کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آغاز تغییرات در مأموریت‌های فراجا/ دستورات ۱۰ گانه رادان برای ایجاد تحول در عملکرد پلیس

17 بهمن 1401 ساعت 9:39

مردم از آمار سرقت در کشور ناراحت هستند لذا ضمن مطالبه از دستگاه‌های مسئول، اقدامات عاجل برای برخورد با سارقان و مالخرها به عنوان عاملان مخل امنیت صورت و نتیجه اقدامات به مردم اعلام شود.


به گزارش جهان نیوز، سردار "سعید منتظرالمهدی" معاون فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: سردار "احمدرضا رادان" فرمانده کل انتظامی کشور در نشست فصلی و مشترک با فرماندهان، معاونین و روسای پلیس‌های تخصصی و فرماندهان استان‌ها و شهرستان‌ها در سراسر کشور بر اقدامات لازم جهت روزهای پیش رو تا پایان سال و اشراف اجتماعی و اطلاعاتی و آمادگی کامل نیروها برای اقدامات پلیسی لازم و خدمت رسانی مضاعف به مردمان کشور تاکید و بر موارد مهمی اشاره کرد که بخشی از آنان در این مرحله در قالب دستورات "10 "گانه اعلام می شود:

1-مردم از آمار سرقت در کشور ناراحت هستند لذا ضمن مطالبه از دستگاه‌های مسئول، اقدامات عاجل برای برخورد با سارقان و مالخرها به عنوان عاملان مخل امنیت صورت و نتیجه اقدامات به مردم اعلام شود.

2-لزوم به هنگام بودن، به‌روز بودن و آشنایی با فناوری‌های نوین و استفاده به موقع از تجهیزات هوشمند برای سرعت‌بخشی وتسهیل در ارائه خدمات پلیسی.

3-بازنگری در نحوه جذب کارکنان، داوطلبان و علاقه‌مندانی که شرایط لازم را دارند، می‌بایست با اشتیاق دو چندان و با سرعت بیشتر، فرآیند جذبشان صورت پذیرد.

4- اقدامات پلیسی باید به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن انجام و از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت آنان استفاده شود.

5- افزایش حدود "200 درصدی" اضافه کار یگان‌های عملیاتی در کلانتری‌ها در سراسر کشور و تاکید بر تأمین مسکن ملکی و سازمانی بیشتر از آنچه در برنامه مصوب برای آن مشخص شده است و همچنین توجه ویژه به منزلت و منقبت کارکنان و رفع مشکلات آنان.

 6-اتخاذ تمهیدات قانونیِ فوری برای تعیین تکلیف خودروهای رسوبی در پارکینگ‌ها و استرداد به صاحبان خودرو.

7- ایجاد ساز و کار لازم به منظور رسیدگی جدی و رفع مشکلات خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران، متوفیان و همچنین توجه ویژه به امورات بازنشستگان و اعضای وابسته فراجا و استفاده از ظرفیت های آنان.

8- تاکید بر اصلاح روش‌ها در حوزه "ترافیک شهری و جاده‌ای" و مطالبه از مبادی قانونی در حوزه راه و همچنین "اطلاع‌رسانیِ به موقع از طریق پیامک به مالکانِ خودروهای متخلف" قبل از انتقال به پارکینک توسط پلیس راهور.

 9- تمرکز بیشتر بر ماموریت‌ها و سرعت‌بخشی و کیفی‌سازی امورات محوله و بازنگری در اصلاح برخی اقدامات پلیسی و تأکید بر بررسی‌های میدانی و گزارش‌گیری صحیح و راستی آزمایی موارد توسط بازرسی کل فراجا.

10- اهتمام بر اقدامات حوزه اجتماعی و استفاده از پتانسیل‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای و اقدامات ایجابی و همچنین تهیه پیوست رسانه‌ای برای تمامی ماموریت‌های پلیسی در 3 مرحله "قبل؛ حین و بعد" از اتمام ماموریت.


کد مطلب: 828233

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/828233/آغاز-تغییرات-مأموریت-های-فراجا-دستورات-۱۰-گانه-رادان-ایجاد-تحول-عملکرد-پلیس

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com