پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2 Feb 2023
 
۰

رشد شمار دانش‌آموزان گرسنه در انگلیس

يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب: 821195
تحقیقات یک مؤسسه خیریه آموزشی نشان می‌دهد که تعداد دانش‌آموزانی که در انگلیس واجد شرایط دریافت ناهار رایگان مدرسه هستند و قادر به تهیه یک وعده غذایی نیستند، در حال افزایش است.
رشد شمار دانش‌آموزان گرسنه در انگلیس
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، بر اساس تحقیقات مؤسسه خیریه آموزشی "ساتون تراست" Sutton Trust که روز جمعه منتشر شد، بیش از نیمی از معلمان در انگلیس می‌گویند که تعداد دانش‌آموزانی که واجد شرایط دریافت ناهار رایگان مدرسه هستند و قادر به تهیه یک وعده غذایی نیستند، در حال افزایش است.

نظرسنجی انجام‌شده توسط این سازمان نشان می‌دهد که 52 درصد از مدیران ارشد مدارس دولتی شاهد افزایش تعداد این دانش‌آموزان در ترم پاییز بوده‌اند که نسبت آن به 59 درصد از دانش‌آموزان در محروم‌ترین مدارس رسیده است.

بیش از نیمی (54%) از معلمان مدارس دولتی که در نظرسنجی ساتون تراست شرکت کردند، گفتند که نسبت به گذشته، تعداد بیشتری از کودکان بدون لباس کافی به مدرسه می‌آیند.

بر اساس این گزارش، 74 درصد از این معلمان نیز به افزایش تعداد دانش‌آموزانی که هنگام درس خسته بودند یا توانایی تمرکز نداشتند، اشاره کردند.

این نظرسنجی که بیش از 6200 معلم در مدارس سراسر انگلیس را تحت نظرسنجی قرار داده است، همچنین نشان می‌دهد که 38 درصد از افراد مورد نظر شاهد افزایش تعداد دانش‌آموزانی بودند که گرسنه به مدرسه می‌آمدند، این در حالی است که 17 درصد از معلمان متوجه شدند که تعداد خانواده‌هایی که درخواست ارجاع به بانک‌های مواد غذایی داشتند، رو به افزایش است. بین محروم‌ترین مدارس این رقم به‌ترتیب 56 درصد و 27 درصد بوده است.

در طول یک سال گذشته، بریتانیا با بحران هزینه زندگی و جهش قیمت انرژی در پی همه‌گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرده است که با تحریم‌های روسیه و کاهش عرضه انرژی روسیه به اروپا تشدید شده است.

مخارج مصرف‌کنندگان در سال گذشته به‌طور مداوم کاهش یافته است، به‌طوری که خانوارها مجبور به کاهش هزینه‌ها در هر مرحله هستند. نرخ تورم سالانه بریتانیا در ماه اکتبر افزایش یافت و به 11.1 درصد رسید که بالاترین نرخ در 40 سال گذشته محسوب می‌شود.

ماه گذشته، بانک مرکزی انگلیس بزرگترین افزایش نرخ بهره بانکی در بیش از سه دهه اخیر را اعلام کرد.

در اقدامی که برای مهار نرخ تورم صورت گرفت، نرخ کلیدی با سه‌چهارم درصد افزایش به 3 درصد رسید که بالاترین رقم از نوامبر 2008 بود.

این سازمان تنظیم‌کننده مقررات بانکی در انگلیس همچنین یک رکود "طولانی" را برای اقتصاد بریتانیا پیش‌بینی کرد که به‌گفته این بانک می‌تواند طولانی‌ترین رکود در تاریخ مدرن باشد که تا سال 2024 بهبود نخواهد یافت.
https://jahannews.com/vdcdnf0jkyt0xf6.2a2y.html
jahannews.com/vdcdnf0jkyt0xf6.2a2y.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *