.

حاجی زاده با بیان اینکه ما امروز از قدرت منطقه‌ای هم عبور کرده‌ایم، گفت: اگر ایران در منطقه همراه نباشد آنها قادر به اجرای هیچ طرحی نیستند. حل مشکلات اقتصادی به مراتب راحت تر از مسائل نظامی است.

وی در پایان اظهار داشت: امروز همه ما باید کمک کنیم تا مشکلات کم شود و اگر این کار را نکنیم مشکلات روی دوش قشر ضعیف سنگینی خواهد کرد. دشمنان در تلاش هستند تا امید مردم را نا امید کنند اما انشاالله با ورود جوانان این مشکلات هم حل می‌شود.
https://jahannews.com/vdcjhheoauqe8az.fsfu.html
jahannews.com/vdcjhheoauqe8az.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
....