دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
 
۰
۲
مهدی تاج:

برای انتخاب سرمربی خارجی محدودیت تحریم داریم

جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب: 827979
رئیس فدراسیون فوتبال گفت:در مورد بحث VAR فیفا با فدراسیون فوتبال طرف است.
برای انتخاب سرمربی خارجی محدودیت تحریم داریم
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، مهدی تاج در مورد انتخاب مجدد خود به عنوان نایب رئیس AFC اظهار داشت:‌ این موضوع مهم است و ما باید در آسیا جای مهمی داشته باشیم. ضمن اینکه به صورت کلی مواردی که در مورد تیم ملی مطرح می‌شود و همه مباحث کشور باید یکبار قبل از مواردی که بررسی آنها در صلاحیت فیفا است در کنفدراسیون و هیأت رئیسه AFC بیاید.

وی افزود: اگر یک عضو AFC ایرانی باشد تأثیرگذار است و می‌تواند توضیحاتی بدهد. ضمن اینکه منافع کل آسیا مدنظر رئیس و اعضای هیأت رئیسه AFC است.

*فیفا در مورد VAR با فدراسیون طرف است اما شرایط با باشگاه‌هاست
وی در مورد اینکه آیا فدراسیون باید متولی ورود VAR به ایران باشد یا سازمان لیگ توضیح داد:‌ VAR بحث مهمی است که بسیاری از کشورهای آسیا مشمول آن هستند. برخی مثل قطر و سایر کشورها از ابتدا این کار را انجام دادند. به تازگی نیز ازبکستان و تاجیکستان با ظرفیت خیلی کم چنین کاری کرده‌اند. مسؤول اصلی کار فدراسیون فوتبال است زیرا فیفا با فدراسیون طرف است اما خود قرارداد و شرایطش با باشگاه‌ها است.

*ممکن است EVS تا 2 سال دیگر از فیفا مجوز نگیرد
تاج اضافه کرد:‌صحبت‌های سیف‌الله پور را تأیید می‌کنم. در دنیا هر جایی که ورزشگاه خود را به باشگاه کرایه می‌دهد، باید کلیه متعلقات استاندارد را نیز خودش فراهم کند. مسأله VAR و شرکت‌های مربوط به آن تمام نشدنی است. ممکن است شرکت EVS  تا یکی دو سال دیگر نتواند مجوز فیفا را بگیرد. می‌دانید این شرکت‌ها باید 50 میلیون دلار به فیفا بسپارند تا اگر بر اساس اشتباهی در یک بازی فوتبال تیمی متضرر شد، از جانب VAR خسارتش پرداخت شود. باید اظهارنامه بدهند تا در صورت ضرر و زیان یک تیم، از پول شرکت برداشت شود.

*برای ایران خوب نیست تاجیکستان بگوید به شما کمک می‌گویم
تاج افزود: هر شرکتی نمی‌تواند مجوز فیفا را بگیرد باید مجموعه قوانین موجود را رعایت کنند.توضیحات لازم در همین شبکه 5 داده شد باید این موضوع را دنبال کنیم. نباید اینگونه باشد که همه کشورهای منطقه VAR داشته باشند و ما نداشته باشیم. تاجیکستان به من می‌گوید برای استفاده از VAR آماده کمک کردن به ایران هستیم. این برای کشور پهناوری مثل ایران خوب نیست. باید تمام تلاش خود را بکنیم و دست به دست هم بدهیم تا شرایط به خوبی فراهم شود. باید آموزش‌ها را شروع کنیم.

*یک داور برای آموزش VAR به تاجیکستان می‌رود
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: همین الان مقدمه‌ای داریم که اگر نتوانیم به آن برسانیم شاید برخی داوران را برای آموزش به کشورهای همسایه بفرستیم. ضمن اینکه یک داور ما که باید به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برود، به تاجیکستان خواهد تا در دوره‌های آموزشی فیفا شرکت کند و ما این سهمیه را از دست ندهیم.

*ماجرای انصراف رقیب تاج در انتخابات AFC
وی در خصوص دلیل انصراف رقیب قرقیزستانی‌اش در رقابت برای کسب پست نایب رئیسی AFC توضیح داد:‌ داستان‌بک‌ یک رقیب جدی در فوتبال آسیا است. او همین الان نایب رئیس کافا است. این رقیب من در دو سه روز پایانی منتهی به انتخابات شرایط را سبک و سنگین کرد. او دو روز قبل به بحرین رفته و با برخی کشورها صحبت کرده بود. اطمینان دارم با ژاپن، کره، قطر و مجموعه‌های دیگر جلساتی داشت. به همین دلیل به این نتیجه رسید که شاید بهتر است کنار برود. به این نتیجه رسید که نگاه مجموعه آسیا بیشتر به سمت من است.

در نهایت روز قبل از انتخابات به AFC نامه زد و انصراف خود را اعلام کرد البته همچنان نایب رئیس کافا است.

*کی‌روش امروز با قطری‌ها جلسه نهایی دارد
نایب رئیس AFC در مورد آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی پس از خداحافظی کارلوس کی‌روش توضیح داد: ما دو انتخاب خیلی مهم در مورد سرمربی تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسالان داریم. در مورد کی‌روش خودم با شیخ‌حمد رئیس فدراسیون قطر صحبت کردم امروز طرفین با هم جلسه نهایی دارند و شاید با کی‌روش به نتیجه برسند.از کی‌روش به خاطر اینکه 9 سال در فوتبال ما زحمت کشید، نسل جدیدی را معرفی کرد و کارهای بسیاری مثبتی مثل روال دادن به تیم ملی به عنوان رئیس فدراسیون تشکر می‌کنم.هر وقت هم کی‌روش را ببینم با احترام برخورد خواهم کرد زیرا زحمات زیادی برای کشور عزیزمان‌ کشید.

*2 نگاه در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی وجود دارد
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد:‌ در مورد سرمربی تیم ملی دو نگاه داخل کشور است نگاه اول مربوط به مربی داخلی است که موافقان و مخالفانی دارد‌،‌مربی خارجی هم به همین شکل. ما مربیان افتخارآفرین زیادی در فوتبال کشور داشته‌ایم که واقعا زحمت کشیده‌اند و خیلی از اتفاقات مثبت محصول فعالیت آنها است. افرادی مثل حشمت مهاجرانی،‌علی پروین و علی دایی و امیر قلعه‌نویی و ... زحمت کشیده‌اند. همین اواخر نیز مربیانی مثل وحید هاشمیان، جواد نکونام و ... به تیم ملی خیلی کمک کردند.

*در مورد سرمربی خارجی محدودیت تحریم داریم
تاج تصریح کرد:‌در بحث مربی خارجی نیز کی‌روش خیلی در فوتبال کشورمان زحمت کشید اما در این زمینه محدودیت‌هایی داریم. امروز در کشورمان تحریم در همه جا تأثیر گذاشته و ما هم باید با همین اراده و شرایط زندگی کنیم. ما به قوانین ایران احترام می‌‌گذاریم و باید با همان‌ها فدراسیون را اداره کنیم. اگر آمدیم و بار دیگر کاندید فدراسیون انتخاب شدیم با همین قوانین بوده است می‌دانید اگر همین الان پول نقد داشته باشیم با همین تحریم انتقالش به خارج از کشور امکانپذیر نیست.

*چرا در پرونده ویلموتس متهم شدیم؟
وی گفت: پرونده ویلموتس الان جلوی ما است که یکی از متهمانش خودمان هستیم من، فریدون اصفهانیان و 6 عضو دیگر هیأت رئیسه چرا در این پرونده متهم شدیم به این دلیل که نتوانستیم به موقع پول ویلموتس را بدهیم. به همین شکل در پرونده برانکو، کالدرون، استراماچونی و 10-20 مورد دیگر با استناد به همین بند 2 قراردادهای فیفا که اگر دو ماه پول یک مربی را ندهید قراردادش را یک طرفه فسخ می‌کند و همه پولش را می‌گیرد محکوم شدیم.

*مربیان رزومه‌دار طالب آمدن به ایران هستند
تاج اضافه کرد: چنین پرونده‌هایی روی میز ما است و باید پولشان را بدهیم .ما مربیان به نام، با کیفیت رزومه‌دار خیلی داریم و از قضا ایران کشوری است که همه مربیان طالب هستند که به آن بیایند.زیرا سطح گسترده‌ای از بازیکنان و این هم لژیونر داریم.

*پاسخ تاج در مورد مذاکره با خمز
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه با این تفاسیر می‌توان یک نتیجه گرفت که فدراسیون فوتبال یا سراغ مربی ایرانی خواهد رفت یا مربی خارجی که از فوتبال کشورمان شناخت دارد و آیا با این وضعیت مطرح شدن نام پاکو خمز درست است یا خیر، گفت: مذاکراتی که رسانه‌ها اعلام می‌کنند گمانه‌زنی خودشان است دیدم نام فردی را مطرح کرده و عده‌ای به عنوان مخالف یا موافق در موردش صحبت کردند در صورتی که فدراسیون از این موضوع بی‌خبر بود هیأت رئیسه فدراسیون در جریان این افراد نیست ولی انتخاب سرمربی تیم امید بزرگسال از کارهای پیش‌روی هیأت رئیسه است که باید به سرعت انجام شود. من در مورد نوع انتخاب گفتم که نگاه‌های متفاوتی نسبت به مربی داخلی و خارجی وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر مربی خارجی انتخاب کنیم، اطمینان دارم عده‌ای انتقاد کرده و می‌کنند که چرا مربی داخلی انتخاب نشد‌. این‌ها را قبول داریم و می‌فهمیم. به این نتیجه رسیده‌ایم که شاید مزایای مربی خارجی بهتر از داخلی باشد. 

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر داخلی هم انتخاب کنیم، عده‌ای به شرایط مربی داخلی یا  انتخاب متفاوت انتقاد می‌کنند که این را هم از همین الان می پذیریم‌ اما با در نظر گرفتن جمیع جهات به این نتیجه رسیده‌ایم که این انتخاب برای فوتبال ما و فدراسیون بهتر است.

*بی‌اطلاعی تاج از دلیل انتخاب نماینده EVS
تاج در گفت و گو با برنامه ورزشگاه درخصوص اینکه شرکت چشم‌انداز ارتباط چگونه به عنوان نماینده EVS در ایران انتخاب شد، گفت: واقعا از این موضوع اطلاعی ندارم و نمی دانم.
https://jahannews.com/vdcjaaeohuqe8hz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjaaeohuqe8hz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تحریم؟!!
سید مجید م
Iran, Islamic Republic of
متاسفم که می‌بینم هنوز هستند کسایی که ضعف مدیریتشون رو گردن تحریم می‌اندازند. چطور کیروش رو میاوردی تحریم اثر نداشت ؟؟