يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - 28 May 2023
 
۰
۱
رئیس فدراسیون کشتی:

برخی کارشناسان ۱۵ سال از علم کشتی عقب هستند/ کمپ تیم ملی را بارسلونا و رئال مادرید هم ندارند!

سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸
کد مطلب: 826991
دبیر گفت: برخی کارشناسانی که در مورد اتفاقات کشتی صحبت می‌کنند، فکر می‌کنم 15 سال از علم این رشته عقب هستند.
کمپ تیم ملی را بارسلونا و رئال مادرید هم ندارند!
گروه ورزشی جهان نيوز: علرضا دبیر در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب شهیدان در خصوص انتقادهای کارشناسان به کادر فنی تیم ملی اظهار داشت: در این زمینه بعضی از افراد نسبت به این موضوع انتقاد کردند چه باید بگویم ۱۵ سوال از کشتی عقب هستند و حتی آنها را به عنوان کارشناس هم قبول ندارم می‌آمدند به کاری که در تیم ملی انجام شده بود انتقاد می کردند ای کاش قبل از اینکه حرفی بزنند بیایند و با ما صحبت کنند من فکر می کنم آنها ۱۵ سال از علم کشتی عقب هستند کشتی هر تصمیمی بخواهد بگیرد باید اول المپیک را ببیند از من توقع نداشته باشید که دید آسیایی داشته باشم خود رسانه‌ها هم می گویند علیرضا دبیر باید المپیکی فکر کند ما در حال حاضر المپیک ۲۰۲۴ پاریس را می بینیم کامران قاسم پور با توجه به وزن که دارد و انتخابی که کرده است قطعاً نمی تواند در ۸۶ کیلوگرم کشتی بگیرد خودش این انتخاب را کرده است که به ۸۶ برنگردد و در واقع صلاح نیست چرا که او ۹۴ کیلو است.


* کارشناسانی که درباره کشتی حرف می‌زنند نمی دانند در این رشته چه می‌گذرد
وی افزود: کسی که نام خود را کارشناس می گذارد و صحبت می کند نمی‌داند که در کشتی چه میگذرد در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی را داریم که یکی از بهترین های دنیا است نمی توانیم دو کشتی‌گیر را نابود کنیم این را هم باید بگویم که این طور نیست که ما بگوییم آقای قاسم پور شما برای ۹۷ کیلوگرم انتخاب شده اید بفرمایید در تیم ملی او هم باید مانند سایر کشتی گیران در رقابت های انتخابی شرکت کند قاسم‌پور هم در بازی‌های آسیایی و هم در رقابت‌های جهانی صربستان ۲۰۲۳ در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. در تیم های ملی چه حسن رنگی از و چه پژمان درستکار از من مشاوره بخواهند به آنها کمک می کنم اما به هیچ عنوان درکارشان دخالت نمی‌کنم.

دبیر در ادامه گفت: کشتی کشور را کسانی که جام جهانی را اولویت قرار دادند به هم ریختند جام جهانی اصلا برای ما مهم نبود که تیم دوم خودو جوانان را برای این مسابقات اعزام کردم. من می‌توانستم حسن یزدانی و دیگر کشتی گیران را به این مسابقات ببرم و نابودشان کنم برای اینکه در جام جهانی می خواهم اول شوم. بعد از آن در آستانه انتخابی المپیک و بازی‌های المپیک یک تیم در هم خورده را به فدراسیون آینده تحویل دهم.

* من به قاسم پور گفتم در آمریکا با اسنایدر کشتی بگیرد
رئیس فدراسیون کشتی در خصوص کشتی گرفتن کامران قاسم‌پور در وزن 97 کیلوگرم در جام جهانی تصریح کرد:قاسم‌پور که به رقابت‌های جام جهانی رفته بود در کنار کادر فنی بود که به من زنگ زدند من به کامران قاسم پور گفتم قطعاً برای المپیک به وزن ۸۶ کیلوگرم باز نخواهی گشت گفت قطعاً در وزن ۸۶ کیلوگرم نمی خواهم کشتی بگیرم من به او گفتم تو که می خواهی در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی بگیری خودت را مقابل آمریکایی محک بزن سال آینده می خواهی در بهمن ماه این کار را انجام دهی اما امروز این کار را انجام بده تیم من میخواهد دوم شود اشکالی ندارد. من به کامران گفتم که تو این کار را بکنی یکسال جلو خواهی افتاد از نظر تیمی در ۹۲ کیلوگرم اگر کشتی بگیری ایران اول می شود و قهرمان می شویم، اما برای من المپیک مهم است. این اجازه را من به سرمربی به تو می دهیم که تو در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی بگیری نتیجه کشتی کامران اصلا مهم نبود چرا که این رقابت تازه به او گفت که کجای کار قرار دارد. اولویت ما المپیک است و بعد از آن مسابقات جهانی ولاغیر.

* من و درستکار 2 سال آینده تیم ملی را دیدیم
دبیر افزود: آن هایی که جام جهانی و سایر رقابت های جدی می‌گرفتند و کشتی گیران را به مسابقات اعزام می کردند و بدون هیچ پشتوانه‌ای تیم های ملی را به ما تحویل دادند، باید بیایند و پاسخگو باشند. من و پژمان درستکار ۲ سال آینده کشتی را دیدیم کامران قاسم پور بعد از کشتی اسنایدر متوجه شد که اگر بخواهد هم در ۹۲ کشتی بگیرد باید آماده و بالاتر از وزن باشد در مسابقات جهانی کامران ۹۱ کیلوگرم بود اما امروز بود ۹۴ کیلو شده است.

* بین کشتی گیری که با هماهنگی می‌رود و کسی که پناهنده می شود فرق است
وی در خصوص بازگشت برخی کشتی گیرانی که از ایران رفته اند و برای کشور دیگری کشتی گرفته اند گفت: من همیشه گفته‌ام نگاهمان نباید به ورزشکارانی که از ایران می‌روند یک شکل باشد. در واقع شما نمی‌توانید همه را یک جور ببینی چرا که یک کشتی گیر مانند علی ارسلان با هماهنگی خود فدراسیون که نفر اول ایران هم نبود می‌رود و یک کشتی گیر فرار می کند.ما اجازه دادیم تا ارسلان به کشور دیگری برود این یک حقیقت است که نفرات چهارم و پنجم که نمی‌توانند به تیم ملی برسند قبل از این که بروند و پناهنده سیاسی کشورهای دیگر شوند، فدراسیون بستری فراهم کند تا بتوانند در کشورهای دیگر کشتی بگیرند. دید من این است که او حتی می تواند در کشور دیگر هم کشتی ایران را تبلیغ کند علی ارسلان در مسابقات جهانی گفت من یک ایرانی هستم. اینکه کسی باهماهنگی برود با کسی که فرار می‌کند متفاوت است و باید آنها را از هم جدا کنیم من در خصوص کشتی صحبت می کنم نه رشته های دیگر، ما در کشتی آنقدر ظرفیت داریم که می توانند برای ما یک مبلغ شوند.

* علی ارسلان برای کشتی ایران یک مبلغ بود
رئیس فدراسیون با اشاره به تبیلغ علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: آنقدر علیه کشورمان بد تبلیغ کرده اند که وقتی اروپایی ها به کمپ تیم ملی می آیند جور دیگری صحبت می‌کنند و دیدشان عوض می شود. اینها همه برای آن است که در خصوص کشورمان تبلیغات بدی صورت گرفته است. خدا از آنها نگذرد شما نگاه کنید علی ارسلان که در تیم ملی صربستان کشتی می گیرد قهرمان شد در سفر اخیر هم به صربستان به خاطر علی ارسلان ما را خیلی تحویل گرفتند اگر می‌دانستیم که این چنین می شود ۲۰ کشتی‌گیر دیگر را هم به کشورهای مختلف میدادیم هر ایرانی به  کشورهای دیگر می رود پرچم ایران بالا میبرد. اما به هر حال قانون می‌گوید اگر برای کشوری مسابقه بدهیم باید سه سال از رقابت ها به دور باشی تا بتوانی برای کشور دیگری کشتی بگیریم بر همین اساس طبق قانون هر کسی بخواهد برای ایران کشتی بگیرد مانعی وجود ندارد.

* وقتی چرخه انتخابی داریم نیازی به شورای فنی نیست
دبیر درباره حذف شورای فنی فدراسیون کشتی هم گفت: به من ایراد گرفتند که چرا شورای فنی را حذف کردیم وقتی ما یک چرخه انتخابی خوب داریم و همه در این چرخه انتخابی به حقشان میرسند چرا باید شورای فنی داشته باشیم شورای فنی داشته باشیم که ۱۲ نفر حق یک کشتی گیر را بخورند هر کسی بیاید طبق قانون سه سالش را بگذراند اگر در ایران اول شود قطعاً ملی‌پوش خواهد شد.

* کمپ تیم ملی را بارسلونا و رئال مادرید هم ندارند
وی در خصوص کمپ تیم های ملی کشتی کشورمان گفت: من به جرات می‌گویم که نه بارسلونا و رئال مادرید و نه لیکرز آمریکا و نه هیچ تیمی در رشته‌های ورزشی چنین کمپی را ندارد. در جمهوری اسلامی می‌توان کارهای خوبی انجام داد من به این موضوع ایمان دارم و اعتقاد دارم که می شود. اگر باور نمی‌کنید بروید و ببینید حرف‌های من این نیست که می‌خواهم خودم را تبلیغ کنم نه کشتی برند ایران است و متعلق به جمهوری اسلامی که مبارکش باشد. تمام اتفاقات کشتی گیران در همان کمپ رخ می دهد از بازی ها و سرگرمی هایشان تا دعا و مناجات شان استخر روباز هم در کمپ تیم‌های ملی برای آنها تهیه شده است زمانی که من کشتی گیر بودم لباس هایمان را خودمان زیر دوش می شستیم. اما من برای کمپ تیم ملی خشکشویی ایجاد کردم بعد از هر تمرین کارکنان فدراسیون لباس بازیکنان را می گیرند و می شویند تا در تمرینات بعدی کثیف یا بوی بد ندهند.

* خداراشکر می کنم که شرایط بسیار خوبی داریم و می توانیم میزبان خوبی باشیم
رئیس فدراسیون با گفتن خاطره ای حمید سوریان ادامه داد: حمید سوریان به ما می‌گفت قدیم در خانه کشتی که اردو برگزار می‌شد حتی 6 ماه بیرون نمی آمدیم. در همان اتاق خودمان غذا می‌خوردیم و می‌خوابیدیم و یک روز که امیر قلعه نویی به دیدار ما آمده بود به بیرون از سالن رفتیم که بعد از شش ماه چشم به نور آفتاب بخورد اینها باعث عوارض روحی روانی برای کشتی گیران می شود که بسیاری از آنها را در حال حاضر می‌بینیم. ما تمام اتفاقات لازم را انجام دادیم حتی رستوران مجزا بیرون از سالن کشتی تعبیه کردیم پیست دو میدانی را هم بیرون از سالن گذاشتیم تمام این کارهای ما بر اساس روانشناسی و روانشناختی بود.

دبیر در پایان خاطر نشان کرد:  امروز تمام کشورهای دنیا دوست دارند با ما اردوی مشترک در این کمپ برگزار کنند همین دیروز بود که رئیس فدراسیون ژاپن و مجارستان با من تماس گرفتند تا اردوی مشترکی را برگزار کنید همچنین تیم‌های قزاقستان ازبکستان و آذربایجان هم به ایران خواهند آمد تا اردوی مشترک برگزار کنیم و خداراشکر می کنم که شرایط بسیار خوبی داریم و می توانیم میزبان خوبی هم برای کشورهای دیگر باشیم این کمپ برای کشتی ایران است و نه برای مسئولان فدراسیون.
https://jahannews.com/vdccoeq4s2bqio8.ala2.html
jahannews.com/vdccoeq4s2bqio8.ala2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دیگه وقتی رییس جمهور بگه همه چی خوبه از اقای دبیر تعجب نکنید