کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

استقرار بیمارستان ۶۰ تختخوابی در خوی

18 بهمن 1401 ساعت 16:00

امدادرسانی به مردم مناطق زلزله زده آذربایجان غربی توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام در حال اجراست.


به گزارش جهان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، با همکاری مسئولین استان و گروه های جهادی همکار بنیاد احسان، کمیته‌های تخصصی از جمله کمیته‌ کمپ های اضطراری، کمیته‌ غذا و نان، کمیته پزشکی، کمیته‌ مسائل فرهنگی تشکیل شده‌اند تا روند امدادرسانی تسهیل شود.

سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان در خصوص امدادرسانی به زلزله زدگان در استان آذربایجان غربی گفت: بعد از ارزیابی و احساس نیاز مردم به خدمات پزشکی مناسب، بیمارستان سیار احسان با ۱۲ کانتینر و ظرفیت ۶۰ تخت خواب برای خدمت رسانی به مردم خوی به سرعت وارد این شهرستان شد. بیمارستان سیار احسان علاوه بر ظرفیت بستری بیماران، دارای اتاق عمل، سونوگرافی و آزمایشگاه است.

سلیمانی ادامه داد: همچنین با تشکیل کمیته های تخصصی و بررسی های روزانه‌، نقاط محروم از خدمات شناسایی شدند و با تشکیل ۴ کمپ اضطراری در این مناطق،۶ هزار نفر تحت پوشش خدمات مختلف بنیاد احسان قرارگرفته اند.

وی افزود: برای تامین مایحتاج مناطق زلزله زده، روزانه ۴۰ هزار پرس غذای گرم، ۷۰ هزار بطری آب معدنی، ۳۰ هزار قرص نان و ۴ هزار بسته معیشتی درحال توزیع است.

مدیرعامل بنیاد احسان خاطرنشان کرد: با توجه به سرمای هوا، ۴۰۰ بخاری، ۱۰۰ چادر امدادی و ۳ هزار پتو به منطقه ارسال شده است تا در اختیار مردم عزیز آسیب دیده قرار گیرد.

سعید سلیمانی تاکید کرد: تا زمان برگشت آرامش به شهر و انتقال مردم از کمپ ها به خانه هایشان در منطقه و در کنار مردم حضور خواهیم داشت.


کد مطلب: 828413

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/828413/استقرار-بیمارستان-۶۰-تختخوابی-خوی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com