پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - 8 Jun 2023
 
۳
۶
سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛

حضور گسترده و پرشور مردم تهران در مصلی امام/ رئیسی: بزرگترین کار شهید سلیمانی شکستن هیمنه آمریکا بود/ انتقام حتمی است/ جانشین حشدالشعبی: عاملان ترور حاج‌ قاسم خواب راحت نخواهند داشت/ قدردانی خانواده شهید سلیمانی از مردم ایران +تصاویر

سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴
کد مطلب: 824681
مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور گسترده مردم در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.
حضور گسترده و پرشور مردم تهران در مصلی امام/ رئیسی: بزرگترین کار شهید سلیمانی شکستن هیمنه آمریکا بود/ انتقام حتمی است/ جانشین حشدالشعبی: عاملان ترور حاج‌ قاسم خواب راحت نخواهند داشت/ قدردانی خانواده شهید سلیمانی از مردم ایران +تصاویر
به گزارش جهان نيوز، عصر امروز مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور گسترده مردم در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.

سردار سلامی فرمانده سپاه، سردارقاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، مهدی چمران رئیس شورای شهر، حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات، محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در این مراسم حضور داشتند.

خانواده شهید سلیمانی و شخصیت‌هایی از کشورهای محور مقاومت نیز از مهمانان دیگر این مراسم بودند.ابو فدک المحمداوی: مبارزات شهید سلیمانی در کشورهای حوزه مقاومت قهرمانانه بود
«ابو فدک المحمداوی» جانشین حشدالشعبی در ابتدای این مراسم به بیان مطالبی پرداخت.

جانشین حشدالشعبی گفت: در همه مراحل و اتفاقات عراق حاج قاسم سلیمانی نقش اساسی داشت. درست است که مهم ترین محور و دغدغه این شهید بزرگوار فلسطین بود اما ایشان هیچگاه از مسئله مقاومت در لبنان غافل نشد و غم عراق را نیز داشت.

وی با اشاره به تلاش های حاج قاسم سلیمانی برای آزاد شدن عراق از تروریست های تکفیری، افزود: شهید سلیمانی همواره تلاش می کرد عراق کشوری آزاد باشد و مستقل اداره شود.

جانشین حشد الشعبی گفت: حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس رهبری مقاومت عراق را بر عهده داشت، همچنین بعد از آن که سوریه مورد هجمه قرار گرفت به آنجا رفت و مجاهدت های زیادی را انجام داد.

وی گفت: مبارزات شهید سلیمانی در کشورهای حوزه مقاومت قهرمانانه بود و ایشان به خاطر این مبارزات بارها مورد تهدید قرار گرفته بود.

وی گفت: دشمنان توافق کردند که با انقلاب اسلامی مقابله کنند علیرغم وجود اختلاف میان دو قطب سرمایه داری و کمونیست؛ این دو قطب توافق کردند که همه نیازهای رژیم صدام را تامین کنند از جمله تامین هواپیما و جنگنده اطلاعات و موارد لازم دیگر بعد از آن ملت عراق را محاصره کردند و مردم عراق دچار گرسنگی شدند.

ابوفدک افزود: پس از آن مرحله نابودی همه امکانات عراق فرا رسید اعم از کشاورزی و راهها و... . این مسایل باعث شد ملت عراق برای مقابله با رژیم سابق عراق انتفاضه شعبانیه را انجام دهد پس از آن مرحله اشغال عراق فرارسید. 

جانشین حشد الشعبی تصریح کرد: درست است که مهمترین محور مورد توجه شهید سلیمانی مسأله فلسطین است اما هیچ گاه این مسأله باعث نشد که ایشان از مسأله مقاومت در لبنان غفلت کند و غصه عراق را در دل داشت و همواره تلاش می‌کرد عراق توسط عراقی‌ها اداره شود.

ابوفدک گفت: ایشان به همراه شهید ابوالمهدی المهندس رهبری مقاومت عراق را در پیش گرفتند و این مسأله بار دیگر  زمانی که کشور سوریه عزیز در معرض فتنه قرار گرفت تکرار شد.

وی افزود: به همراه شهید حاج قاسم سلیمانی به سوریه رفتیم سپس اتفاقاتی افتاد که نمی خواهیم الان به آن اشاره کنم، مبارزات شهید سلیمانی مبارزات قهرمانان بود و بارها تهدید شد و در معرض شهادت قرار گرفت روزهای بسیار سختی را در سوریه شاهد بود، همه جهان تلاش کردند و تصمیم گرفتند کشور سوریه تنها در سه ماه سرنگون شود.

جانشین حشد الشعبی تصریح کرد: من در مقابل ملت ایران و خداوند گواهی می دهم که عزیمت شهید سلیمانی به یک طرف و آن توطیه در طرفی دیگر قرار داشت و با همان همتی که مقاومت را در عراق رهبری کرد در لبنان به مبارزه پرداخت همه این صحنه ها و میدان ها ایشان را از مساله یمن غافل نکرد و هیچ روزی ایشان مسأله اشغالگری در افغانستان را فراموش نکرد.

وی ادامه داد: عاملان ترور سردار سلیمانی هرگز خواب راحتی نخواهند داشت.

اجرای گروه سرود اقوام ایرانی
در ادامه این مراسم گروه سرود اقوام ایرانی به اجرای سرود پرداخت.


 
حسین طاهری در ادامه این مراسم به مداحی پرداخت.
 
زینب سلیمانی:  مسئولان راه سردار سلیمانی را در پیش گرفته و مشکلات مردم را با فداکاری حل کنند
در ادامه این مراسم زینب سلیمانی فرزند شهیدسلیمانی ضمن قدردانی از مردم برای برگزاری برنامه‌های بزرگداشت سالگرد شهادت سردا سلیمانی گفت: از مردم کرمان برای استقبال خوب از مهمانان حاج قاسم قدردانی می‌کنم.

وی تصریح کرد: آنچه امروز اهمیت دارد این است که امروز تمام مسئولان راه سردار سلیمانی را در پیش گرفته و مشکلات مردم را با فداکاری حل کنند.آیت الله رئیسی: شهید سلیمانی به دنبال دفع شر و ظلم در منطقه بود

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه که در مصلی تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: پاسداشت و گرامیداشت یاد و خاطره قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی، پاسداشت همه ارزش‌های الهی است؛ گرامیداشت شهید سلیمانی، آن‌چهره‌ی مبارزه با تروریسم و استبکار تجلیل از همه خوبی‌ها و اعلام نفرت و بیزاری از ظلم و نظام سلطه است.

وی گفت: این آیین فقط یک گرامیداشت عادی نیست، بلکه هرماه خود پیامی و سخنی مهم دارد؛ پیام به همه آزادمردان و آزاد زنان عالم این است که باید با ایستادگی و مقاومت مقابل ظلم و ستم و استکبار، راه را بر ستمگران سد کرد. و پیامی هم به ظالمان و مستکبریان عالم دارد که »شرایط شما رو به افول و نابودی است، آن‌چه بقا و میدان‌دار این میدان است، انسان‌های خداخواه و تحول‌خواه هستند».

رئیس‌جمهور عنوان کرد: ما از سویی بسیار مصیبت‌زده و محزون هستیم چون بزرگی را از دست دادیم و قلوب مومنین جریحه‌دار است؛ اما از سویی بسیار مفتخریم که شخصیتی را داریم که نه‌فقط به ملت ایران فکر می‌کرد بلکه ملت‌های مسلمان جهان فکر می‌کرد و برای آزادی همگان اندیشه و عمل داشت.

** مکتب شهید سلیمانی؛ در امتداد مکتب امام خمینی و امام خامنه‌ای
رئیسی با بیان اینکه شهید سلیمانی خودسازی را در پیش گرفت تا بتواند جامعه را بسازد، تصریح کرد: شهید سلیمانی تحول را از خود آغاز کرد. عشق به خدا و اهل‌بیت(ع) او را یک انسان خودساخته پرورش داد؛ تأکید امام و رهبری معظم انقلاب برای همه‌ی ما بر خودسازی و تقوای الهی است.

وی افزود: مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای است و این دو مکتب در امتداد مکتب عاشورای حسینی(ع) است. جمهوری اسلامی چرخه‌ی رویش انسان‌های خودساخته‌ی مجاهد در راه خداست و این چرخه توقف ندارد و شهدای عالی‌قدر ما در این بستر متحول شده و رویش یافته‌اند.

رئیس‌جمهور گفت: این چرخه درون‌زا و زنده بوده و همواره در حال تحول است؛ شهید سلیمانی در این بستر و نظام که خود آن را حرم می‌خواند، رشد و پرورش یافته است. او خود هم پرورش‌یافته این نظام و هم سند حقانیت این نظام اسلامی است.

رئیسی عنوان کرد: او ساختارسازی کرد و شیعه، سنی، مسیحی، ایرانی، عراقی، سوری و غیره برای او مطرح نبود و دفع شر و فساد ملاک او بود. نگاه او بر ساختارسازی و نیروسازی در جبهه مقاومت بود.** حاج قاسم می‌کوشید تا ظلم را از منطقه رفع کند
وی خاطر نشان کرد: برخلاف اینکه بعضی می‌گفتند او به‌دنبال این است که منطقه را شیعه و یا شیعه‌سازی کند، حاج قاسم به‌دنبال این بود که ظلم را از سر منطقه دفع و رفع کند و ریشه فسا را برکند.
رئیس‌جمهور گفت: او انقلابی ماند و این و یا آن جریان سیاسی برایش مهم نبود بلکه مردم، دلدادگی به خدا و دفاع از مردم برایش اهمیت داشت؛ او شخصیتی عام و انقلابی بود و انقلابی بودن را در مردم‌دار بودن خود تعریف می‌کرد؛ لذا همه با احساس اخوت داشتند. جلوه‌ی این اخوت را در تشییع پیکر او دیدیم؛ هم سردار سلیمانی نماد وحدت و همبستگی بود و هم شهید سلیمانی نماد وحدت و همدلی است.

رئیسی اضافه کرد: در قرن بیستم نام برخی انقلابی‌ها مانند نام چگوارا برده می‌شد اما امام خمینی(ره) به‌عنوان نماد مبارزه با استکبار و نماد آزادی برده می‌شود؛ جوانان ما بدانند که شهید سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم و استکبار است.

** شهید سلیمانی در دنیا هیمنه‌ی آمریکا را به شکست کشانید
وی تصریح کرد: شهید سلیمانی آمریکا و طرفداران جریانات تروریستی داعشی در منطقه را شکست داد اما بزرگ‌ترین کار او این نبود؛ این مقدمه‌ای بود که شهید سلیمانی در دنیا هیمنه‌ی آمریکا را به شکست کشانید. نظام سلطه، آمریکا و استکبار دنبال هویت‌زدایی از ملت‌ها هستند و می‌خواهند ملت‌ها و جوانان را بی‌دفاع و بی‌سلاح کنند و هویت مورد نظر خود را القا کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی هویت‌ساز و احیاگر هویت اسلامی بود، اظهار داشت: نه‌فقط برای مردم ایران، بلکه در منطقه هویت را ایجاد و تثبیت کرد. او جنگید تا انسان عراقی، یمنی، افغانی، لبنانی و ایرانی هویت خود را از دست ندهد.

رئیسی تصریح کرد: امروز علیرغم فضای تبلیغاتی که دشمن می‌خواهد جلوه دهد که مردم نسبت به ارزش‌های انقلابی سست شده‌اند، در تشییع پیکر شهید سلیمانی در عراق و ایران دیدیم که قیامتی به پا شد و این قیامت برای آن سال نبود و امروز هم می‌بینیم مزار او چگونه مردم را از سراسر ایران و جهان اسلام به خود جذب می‌کند.

وی با طرح این پرسش که آیا این تبلیغات است؟، عنوان کرد: طبق فرمایش خداوند متعال، کسی که با او معامله کند، قلب‌ها تسخیر او می‌شود. امروز شهید سلیمانی در قلب‌ها جای گرفته و نام او را سردار دل‌ها می‌گذاریم.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: جلوه‌ی این هویت را در تشییع پیکر شهدای امنیت در شهرها، 13 آبان و در بسیاری از مراسمات و آیین‌ها می‌بینیم و این‌ها نماد هویتی است که ملت ایران از خود نشان می‌دهد.

رئیسی با اشاره به اینکه این جلوه‌ها در تشییع 400 شهید در سراسر کشور نماد هویت است و این‌ها مردمِ دلداده به انقلاب هستند، خطاب به دشمنان گفت: شما کدام مردم را می‌گویید؟ مردم کسانی هستند که در 13 آبان آمده و در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) آمدند؛ مردم آن‌هایی هستند که در کرمان کنار مزار شهید سلیمانی و این جمعیت عظیمی هستند که برای تجلیل از شهید قهرمان ما گرد هم آمده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: دشمن تصور می‌کرد که سردار سلیمانی برای او خطرناک است؛ به آمریکا و دشمان انقلاب می‌گویم همچنانی که دیروز سردار سلیمانی مقابل زیاده‌خواهی‌ها، ظلم و سلطه‌ی نابه‌حق شما ایستاد و مقاومت را آفرید، امروز شهید سلیمانی هم با روح بلند و عشق و دلدادگی جوانانش مقابل شما خواهد ایستاد.**خواب راحت برای قاتلان حاج قاسم سلیمانی نخواهیم گذاشت
رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سردار سلامی فرمانده‌کل سپاه و سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس ما در روز شهادت شهید سلیمانی اعلام کردند که آمریکایی‌ها بدانند ما از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و من هم می‌گویم خون شهید سلیمانی را از یاد نبرده و نخواهیم برد و دشمنان بدانند انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان آن نخواهیم گذاشت.

رئیسی با بیان اینکه کشور در حال پیشرفت است و با این شهادت‌ها کند و متوقف نمی‌شود، عنوان کرد: ملت بزرگ ایران راه پیشرفت و تحول را به پیروی از امام و مقتدای تحول‌خواه خود با قوت ادامه خواهد داد.

وی افزود: بارها خطاببه دشمنان اعلام کرده‌ایم که شما علیرغم ادعایتان ملت ایران را نشناخته‌اید و دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شوید. مکررا گفته‌ایم ملت ایران و نظام ما را را با سایر ملت‌ها مقایسه نکنید.

** ملت ایران در تمامی عرصه‌ها دشمنان را ناکام گذاشته است
رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه دشمنان جنگ ترکیبی به‌راه انداختند اما باز شکست به‌دنبال شکست نصیب‌شان می‌شود، خطاب به دشمنان خاطر نشان کرد: شما جنگ نظامی، سایبری، رسانه‌ای، سیاسی و اقتصادی راه انداختید اما دیدید که ملت ایران با نگاه به سلوک شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و با گوش دادن به رهنمودهای مقتدای خود چگونه شما را ناکام گذاشته‌اند.

رئیسی ادامه داد: شما جنگ سیاسی به‌راه انداختید و ظرفیت‌های خود را علیه ملت ایران بکار گرفتید؛ در جنگ روانی رسانه‌های‌تان را به خط کردید و در جنگ اقتصادی وارد شده و در ارز و طلا عددسازی کردید. بیش از 50 کانال را در فضای مجازی و افراد بسیاری را بکار گرفتید؛ شما فکر کردید کارتان را پیش می‌برید اما ملت ایران به شما پیام می‌دهد که در همه این جنگ‌ها شکست خوردید و بعد از این هم شکست خواهید خورد.

وی هم‌چنین اظهار داشت: ملت بزرگ ایران به پیروی از مقتدای خود امام خامنه‌ای و با نگاه به سلوک شهید سلیمانی در عرصه تحقق شعار سال با همه وجود تلاش کرده و هزاران کارخانه و گارگاه تعطیل و نیمه‌تعطیل را به چرخه تولید بازگردانده است. در عرصه تجارت، صادرات و عرصه‌های مختلف اقتصادی تلاش کرده و تهدیدها و تحریم‌ها که می‌خواهید ما را با آن کُند کنید، دچار توقف نخواهیم شد.

رئیس‌جمهور گفت: یک دخترخانمِ دهه نودی در بدو ورود به مراسم امروز به من گفت "شما را به خون شهید سلیمانی قسم می‌دهم که پای‌کار هستیم و به مسئولین پیام دهید که ما پای این انقلاب و نظام هستیم و آن‌ها با قدرت، قوت و اعتماد به نفس و اتکال به خدا حرکت کنند". خون شهید سلیمانی پیروزی را برای ملت به ارمغان آورده و پیروزی‌های بسیاری را در پرتو خون شهید سلیمانی خواهیم داشت.

رئیسی ضمن تسلیت و تبریک به خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حمایت و همراهی ملت از افتخارات بیت این شهید عزیز است. شهید سلیمانی متعلق به ایران، امت اسلامی و مردم آزاده دنیاست. مقالات، نوشته‌ها، کتب و آثار متعددی در فضائل شهید سلیمانی نوشته شده و می‌گوید که ای شهید ما با تو میثاق بسته‌ایم و این پیمان و میثاق گستتنی نیست و تا آخر پای انقلاب و نظام و ارزش‌ها ایستاده‌ایم.

** مسئولان برای خدمتگزاری به مردم، با حاج قاسم میثاق می‌بندند
وی هم‌چنین بیان کرد: شهید عزیز آقای سلیمانی در سفری که به مشهد و آستان‌بوسی حضرت رضا(ع) مشرف شدی، نمی‌دانم با امام رضا(ع) چه گفتی، همان‌موقع که کنار مرقد نورانی حضرت ایستاده بودم حدس می‌زدم از ایشان شهادت را طلب می‌کنی. آقای سلیمانی ما با تو میثاق می‌بندیم و همه دولتمردان ارادتمند تو هستند و همه مسئولان در سراسر کشور با تو میثاق می‌بندند و به مردم عزیز اطمینان می‌دهند تا آخرین نفس در سنگر دفاع از انقلاب، حمایت از مردم و خدمتگزاری مخلصانه برای مردم از پای ننشینند.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: کشور در حال پیشرفت است و آینده بسیار بسیار روشن‌تر از امروز خواهد بود و این کشور ظرفیت‌های بسیاری دارد و مشکلات به لطف خدا، با رهنمودهای مقام معظم رهبری، مشارکت مردم و خدمتگزاری خالصانه‌ی دولت حل خواهد شد.

رئیسی در پایان گفت: یاد شهید ابومهدی المهندس، شهدای مقاومت، شهدای حزب الله، شهدای عزیز در عراق و سوریه و شهدای همراه حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم.
https://jahannews.com/vdcg7t97qak9x34.rpra.html
jahannews.com/vdcg7t97qak9x34.rpra.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


جان فدا سردار عزیز دلها
Iran, Islamic Republic of
رییس جمهور انقلابی ادامه دهنده راه حاج قاسم است، به همین علت محبوبیت جهانی دارد
Iran, Islamic Republic of
الحمدالله با این محبوبیت رئیسی و حضور گسترده مردم در سالگرد سردار سلیمانی چرا مسابقات فوتبال را با تماشاگر برگذار نمیکنید تا دهان بدخواهان بسته بشه.
Iran, Islamic Republic of
جو حاکم بر ورزشگاهها که غالبا" یه مشت نوجوون کم سن و سال و هیجان زده حضور دارند تفاوت بسیاری با جو حاکم بر مراسمات مذهبی و انقلابی و بصیرتی داره .چون امکان سوءاستفاده معاندان و سگهای دست آموز اونا از جو ورزشگاهها در شرایط فعلی خیلی زیاده لذا انجام مسابقات بدون حضور تماشاچی باشه , خیلی بهتره.
Iran, Islamic Republic of
حاج آقا رئیسی بزرگوار ! کاش همانگونه که خود جنابعالی به مرام و مسیر ولایی و ملی حاج قاسم اعتقاد قلبی دارید و با تمام وجود دنبال گره گشایی از مشکلات کشور و ملت هستید , برخی مدیران و مسئولین ارشدی را هم که در این یک سال و نیم گذشته ثابت کرده اند کمترین اعتقادی به مدیریت و تلاش جهادی ندارند و در تراز دولت انقلابی شما نیستند و متأسفانه بعضیاشونم از منصوبان حسن روحانی در دولت قبلند, برکنار میکردین و اشخاص دلسوز و انقلابی و متخصص متعهد را جایگزین اونها می کردین.
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
حیف دلمان میخواست در کرمان یا حسینیه امام باشیم ولی کلاس و درس کودکان این مرزو بوم را باید به هدف یادگیری برگزار میکردیم و هدف سردار خدمت بود ابتدا انجام مسئولیت . خوشا به حال انها که در این دو مکان بودند . سردار در قلب ما زنده هست فرزندانمان را برای سردار شدن تربیت میکنیم به یاری و لطف خدا