جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - 24 Mar 2023
 
۱

تحریم‌کنندگان جشنواره فیلم فجر قاعده بازی را رعایت می‌کنند؟

دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 828262
مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی نسبت به تحریم‌کنندگان جشنواره فیلم فجر واکنش نشان داد.
تحریم‌کنندگان جشنواره فیلم فجر قاعده بازی را رعایت می‌کنند؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو،  روح‌الله سهرابی در یادداشتی درباره تحریم چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نوشت: تحریم یعنی مبارزه نرم! گویا تعدادی اندک از سینماگران فرصت جشنواره را مغتنم شمرده و با بهره‌جویی از آن وارد ژست تحریم و به عبارت بهتر مبارزه نرم شده‌اند. این رویکرد چنانچه انتخاب از روی اختیار باشد به خودی خود بلااشکال است اما ناگزیر ملاحظات و قواعد بعدی را در پی خواهد داشت.

سهرابی یادداشت خود را چنین ادامه داد: اصلی‌ترین ملاحظه و قاعده این تحریم و مبارزه آن است که مادامی که جمهوری اسلامی برقرار و چراغ سینمایش روشن است و جشنواره فیلم فجر در دایره فرهنگی و هنری‌اش برگزار می‌شود نه باید فیلمی بسازند یا بازی کنند نه در جشنواره‌ای شرکت کنند. یکی از بارزترین وجوه رسانه‌های فراگیر امروز تاریخ‌نگاری آنهاست. رسانه‌ها ثبت و ضبط می‌کنند و برای مردم به یادگار می‌سپرند.

انگشت‌شمار اسم‌هایی که به‌عنوان تحریم‌کنندگان سینما و جشنواره فیلم فجر اعلام موضع کردند به یاد داشته باشند که نامشان در حافظه جمعی و فردی مردم این سرزمین حک خواهد شد تا گذر زمان سنگ محکی باشد برای سنجش عیار ادعایشان!

مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی متن خود را این‌گونه به پایان رساند:

چنین مبارزانی چنانچه به راهی که در پیش گرفته‌اند معتقد و به عهد خود پایبند باشند لاجرم باید بر سر این تصمیم باقی بمانند و مادامی که نظام جمهوری اسلامی برقرار است از هر گونه حضور در شئون مختلف سینمای ایران اعم از پشت دوربین، جلوی دوربین، پس‌تولید و غیره خودداری کنند. مردم منتظر روزها و ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو هستند تا این ادعای بزرگ را راستی‌آزمایی کنند! با اینکه تحریم چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر شکست سختی خورد اما از این پس همه ما نظاره‌گرِ رفتار آنانی هستیم که بر طبل این مبارزه کوبیدند!
https://jahannews.com/vdcfvcdc0w6d00a.igiw.html
jahannews.com/vdcfvcdc0w6d00a.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *