جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - 24 Mar 2023
 
۲
۶

جزئیات جدید از حمله ناموفق به کارگاه وزارت دفاع در اصفهان

يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹
کد مطلب: 827500
خبرنگار ایرنا به جزئیات بیشتری از حمله ناکام شب گذشته به یکی از کارگاه‌های وزارت دفاع در اصفهان دست یافته که حاکی از عملکرد موفق سامانه‌های جنگ الکترونیک در مقابله با ریزپرنده‌های مهاجم است.
جزئیات جدید از حمله به کارگاه وزارت دفاع
به گزارش جهان نیو‌ز، ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته (شنبه ۸ بهمن) سه فروند ریزپرنده از نوع کوادکوپتر به قصد انجام حمله بر فراز یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان اصفهان به پرواز درآمدند که نهایتا با واکنش به موقع سامانه‌های پدافندی مستقر در مجموعه این حمله ناموفق و بدون تلفات جانی بود و تنها آسیب جزئی به سقف یکی از کارگاه‌ها وارد شد.
 
خبرنگار ایرنا در پیگیری از منابع آگاه و مطلع درباره این حادثه به جزئیات بیشتری دست یافت که در ادامه به آن اشاره می‌شود.
 
در این حمله از سه فروند ریزپرنده از نوع کوادکوپتر پیشرفته مجهز به بمبلت استفاده شده است و عوامل حفاظت پیرامونی مجموعه پس از شنیدن صدای کوادکوپترها با تجهیزات در اختیار از جمله سلاح و سامانه‌های جنگ الکترونیک اقدام به مقابله با این پرنده‌ها می‌کنند که موفق به ساقط کردن یک فروند از آنها می‌شوند.
 
یک فروند از این کوادکوپترها حین مقابله، لینک ارتباط GPS خود را در اثر جمینگ از دست می‌دهد و همین موضوع منجر به سقوط آن و برخوردش با سقف سوله می‌شود که فیلم منتشر شده در فضای مجازی از لحظه اصابت هم مربوط به این کوادکوپتر است که پس از اخلال در ارتباط آن و سقوطش به سقف سوله برخورد می‌کند.

فیلم

این مجموعه پیش‌تر نیز تجربه موردی مشابه را داشته و تمهیدات در نظر گرفته شده پس از آن حادثه منجر به این می‌شود که خسارت قابل توجهی در این حمله به کارگاه‌ها و سوله‌های آن وارد نشود.
 
گفتنی است که یک فروند دیگر از این کوادکوپترها که در حین عملیات مقابله آسیب کمتری دیده در اختیار نیروهای حفاظتی مستقر در مجموعه قرار گرفته است.
https://jahannews.com/vdcjyaeoyuqe8iz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjyaeoyuqe8iz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مال کجا بودند واز چه ناحیه ای وارد فضای کشور شدند .
Qatar
اوكراين زده با هماهنگى سرائيل و امريكا
Iran, Islamic Republic of
هم اسرائیل را بزنید هم اربیل را
Iran, Islamic Republic of
می‌شود خیلی ارزان خطر ریز پرنده ها رو با نصب توری استتار روی مراکز را پوشاند تا نتوانند به هدف برسند
اعظم
Iran, Islamic Republic of
جاسوس وطن فروش از داخل کشور یکی مثل علیرضا اکبری
فرخی
Iran, Islamic Republic of
چپ و راست دارن میزنن تو داخل ایران تو خارج ایران در عراق در سوریه در یمن همه جا فعال هستند