سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - 7 Feb 2023
 
۱
۷
حسین شریعتمداری:

نامعادله «کلوخ و سنگ» برای اتحادیه اروپا پشیمان‌کننده است!

پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵
کد مطلب: 826419
مدیر مسئول روزنامه کیهان، گفت: نامعادله «کلوخ و سنگ» برای اتحادیه اروپا پشیمان‌کننده است!
اروپا تاب تحمل این نامعادله را ندارند!
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره تصمیم اتحادیه اروپا برای قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی، به خبرنگار فارس گفت: این حرکت که در پارلمان اروپا به تصویب رسیده است اگر در اتحادیه اروپا هم که مرحله نهائی آن است به تصویب برسد، ضمن آن که با ماده ۳۹ منشور ملل متحد مغایرت دارد و نقض صریح این منشور تلقی می‌شود، به ایران نیز اجازه می‌دهد نظامیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را گروه تروریستی دانسته و به عنوان تروریست با آن‌ها برخورد کند.

 شریعتمداری در ادامه گفت: ماده ۳۹ منشور ملل متحد تصریح دارد که تعیین موارد تهدیدعلیه صلح، نقض صلح، اخلال در امنیت بین‌المللی و تجاوز بر عهده شورای امنیت سازمان ملل است و اقدامات تروریستی ذیل همین ماده تعریف می‌شود.

مدیر مسئول کیهان اضافه کرد: نهادها و مراکزی که در قانون اساسی یک کشور به عنوان یک نهاد رسمی و بخشی از پیکره و ساختار آن کشور شناخته می شوند را نمی‌توان بیرون از ساختار قانونی کشور یاد شده تلقی کرده و به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد. وظائف، ماموریت و جایگاه  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اصل ۱۵۰ قانون اساسی تعریف  شده است و بر این اساس، هیچ کشوری نمی‌تواند و حق ندارد سپاه را یک گروه تروریستی بداند.

شریعتمداری در این خصوص به بند ۷ از ماده ۲ منشور ملل متحد اشاره کرد که در آن اقدامات یک جانبه از سوی کشورهای عضو، غیرقانونی و نقض قواعد و اصول بین‌المللی شناخته شده است.

مدیر مسئول کیهان درباره انگیزه اتحادیه اروپا گفت: این حرکت اتحادیه اروپا واکنش منفعلانه و از سر استیصال غرب در پی شکست اغتشاشاتی است که همه توان خود را پای آن ریخته بودند.

وی افزود: اتحادیه اروپا نمی‌داند که از این اقدام خود نتیجه معکوس خواهد گرفت و حمله نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به نظامیان کشورهای عضو این اتحادیه را قانونی و مشروع می‌کند چرا که در صورت تصویب این قانون، ما نیز با استناد به اصل پذیرفته شده «مقابله به مثل» نظامیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تروریست تلقی کرده و برخوردمان با آن‌ها از نوع برخورد و مقابله با سایر تروریست‌ها خواهد بود ضمن آن نظامیان وابسته به اتحادیه اروپا در منطقه حضور داشته و در دسترس ما هستند.

شریعتمداری در پایان گفت: اتحادیه اروپا در یک اتاق شیشه‌ای نشسته که بسیار شکننده است و در مقابل هر کلوخی که پرتاب می‌کند پاسخی از جنس سنگ دریافت خواهد کرد. کشورهای اروپائی تاب تحمل این نامعادله را ندارند!
https://jahannews.com/vdchz-n6w23nikd.tft2.html
jahannews.com/vdchz-n6w23nikd.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
داعش دست ساز خودشان بود که اعتراف هم کرده اند .
Iran, Islamic Republic of
حاج حسین
اطمینان دارید که سازمان ملل تحت نفوذ استکبار و صهیونیزم نیست؟
Iran, Islamic Republic of
اروپا امریکا تا بتوانند بدنبال نابودی وتضعیف کشور های مستقل قدرتمند هستند ازجمله ایران روسیه چین.
Iran, Islamic Republic of
این دیگر اعلام رسمی جنگ از طرف اتحادیه اروپا ست و تبعات سختی برایشان به ارمغان می آورد
با این کار زودتر از آمریکا و اسرائیل سقوط می کنند و به دوران جنگ جهانی دوم بر خواهند گشت و بیشترین منفعت برای آمریکا ست
Iran, Islamic Republic of
تنگه هرمز را ببندید
Iran, Islamic Republic of
خوب بود مجلس ما ی موضع رسمی ومحکم و با تحدید اتحادیه اروپا مي گرفت !
شجاع
Iran, Islamic Republic of
بهتر است که مجلس در این مورد موضع محکمتر و سریعتر بگیرد که اروپاییها حساب کار دستشان بیاید