پنجشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۲ - 23 Mar 2023
 
۰

زاکانی: بافت فرسوده بزرگترین تهدید است

چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: 827848
شهردار تهران با بیان اینکه اکنون بزرگترین فرصت و تهدید شهر تهران بافت فرسوده است گفت: در حال حاضر سازمان نوسازی شهر تهران در حال ساخت ۳۳ هزار واحد مسکونی در تهران است.
زاکانی: بافت فرسوده بزرگترین تهدید است
به گزارش جهان نيوز به نقل از شهر، علیرضا زاکانی در حاشیه بازدید از سازمان ها و زیر مجموعه های معاونت شهرسازی و معماری ضمن تبریک میلاد امام جواد(ع) گفت: شهر ما یک ملقمه ای از زشتی ها و زیبایی ها و انباشتی از مشکلات است که شهروندان را آزار می دهد. بخشی از این محاسن و معایب می تواند حل شود و شهرداری می تواند در این زمینه نقش بسزایی داشته باشد تا گره از مشکلات مردم باز کند.

شهردار تهران با بیان اینکه شهر بر اساس یک الگوی از پیش تعیین شده ساخته نشده است، تاکید کرد: تا دهه چهل توسعه تهران  شمالی-جنوبی بود  و از دهه پنجاه به بعد نیز به صورت شرقی- غربی رشد کرده است، در نتیجه توزیع عادلانه خدمات و امکانات در این شهر سخت و دشوار است.

وی ادامه داد: در دهه های گذشته با دید زیست بومی در توسعه کالبدی به تهران نگاه نشده و سلایق و علایق طوری شهر تهران را گسترش داده اند که حالا آلودگی هوا، بی‌مسکنی، ترافیک و هزاران مشکل دیگر را می توان در شهر دید.

تحول در تهران بر مبنای موضوعات زیست‌بومی
وی با تاکید بر اینکه اعتقاد داشتیم مبنای تحول در شهر تهران توجه به موضوعات زیست بومی است، گفت: تحول بر مبنای این رویکرد جنبه های مختلفی  دارد که معاونت شهرسازی و معماری نقش محوری در این زمینه دارد.

زاکانی با بیان اینکه با یک نگاه بلندمدت امکان تحول شهر تهران بر این اساس وجود دارد، تاکید کرد: اگر معاونت شهرسازی دچار سردرگمی و مشکل باشد، به همان اندازه نیز مردم دچار مشکل می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرسازی از جمله معاونت های اصلی شهر تهران است، گفت: این معاونت می تواند سنگ زیر بنای مدیریت شهری باشد و تمام شرایط ارتقای کیفیت زندگی شهری از توزیع عادلانه خدمات شهری گرفته تا تبدیل پایتخت به شهر انسان محور را فراهم کند.

طرح تفصیلی را جدی بگیریم و وحدت رویه را جاری و ساری کنیم
زاکانی تصریح کرد: باید طرح تفصیلی با نگاه جدید بازنگری شود. شهر را با یک نگاه تک‌ساحتی نمی توان اداره کرد. باید در طرح تفصیلی دید جامع نگر به شهر داشته باشیم تا شاهد مشکلاتی مانند ناایمنی و بدمسکنی و … نباشیم. در این رویکرد تهران و حریم آن موضوعیت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حال حاضر سازمان نوسازی شهر تهران در حال ساخت  ۳۳ هزار واحد مسکونی در تهران  است که اجرای همین تعهدها الگویی برای ساخت ۳۰۰ هزار واحدی است که قرار است، ساخته شود.

زاکانی با بیان اینکه ساخت مسکن بسیاری از مشکلات را در کشور حل می کند که نیازی به امکانات خارجی ندارد، افزود: انتظار این است که طرح تفصیلی را جدی بگیریم و وحدت رویه را جاری و ساری کنیم. هرقدر طرح های موضعی و موضوعی را گسترش دهیم بهتر می توانیم چهره شهر را تغییر دهیم و محله های الگو داشته باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه اکنون بزرگترین فرصت و تهدید شهر تهران بافت فرسوده است، خاطرنشان کرد: خط مشی کلی ما حرکت در مسیر رضایت مندی مردم است و در این مسیر نقش معاونت شهرسازی بسیار پررنگ است.

شهردار پایتخت در پایان یادآور شد: هرچقدر به سمت هوشمند سازی پیش برویم کارهای بزرگ و خوبی می توان برای شهر رقم زد.
https://jahannews.com/vdceef8vvjh8wvi.b9bj.html
jahannews.com/vdceef8vvjh8wvi.b9bj.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *