چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - 8 Feb 2023
 
۰
۲

اتحادیه نانوایان گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد را تکذیب کرد

يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: 826692
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با تکذیب گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد، محل مصرف این میزان آرد در روز را اعلام کرد.
تکذیب گم شدن روزانه ۵ هزار تن آرد
به گزارش جهان نيوز، بیژن نوروز مقدم آبکنار رئیس اتحادیه نانوایان سنتی در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: نانوایان از طرح گم شدن روزانه 50 میلیون نان لواش ( معادل 5 هزار تن) در نانوایی‌ها ناراحت هستند و معتقدند که چرا یک صنف به این صورت زیر سوال می‌رود.

وی افزود: با وجود توزیع دستگاه‌های خرید نان در نانوایی‌ها کشور  هنوز آرد بر اساس آن اختصاص نمی‌یابد و تنها در انتهای هر روز گزارش این دستگاه ملاک پرداخت کمک هزینه پخت نان نانوایان قرار می‌گیرد. 

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: هنوز در سطح کشور 3 هزار دستگاه خرید نان در نانوایی‌های کشور نصب نشده است و در صورتی که این نانوایی ها روزانه به طور متوسط 300 کیلوگرم نان پخت کنند یعنی روزانه آمار استفاده از  900 تن آرد در سامانه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از طرفی حدود 6 میلیون نفر مهاجران افغانستانی با سرانه مصرف بالای نان در کشور وجود دارند به طوری که می توان گفت 2 برابر ایرانی‌ها  مصرف دارند؛ در صورتی که هر نفر از این جمعیت روزانه 600 گرم نان مصرف کنند 3600 تن مصرف روزانه آنها  نیز در سامانه ثبت نمی‌شود.

نوروز مقدم آبکنار گفت: همچنین روزانه افرادی مانند کودکان، افراد سالخورده یا هر فردی که کارت بانکی نداشته باشند به عنوان مشتری برای خرید نان به نانوایی مراجعه می‌کنند اما آمار آنها نیز در سامانه دستگاه‌های خرید نان درج نمی‌شود؛ مصرف آرد این بخش نیز روزانه 400 تا 500 تن است.

رئیس اتحادیه نانوایان ادامه داد: مجموع خرید روزانه نان خارج از دستگاه این بخش ها معادل 5 میلیون کیلوگرم یا 5 هزار تن آرد است اما بدون اینکه اطلاعی از مصرف آرد در این بخش ها  وجود داشته باشد یا استعلامی از اتحادیه نانوایان گرفته شود، خبر گم شدن این آرد مطرح و با آبروی فعلان زحمت کش یک صنف بازی می‌شود.
https://jahannews.com/vdcaoinau49nui1.k5k4.html
jahannews.com/vdcaoinau49nui1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نانوایی ها نان به مردم نمی دهند و زود تعطیل می کنند
Iran, Islamic Republic of
کیفیت نانها مخصوصا تافتون بسیار بد شده است از تنور چرخان بیرون نیامده یا خمیر است ویا سوخته و بعلت نازکی خمیر زود هم خشک میشود