سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 23 Apr 2024
 
۱
۲
آیت‌الله جوادی آملی:

باید بدانیم جمهوری اسلامی یک نظام الهی است و تا ظهور صاحب اصلی‌اش باید بماند

سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 826880
مرجع تقلید شیعیان گفت: همیشه باید بدانیم نظام ما، نظام الهی است و تا ظهور صاحب اصلی‌اش باید بماند اما برای حفظ آن باید بدانیم که وظیفه مان چیست، باید جلوی دزدی‌ها و غارت‌ها گرفته شود و معضل اشتغال، مسکن و گرانی حل شود.
باید بدانیم جمهوری اسلامی یک نظام الهی است و تا ظهور صاحب اصلی‌اش باید بماند
به گزارش جهان نيوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد علوم وحیانی اسراء، محمدمهدی عبدخدایی، دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام و جمعی از اعضای مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد امروز دوشنبه سوم بهمن با حضور در بیت آیت الله جوادی آملی با این شخصیت حوزوی دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله جوادی آملی در دیدار دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام، اظهار داشت: برای همه شهدا خصوصا این عزیزان (شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام) از ذات اقدس الهی طلب مغفرت کرده و حشر ایشان را با اهلبیت (ع) مسئلت می نماییم و امیدواریم که اگر دیگران حتی خود ما، راهی ِ راه آنها نباشیم، حداقل راه آنها را نبندیم و راهشان را هموار کنیم تا روندگان این راه به آسانی راه را طی کنند.

وی تصریح کرد: قصه و تاریخ دو نبش دارد: یک سوی به گذشته دارد که تاریخ است، یک سوی به آینده دارد که پیام است. این راه را اهلبیت (ع) احیا کردند، اصلش از وجود مبارک علی بن ابیطالب است که فرمودند برای من بی تفاوت است که به سراغ مرگ بروم یا او به سراغم بیاید! چرا که معتقد است مرگ را باید میراند! ماییم که مرگ را می میرانیم، این مکتب ادامه داشت تا اینکه به وسیله امام راحل رضوان الله تعالی، ظاهر شد.

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه این مکتب می تواند افرادی مانند نواب صفوی بپروراند، اظهار داشت: ما اگر در جریان عزیزان فدایان اسلام چند نفر داشتیم که آن گونه بودند، در جنگ دفاع مقدس هشت ساله ده ها نواب صفوی داشتیم! شهید نواب صفوی جوان تحصیلکرده بود، در تهران بزرگ شده بود، قم آمده بود، طلبه فاضلی بود، خیلی چیزها را شنیده بود و آن راه را انتخاب کرد اما عزیزانی بودند که جبهه رفتند و اصلا نخواستند تا نامی از آنها باقی بماند! خیلی از این شهداء که گمنام اند چون پلاک ها را در شب عملیات می کندند و به میدان می رفتند.

وی ادامه داد: در صحنه کربلا یک عابس بود که عریان به میدان آمد، اما در جنگ دفاع مقدس هشت ساله، جوانان پاک زیادی داشتیم که پلاک های خود را کندند و هیچ نام و نشانی از آنها نیست! ما عزیزانی داشتیم که در همین زمستان کردستان، برای حفظ سنگرها آنقدر مقاومت کردند تا از سرما یخ زدند و به این شکل به شهادت رسیدند! این اصل اول که اینها چکار کردند! اما اصل دوم این است که ما باید چه کنیم؟

آیت الله جوادی آملی بیان کرد: در کتابی با نام «اسد الغابه» به معنای شیران بیشه که سرگذشت افراد خیلی شجاع نقل شده، نام شخصیتی با نام «احنف بن قیس» آمده است که باید مورد توجه قرار گیرد، او در جلسه ای که اموی ها برگزار کرده تا سختی ها، بی عرضه گی ها و گرانی ها را توجیه کنند، شرکت نمود. سخنران اموی می گفت در قرآن آمده که رازق خداست و هر چه مصلحت بداند بر مردمش نازل می کند، خداوند برای شما همین مقدار نازل کرده و اگر اهل تقوا باشید گشایشی بر زندگی شما خواهد آمد، دیگر از گرانی و سختی چه شکایتی دارید؟ احنف بن قیس برخاست و گفت: ای سخنران، اینجا سه مسئله است، چرا مغالطه می‌کنی؟ در اینکه مخزن الهی نامتناهی است هیچ تردیدی نیست.

وی ادامه داد: مطلب دوم در اینکه ذات اقدس الهی از مخزن خود، روزی ما را حکیمانه و مهربانانه نازل می کند نیز حرفی نیست، ما در این دو مورد، بنده خالص خدا هستیم، اما اصل سومی هست و آن اینکه ذات اقدس الهی حکیمانه برای ما روزی را نازل کرده، ولی جنابعالی جلوی آنها را گرفته اید، تو نمی گذاری چیزی به ما برسد، ما روی این سومی مشکل داریم.

جوادی آملی بیان کرد: ما همیشه باید بدانیم این نظام ما نظام الهی است و تا ظهور صاحب اصلی اش باید بماند اما برای حفظ آن باید بدانیم که وظیفه مان چیست و چه کار باید انجام دهیم، باید جلوی دزدی ها و غارت ها گرفته شود و معضل اشتغال، مسکن و گرانی حل شود تا موفق باشیم.

وی در پایان برای همه شهداء خصوصا این عزیزان (فدائیان اسلام) و تمامی شهدای انقلاب اسلامی از ذات اقدس الهی، روح و ریحان و روضه و رضوان الهی طلب کرد و اظهار امیدواری نمود تا به برکت این ارواح و نفوس طیب و طاهر این نظام به صاحب اصلی اش برسد.
https://jahannews.com/vdcjomeoyuqe8oz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjomeoyuqe8oz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


هموطن
Iran, Islamic Republic of
جزاک الله خیرا
Iran, Islamic Republic of
البته این قسمتی که تیتر کردید در انتشار این سخنان در صفحات مجازی دفتر ایشان نیامده است!