يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - 2 Apr 2023
 
۲
۷
سفر رئیس‌جمهور به شهرستان ری؛

آینده را برای اقتصاد، سُفره مردم و معیشت بسیار روشن می‌بینیم/ اغتشاشات اخیر ‌جنگ ترکیبی تمام عیار بود/ رئیس‌جمهور خطاب به مدیران و مسئولان: آقایان! امروز خدمت به مردم برای من و شما بزرگترین افتخار است/ واکنش رئیس‌جمهور به کشورهایی که ادعای مذاکره دارند

پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 827930
رییس جمهور در ادامه سفر به شهرستان‌های استان تهران، به شهرستان ری سفر کرد.
آینده را برای اقتصاد، سُفره مردم و معیشت بسیار روشن می‌بینیم/ اغتشاشات اخیر ‌جنگ ترکیبی تمام عیار بود/ رئیس‌جمهور خطاب به مدیران و مسئولان: آقایان! امروز خدمت به مردم برای من و شما بزرگترین افتخار است/ واکنش رئیس‌جمهور به کشورهایی که ادعای مذاکره دارند
به گزارش جهان نيوز، سید ابراهیم رییسی و هیات همراه در  شهرستان ری مورد استقبال مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت.

رییس جمهور در ابتدای سفر خود با حضور در شهر حسن آباد بخش فشافویه ری در مراسم بهره برداری از دبیرستانه پسرانه خیر ساز شرکت می کند.

بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته، بناست رییس جمهور از اماکن و طرح هایی همچون بیمارستان شهدای هفتم تیر، انبارهای چای امین آباد، طرح عمرانی میدان غنی آباد، طرح کمربندی دوم (جنوب تهران) و کنارگذر قلعه نو  بازدید کند.

حضور در جمع مردم شهرستان ری در مصلی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، دیدار با علما و روحانیون شهرستان و حضور در شورای اداری از دیگر برنامه های این سفر یک روزه رییس جمهور به شهرستان ری است.

شهرستان ری بعنوان قبله تهران در حنوب استان جمعیتی در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است.

فیلم/ استقبال پرشور مردم ری از رئیس جمهور
 
بازدید رئیس جمهور از پروژه نیمه کاره بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه دولت به شهرستان ری از پروژه نیمه کاره بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی شهدای هفتم تیر و همچنین پروژه توسعه اورژانس و اتاق عمل این بیمارستان بازدید کرده و با توضیحات مسئولان پروژه در جریان روند احداث و موانع پیش روی این پروژه بهداشتی درمانی در شهرستان ری قرار گرفت.

عملیات عمرانی این بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی از سال ۹۱ آغاز شده بود که با میزان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی به علت کمبود اعتبارات روند احداث آن متوقف شده بود، با دستور رئیس جمهور، معاون اجرایی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و درمان و استانداری تهران مکلف به پیگیری و تخصیص اعتبارات مورد نیاز این پروژه مهم بهداشتی و درمانی در شهرستان ری شدند.

با تاکید و دستور رئیس جمهور همچنین مقرر شد پروژه توسعه اورژانس و اتاق عمل این بیمارستان تا پایان سال ۱۴۰۲ و ساختمان این بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تا پایان دولت سیزدهم تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

بازدید رئیس جمهور از روند تکمیل بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب ایران در جنوب تهران

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه دولت به شهرستان ری از مراحل تکمیل پروژه بزرگ تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در شهرستان ری بازدید کرد و با توضیحات مدیران این پروژه بزرگ ملی در جریان آخرین وضعیت مراحل تکمیل آن قرار گرفت.

بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب ایران در جنوب تهران در ۸ فاز طراحی شده است که ۶ فاز آن به بهره‌برداری رسیده و ۲ فاز پایانی آن نیز در حال تکمیل است.

تکمیل فاز ۷ و ۸ این تصفیه خانه از مصوبات سفر استانی دولت سیزدهم به استان تهران است که ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

این پروژه بزرگ ملی ۱۷ منطقه از ۲۲ منطقه شهرداری تهران با جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خود قرار خواهد داد و با بهره‌برداری کامل آن ۸۴ میلیون مترمکعب در سال به ظرفیت تولید پساب استان تهران برای استفاده در بخش کشاورزی و صنعت اضافه خواهد شد.

رئیس جمهور در جریان بازدید از مراحل تکمیل این پروژه، معاون اجرایی و استاندار تهران را به تسریع در تامین و تخصیص بودجه این پروژه با مشارکت دادن بخش خصوصی و همچنین منابع داخلی مکلف کرد.

دکتر رئیسی همچنین با تعدادی از کارگران این پروژه به صورت چهره به چهره به گفتگو پرداخته و وضعیت کاری و معیشتی آنها را جویا شد و بر پرداخت به موقع حقوق و معوقات آنها تاکید کرد.


آیت‌الله رئیسی در جمع نمازگزاران مسجد حسین بن علی (ع) شهر ری:
مساجد نقش مهمی در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی داشتند/ تا زمانی که مساجد پابرجاست دشمن در به ثمر نشاندن نقشه‌های خود علیه این ملت موفق نخواهد شد


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز پنجشنبه و در جریان سفر به شهرستان ری، با حضور در مسجد حسین بن علی (ع) و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، در سخنان کوتاهی در جمع نمازگزاران این مسجد با اشاره به نقش بسیار مهم مساجد در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز هم مساجد ما همانگونه که امام راحل عظیم‌الشأن‌مان فرمودند، سنگر است و بسیاری از اقدامات و امور خیر و عام‌المنفعه در مساجد و توسط اهل مساجد رقم می‌خورد.

دکتر رئیسی همچنین مساجد را خاستگاه شهدای انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: تا زمانی که مساجد ما پابرجاست و از مأذن‌های آن بانگ توحید و شهادت بر نبوت پیامبر(ص) و امامت امیرالمومنین (ع) و اولادش به گوش می‌رسد، یقین بدانید دشمن در به ثمر نشاندن توطئه‌ها و نقشه‌های خود علیه این ملت و کشور موفق نخواهد شد.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: دولت وظیفه‌اش خدمتگزاری است و فرزندان شما در دولت در سراسر کشور به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت هستند و انشاءالله با دعای خیر شما خوبان بتوانیم خدمتگزاران خوبی باشیم و مشکلات را کاهش دهیم.

بازدید رئیس جمهور از پایانه توزیع محصولات پروتئینی و کشاورزی امین‌آباد

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های سفر به شهرستان ری از پروژه پایانه فروش محصولات پروتئینی امین‌آباد بازدید کرد.

این پروژه که فاز اول آن با ارائه ۱۸ غرفه به تعاونی‌های تولید و تولیدکنندگان محصولات پروتئینی اجرایی شده است، در صورت تکمیل به باراندازی برای توزیع محصولات کشاورزی به صورت ارزان و بدون واسطه تبدیل خواهد شد.

به گفته دکتر ساداتی‌نژاد وزیر جهادکشاورزی، همچنین با تکمیل و بهره‌برداری از ۲ فاز باقیمانده این پروژه، بخش مهمی از توزیع مرغ استان تهران به این پایانه منتقل خواهد شد.

با تکمیل فاز دوم این پروژه ۴۰ غرفه برای خرده‌فروشی محصولات پروتئینی در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و فاز سوم این پروژه نیز مربوط به ساخت سردخانه ۳ هزار تنی برای محصولات کشاورزی و پروتئینی خواهد بود.

بازدید دکتر رئیسی از عملیات اجرایی کمربندی دوم تهران

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه سفر یک روزه به شهر ری از عملیات اجرایی کمربند دوم تهران در این شهرستان بازدید کرد و با توضیحات مدیران پروژه در محل احداث تقاطع غیرهمسطح غنی آباد، در جریان آخرین وضعیت احداث این کمربندی و همچنین نیازها و الزامات تکمیل آن قرار گرفت.

این پروژه کمربندی ۶ بانده به طول ۲۵ کیلومتر در محدوده قلعه‌نو شهرستان ری واقع شده است.

کمربندی جنوبی تهران در صورت تکمیل، ترافیک مسیر تهران به سمت شهر ری و ورامین را در مسیر رفت و برگشت مدیریت خواهد کرد و ۱۸ درصد از ترافیک استان تهران را کاهش خواهد داد.

رئیس جمهور در جریان بازدید از این پروژه مهم شهری دستورات لازم برای تخصیص و تامین اعتبارات تکمیل این پروژه را صادر کرد.

دکتر رئیسی در اجتماع مردم شهر ری:
مردان و زنان بزرگی در ری پرورش یافتند که به چهره‌های ماندگار انقلاب اسلامی تبدیل شدند/ از همه مردمی که با هوشیاری دشمن را رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتند قدردانی می‌کنم/ مدیران بدانند که امروز بزرگترین افتخار برای آنها خدمت به این مردم مقاوم است


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در اجتماع مردم شهرستان ری در صحن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، با تبریک اعیاد رجب و ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت یاد امام (ره) و شهدا و کسانی که برای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مجاهدت کردند، گفت: از مردم شریف شهر ری برای میزبانی زائران و مجاوران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حضور مستمر در کنار رهبری و دفاع از ارزشهای اسلامی، قدردانی می‌کنم.

رئیس جمهور با بیان اینکه به گواه تاریخ مردان و زنان بزرگی در این خطه رشد کردند که در گسترش دین و معارف الهی تاریخ‌ساز و به چهره‌های ماندگار انقلاب اسلامی تبدیل شدند، افزود: نه فقط شهر ری بلکه کشور و حتی عالم اسلام به این افراد افتخار می‌کند.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: امروز در شرایط خاصی هستیم و باید به ظرفیت‌های بسیار کشور، از جمله نیروی انسانی متراکم وفادار به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌ها توجه کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچم استقلال، آزادی و مردم‌سالاری دینی را برافراشتند و نظامی بر پایه دین و ارزش‌های الهی در مقابل همه قدرت‌های سلطه‌گر که حقوق اولیه انسان‌ها را ضایع می‌کنند، برپا کردند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای کشور و امت اسلامی عزت و قدرت ایجاد کرد. امروز به برکت تلاش‌های امام خمینی(ره) احیاگر بزرگ دین و انقلاب بزرگ اسلامی، مردم هویت دینی خود را به دست آورده‌اند و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه امروز به برکت خون شهدا جریان بیداری اسلامی در کشورهای منطقه از جمله فلسطین، لبنان، یمن و بسیاری از نقاط عالم محقق شده است، اظهار داشت: در دوران گذشته سرنوشت مردم فلسطین را کسان دیگری تعیین می‌کردند، اما امروز مجاهدان فلسطینی ابتکار عمل را در دست گرفته‌اند و در یمن نیز مردم این کشور عزتمندانه در برابر استکبار ایستاده‌اند و از عزت ملی خود پاسداری می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دشمنان در برابر انقلاب اسلامی صف‌آرایی کرده‌اند و از روز اول انقلاب تا به امروز توطئه‌ها و فتنه‌های بسیاری علیه کشور برپا کردند، گفت: ۸ سال دفاع مقدس، وجود جریان نفاق و ترور بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم کشورمان از جمله توطئه‌های دشمن بود که مردم ایران به اذن پروردگار در برابر این فتنه‌ها روی پای خود ایستادند و سرنوشت خودشان را رقم زدند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت سرافراز ایران افتخار دارد که در مقابل قدرت‌های سلطه‌گر ایستاده و شهدای بزرگواری را برای دفاع از اسلام، امت، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران هدیه کرده است، تصریح کرد: مردم در مقابل تمامی تهدیدها و فتنه‌های دشمنان صهیونیستی و استکبار جهانی ایستادند و بر آرمان‌های انقلاب اسلامی تاکید کردند.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه دشمنان بیشترین فشار اقتصادی و تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده‌اند، تاکید کرد: فشار حداکثری دشمنان به دلیل مقاومت و ایستادگی ملت با شکست مواجه شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در ابتدای دولت سیزدهم با تحریم‌های سنگین دشمنان روبرو بودیم، خاطرنشان کرد: با توکل به خدا، اعتماد به نفس، پشتیبانی و مشارکت همه جانبه ملت بزرگ ایران در عمل به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند در کشور مشکل حل نشدنی نداریم، برای حل مشکلات به میدان ‌آمده‌ایم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه سال گذشته روزانه ۷۰۰ خانوار به دلیل ابتلا به کرونا دغدار می‌شدند، گفت: با کمک کادر درمان و مشارکت مردم این بحران پشت سر گذاشته شد، اما امروز در کشورهای دنیا شاهد شیوع کرونا و افزایش مرگ و میرهای کرونایی هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان تلاش کرد شرایطی ایجاد کند که نه تولید و نه صادرات داشته باشیم، گفت: با اعمال تحریم‌های سنگین قصد داشتند کشور را از نظر اقتصادی دچار توقف و رکود کنند، اما به برکت حضرت عبدالعظیم، خون شهیدان و حضور بامعنای مردم و راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

دکتر رئیسی افزود: دشمنان فکر می‌کردند با تحریم تولید و صنعت، کشور متوقف می‌شود اما اینطور نیست و در شرایط فعلی میزان قابل توجهی نفت صادر می‌کنیم و تجارت خارجی ایران به کشورهای منطقه با رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی روبرو شده که این امر مسبوق به سابقه نبوده است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دشمنان وقتی دیدند که تحریم‌ها خنثی شده است به جنگ ترکیبی روی آوردند که در آن هم همه احزاب حضور داشتند، خاطرنشان کرد: دشمنان فکر می‌کردند که در این جنگ ترکیبی، روانی، رسانه‌ای و شناختی می‌توانند موفق شوند، اما با هوشیاری مردم شکست خوردند و به عنوان یک طلبه خدمتگزار از مردم به ویژه مردان و زنان که دشمن را در این بحران ناکام گذاشتند قدردانی می‌کنم.

دکتر رئیسی با اشاره به اینکه کشورهای منطقه‌ای و اروپایی مدام به ما پیغام می‌دهند که بیایید با هم سخن بگوییم، گفت: شما در حق ملت ایران جفا کرده‌اید و تصور شما این بود که می‌توانید با تحریم و تهدید کارهای‌تان را پیش ببرید، اما بدانید که زنان و مردان ایرانی با تأسی به اهل بیت (ع) مقابل شما ایستاده‌اند.

رئیس جمهور افزود: دشمنان فکر می‌کردند می‌توانند برنامه‌هایی را که در مورد کشورهای دیگر اجرا کردند در ایران هم انجام دهند، اما سخت اشتباه می‌کنند چون ملت ایران مقاوم و سلحشور است.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: درست است که تحریم‌ها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد و دشمنان تلاش کردند با ایجاد تورم انتظاری در جامعه التهاب ایجاد و با این کار ارزش پول ملی را تهدید کنند، اما این شرایط با همکاری و مشارکت مردم پشت سر گذاشته خواهد شد؛ ایران ثروت‌ها و ظرفیت‌های عظیم و مختلفی دارد و با تکیه بر  این ظرفیت‌ها شرایط تحریمی و بحرانی را پشت سر خواهد گذاشت.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات معیشتی و تنگناهای اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: با امکانات موجود در کشور و مقاومت مردم، شرایط به سمتی پیش می‌رود که مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت و آینده روشنی را برای اقتصاد، سفره و معیشت مردم در پیش داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه رقم بیکاری در ۱۹ استان کشور نزولی است، خاطرنشان کرد: در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم آمار بیکاری ۸,۹ درصد بود اما امروز با کاهش ۷ دهم درصدی به رقم ۸.۲ درصدی رسیده و این آمار همچنان رو به کاهش است.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم سه هزار کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشتند و شاهد اشتغالزایی در کشور هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در جریان سفر به شهرستان ری از واحدهای تولیدی، جاده کمربندی و بیمارستان در حال احداث بازدید کردیم، خاطرنشان کرد: با همت مدیران و مسئولان و تامین اعتبارات لازم مشکلات این شهرستان برطرف خواهد شد.

دکتر رئیسی با بیان اینکه طرح‌های نیمه تمام شهر ری مردم را دچار نگرانی کرده است، تاکید کرد: این طرح‌ها به نام انقلاب اسلامی و با هدف خدمتگزاری به مردم به اتمام خواهند رسید.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه به مردم اعلام کردیم که با افزایش فروش نفت و رونق تولید و افزایش تجارت، ذخایر ارزی کشور جای نگرانی ندارد، تصریح کرد: علیرغم تلاش‌های دولت و اعلام رسمی این مسئله، برخی قصد بلوا و ایجاد نگرانی در بین مردم را دارند، اما بدانند که دولت به صورت رسمی به فعالان اقتصادی برای تولید و صادرات، ارز اختصاص می‌دهد و به کوری چشم دشمنان در این حوزه کمبود و کسری نداریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی ناکارآمدی‌های نظام اداری از جمله دغدغه‌های جدی مردم شهر ری است، خطاب به مدیران کشور تاکید کرد: مدیرانی که سخن من را می‌شنوند بدانند امروز این مردم مقاوم، امتحان خود را پس داده‌اند و خدمت به آنها از بزرگ‌ترین افتخارات است. مدیران کشور بدانند که امروز بعد از انجام واجبات و ترک محرمات بهترین کار خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار آنهاست.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: باید کاری کنید که مردمی که به ادارات مراجعه می‌کنند ناراضی بیرون نروند چرا که جایگاه من و شما نوکری برای مردم است. مبادا مردم به ادارات مراجعه کنند و با روابط ناسالم و پارتی‌بازی مواجه شوند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه وظیفه دولتمردان خدمت به مردم با همه وجود است، گفت: امروز به همه کارکنان اداری در سراسر کشور عرض می‌کنم که دولت سیزدهم به ارزش‌های انقلاب وفادار است و مطلقاً اجازه نمی‌دهیم فساد در هیچ کجای کشور لانه کند و با هرگونه روابط ناسالم و فاسد باید مقابله کرد.

دکتر رئیسی با بیان اینکه پیشرفت و توسعه را برای کشور ضروری می‌دانیم، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که پیشرفت در بخش‌های صنعت و کشاورزی در پرتو عدالت محقق می‌شود. گفتمان دولت پیشرفت در پرتو عدالت است و باید با همه وجود این گفتمان را دنبال کنیم.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در آستانه چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی رسانه ملی و همه فرهنگیان با نگاه به دستاوردهای گذشته و با استفاده از روش‌های نوین در جهاد تبیین، ارزشهای انقلاب اسلامی، چهره نورانی امام (ره) و مجاهدان راه خدا را به نسل جوان معرفی کنند تا از میراث گرانبهای امام و رهبری پاسداری شود.

رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: امشب در نشست شورای اداری شهرستان ری با حضور مسئولان ارشد شهرستان، مسائل و مشکلات تشریح و برای رفع آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

آیت‌الله رئیسی در دیدار علما و روحانیون شهر ری:
هدف شایعه‌سازان تبدیل امید به یأس در جامعه بوده و لذا افشای ماهیت آنان ضروری است/ نخبگان برای تبیین جایگاه دینی و قانونی حجاب وارد میدان شوند/ دشمن به بهانه حجاب تهاجم عظیمی علیه باورهای مردم تدارک دیده بود که شکست خورد


آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه خود به شهرستان ری، در دیدار علما، روحانیون و اساتید حوزه علمیه این شهرستان، ضمن تقدیر از مجاهدت‌های ایشان در کسوت تبلیغی و تبیینی گفت: تبلیغ دین و ارزش‌های الهی همواره با مشکلات و سختی‌ها مواجه بوده است، اما پروردگار در مصادیق متعدد در صدر اسلام نبی مکرم اسلام (ص) را تنها به خشیت از خود و نترسیدن از فضاسازی‌ها توصیه و امر فرموده است.

رئیس جمهور هدف شایعه‌سازان را تبدیل امید به یأس در جامعه دانست و بر اقدام مجاهدانه در عرصه تبلیغ دین و همچنین افشای ماهیت مرجفون یا همان شایعه‌سازان در جامعه تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین اغتشاشات اخیر را جنگ ترکیبی تمام عیار علیه ملت و نظام برشمرد که دشمن به بهانه مسئله حجاب تهاجم عظیمی علیه فرهنگ و باورهای مردم تدارک دیده بود، اما به لطف خدای متعال و بصیرت مردم، شکست خورد.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جایگاه دینی و قانونی حجاب در کشور از همه فعالان فرهنگی بویژه روحانیون، رسانه‌ها و نخبگان خواست برای تبیین این مقوله مهم دینی، فرهنگی و قانونی تمام قد وارد میدان شوند.

آیت‌الله رئیسی همچنین درباره وضعیت سند ۲۰۳۰ در دولت سیزدهم که از سوی یکی از حاضرین مطرح شد، تصریح کرد: موضوع توقف اجرای سند ۲۰۳۰ در دولت قبل با تاکید رهبر معظم انقلاب در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده بود، اما به دستگاه‌ها ابلاغ نشده بود. لذا از اولین اقدامات دولت سیزدهم ابلاغ توقف اجرای این سند به دستگاه‌های اجرایی بود و بنده نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل صراحتاً در قبال آن موضع گرفته و اعلام کردم ما در جمهوری اسلامی ایران سند تحول بنیادین داریم و قطعاً بر همان مبنا عمل خواهیم کرد.

رئیس جمهور افزود: بارها اعلام کرده‌ایم که ما ابایی در استفاده از تجربیات خارج از مرزها نداریم، اما نسبت به نسخه‌های دیگران به شدت با حساسیت عمل می‌کنیم.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل مربوط به شهرستان ری از جمله مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است که توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، دولت را از توجه به موضوعات مهم فرهنگی غافل نکند.

توجه دولت به مساجد و حوزه‌های علمیه شهرستان و همچنین مسائل بهداشتی و درمانی شهرستان ری از دیگر نکاتی بود که رئیس جمهور در جمع علما، روحانیون و اساتید حوزه این شهرستان به آنها اشاره و بر توجه دولت به این مسائل تاکید کرد.
https://jahannews.com/vdcgwu97zak9xy4.rpra.html
jahannews.com/vdcgwu97zak9xy4.rpra.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اقای رییسی حاج قاسم دیگر مرد میدان ها
شاهین
Iran, Islamic Republic of
الحمدلله امروز دولتمردان در کنار مردم هستن و کشور ویدئو کنفرانسی اداره نمی شود.
امیر
Iran, Islamic Republic of
گوش به فرمان ولی / به سوی ایران قوی
Iran, Islamic Republic of
دولت انقلابی باعث شد مردم طعم رفاه، عزت و پیشرفت را حس کنند .
Iran, Islamic Republic of
جناب رئیسی ، 20 ماه گذشت ، این روشنایی کجاست که نمایان نمیشود؟
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیسی ما به شما اعتماد می کنیم و منتظر آینده می مانیم....
ا
Iran, Islamic Republic of
....