چهارشنبه ۹ فروردين ۱۴۰۲ - 29 Mar 2023
 
۴
۳۴
دیکتاتورها آماده فاز تروریستی علنی‌تر؟!

برای فیض‌الله کاسب مهمان نواز سنندجی و برای اعتراف اجباری او

از اعتصاب زورکی کامیون داران تا انقلاب اجباری دیکتاتورهای مجازی
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 821117
نقاب اعتراض از چهره تروریسم فرو‌افتاده است و حالا دیگر اغتشاشگران در بیانیه‌های‌شان برای دعوت مردم به حضور در جمع آشوبگران از عبارت «مسلح شوید» استفاده می‌کنند. ضدانقلاب نیز تمام‌قد پشت گروه‌های تروریستی چون کومله و حزب دموکرات ایستاده‌ و امید به روزی دارند که با تبدیل شدن خیابان‌ها به میدان جنگ داخلی‌، فرصتی برای عرض اندام پیدا کنند.
برای فیض‌الله کاسب مهمان نواز سنندجی و برای اعتراف اجباری او
گروه سیاسی جهان نيوز: سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان کردستان با بازتاب‌های وسیع رسانه‌ای همراه بود و تبلیغات وسیع رسانه‌های معاند برای ناامن جلوه دادن شهرهای غربی کشور را نقش برآب کرده و دروغ بودن ادعاهای مطرح شده دراین زمینه را اثبات کرد. اوج استیصال معاندان در جریان حضور سیدابراهیم رئیسی در بازار سنندج رقم خورد که وی با واکنش‌های مثبتی ازسوی مردم مواجه شد. دراین میان میهمان‌نوازی یک مغازه‌دار سنندجی که به رئیسی شکلات تعارف کرد، به مذاق معاندان خوش نیامد و با تهدید به مرگ، مرد مغازه‌دار را مجبور کردند دیروز با انتشار ویدئویی، بابت این اقدام خود از مردم عذرخواهی کند.

بر پایه گزارش روزنامه همشهری، درپیش گرفتن چنین رویکردی، آن‌هم در قبال میهمان‌نوازی مردم کردستان و سنندج، که به این خصوصیت شهره‌اند، نمود دیگری از رفتار دیکتارهایی است که خود شعار «زن» «آزادی» و «زندگی» سرمی‌دهند.

 اعمال «دیکتاتوری مجازی» ازسوی ویرانی‌طلبان یکی از نمودهای برجسته در تحولات اخیر بوده‌است؛ رویکردی که در تناقض آشکار با شعار «زن‌، زندگی، آزادی» هرگونه صدای مخالف را برنمی‌تابد و می‌کوشد با ایجاد فضای رعب و وحشت، نظرات مخالف و منتقد را خاموش کند.
به‌گزارش همشهری، عملکرد آشوب‌طلبان در ماه‌های اخیر، که همواره شعار «آزادی» سر می‌دهند و جمهوری‌اسلامی را به «سرکوب مخالفان» متهم می‌کنند، نشان می‌دهد آنان خود مصداق «سرکوب منتقد» هستند، چراکه با آغاز ناآرامی‌ها در ایران، شاهد موارد متعددی از ارعاب منتقدان و مخالفان ازسوی آنان بوده‌ایم.

برای این اعتراف اجباری!
به گزارش روزنامه جوان، آن‌ها چند هفته است که می‌گویند سنندج اوضاع عادی ندارد، مردمش مقابل نظام ایستاده‌اند و بازار هم در اعتصاب است. حالا حضور رئیس‌جمهور و امنیت بازار، باز بودن مغازه‌ها و روی گشاده کسبه نشان داد همه آن ادعا‌ها دروغ بوده است. گرچه پیش از این هم، بار‌ها دروغ بودن این ادعا‌ها حتی با نشان دادن فیلم و با استدلال بیان شده بود، اما این بار حضور یک مقام عالی‌رتبه جایی برای انکار و رد نمی‌گذاشت.

از آنجا که حضور رئیسی دروغ‌های این جماعت را برملا کرده بود، دنبال راه دیگری برای خنثی کردن پاتکی که خورده بودند، گشتند و با خوی دیکتاتوری و خشونتی که همواره داشته‌اند، آن را یافتند. عوامل ضدانقلاب ابتدا در فضای مجازی با انتشار عکس این مغازه‌دار و معرفی هویت و آدرس مغازه او از هموطنان خواستند با او برخورد کنند. شاید برخی تصور می‌کردند ماجرا صرفاً به جنجال و تهدید مجازی ختم می‌شود و اتفاق بیشتری نخواهد افتاد، اما ساعاتی بعد فیلمی از این کاسب بازار سنندج منتشر شد که او در منزلش نشسته و با زبان کردی خودش را اهل یکی از روستا‌های سنندج معرفی می‌کند و تأکید دارد که وابسته به هیچ ارگانی نیست و تاکنون هزار تومانی از دولت دریافت نکرده است و توضیح می‌دهد که: «آن اتفاق ناگهانی پیش آمد و به هیچ وجه برنامه‌ریزی قبلی نبوده است.»

تا اینجای سخنان او نشان می‌دهد که برنامه حضور رئیس‌جمهور در بازار سنندج، سرزده و بدون برنامه‌ریزی قبلی و رفتار مردم با او در بازار هم تصمیم عادی خود مردم بوده است؛ بدون برنامه‌ریزی، بدون اجبار و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای.

در ادامه، او می‌گوید: «یک کاسب هستم و مغازه‌ام اجاره‌ای است. اگر با اقدام خودم باعث ناراحتی مردم شدم، از همه مردم کردستان عذر می‌خواهم.» این سخنان او یعنی به من رحم کنید، کاسبی مستأجر هستم و...

روشن است که این مغازه‌دار تحت تهدید قرار گرفته و به خاطر صیانت از حریم خانواده و جان و مالش مجبور شده است تن به خواسته دیکتاتور‌های ضدانقلاب بدهد، چون دیده که در همان مناطق کردنشین، تجزیه‌طلبان به خانه فرد طرفدار نظام کوکتل مولوتف انداخته‌اند، خانه را در حالی که زن و بچه در آن است، آتش زده‌اند یا به منزل فرد دیگری از حامیان نظام رفته‌اند و حتی لباس‌های اهل خانواده را سر دست گرفته‌اند و... طبیعی است که او بترسد و تن به خواسته آنان بدهد.

چند نکته در این زمینه جالب توجه است:
اول آنکه این کاسب از رئیس‌جمهور نترسیده و رفتارش در استقبال از رئیس‌جمهور، تصمیم خودش بوده و مجبور به کاری نشده، اما از دیکتاتوری و توحش تجزیه‌طلبان ضدانقلاب می‌ترسد و سریع موضعش را ظاهراً عوض می‌کند.

دوم آنکه وقتی مردم کردستان از بیم توحش ضدانقلاب جرئت یک شکلات تعارف کردن به رئیس‌جمهور خود را ندارند، آیا به سایر مواضعی که از قول آن‌ها بیان می‌شود، می‌توان اعتماد کرد که اعتراف اجباری نباشد؟ آیا اگر فرزندشان را ضدانقلاب بکشد، آزادی دارند که بگویند ضدانقلاب ما را عزادار کرده است؟ یا مجبور خواهند شد گردن نظام بیندازند؟

سوم آنکه آیا اعتصاب‌هایی که ادعا می‌کنند در مناطق کردنشین رخ داده، به اختیار بوده یا آن‌ها هم اعتصاب اجباری بوده است؟ اعتصاب اجباری، اعتراف اجباری و در کل، انقلاب اجباری!

چهارم آنکه ضدانقلاب در همین بخش از فیلم که مغازه‌دار به رئیسی شکلات تعارف می‌کند، روی حرکت خانمی متمرکز شدند که بی‌اعتنا به ماوقع، حتی به سمت رئیس‌جمهور برنمی‌گردد و به داخل مغازه می‌رود و تمام مدت پشتش به تصویر است. به نظر می‌رسد آن زن در دو راهی مانده؛ استقبال از رئیس‌جمهور و به جان خریدن تهدید‌های ضدانقلاب یا پا گذاشتن روی خوی مهربان و میهمان‌نواز کردی و بی‌اعتنایی به میهمان دولتی و در عوض تأمین امنیت خویش.

فیض‌الله، کاسب سنندجی؛ مردی که به هیچ ارگانی وابسته نیست، با ویدئوی ۵۲ ثانیه‌ای خود، کلی حرف مهم می‌زند و فضا را شفاف می‌کند. از تعارف شیرینی اختیاری تا عذرخواهی اجباری کلی حرف است.

این ماجرا هم گذشت، اما این جای تأمل برای نهاد‌های امنیتی کشور دارد که مردم حتی برای تعارف یک شکلات به رئیس‌جمهور، آزادی و امنیت نداشته باشند.

این تروریسم است
به گزارش روزنامه وطن امروز،  نقاب اعتراض از چهره تروریسم فرو‌افتاده است و حالا دیگر اغتشاشگران در بیانیه‌های‌شان برای دعوت مردم به حضور در جمع آشوبگران از عبارت «مسلح شوید» استفاده می‌کنند. ضدانقلاب نیز تمام‌قد پشت گروه‌های تروریستی چون کومله و حزب دموکرات ایستاده‌ و امید به روزی دارند که با تبدیل شدن خیابان‌ها به میدان جنگ داخلی‌، فرصتی برای عرض اندام پیدا کنند. در عمل نیز در 40 روز گذشته بیش از آنکه رد اعتراض و تجمعی در خیابان‌ها نمودار شود، شهرهای ایران شاهد عملیات‌های تروریستی مختلفی بوده ‌است.

در این فضا شهادت تعداد زیادی از نیروهای مدافع امنیت نیز گواهی خونین بر حرکات تروریستی کور یا هدفمند براندازان است. همزمان با کاهش محسوس تجمعات خیابانی در هفته‌های گذشته و تردید جدی نسبت به مسیر در پیش گرفته شده از سوی جریان آشوب، این جریان تمرکزش را بر روشن نگاه داشتن آتش اغتشاشات به مناسبت‌های مختلف معطوف کرد. سالگرد حوادث آبان98 نزدیک‌ترین زمان و در عین حال مهم‌ترین مناسبتی بود که این امکان را برای ضدانقلاب فراهم می‌کرد. 

کمپین ضدانقلاب اما این بار به جای در میدان آمدن، برای نیامدن به حوزه عمومی تمرکز داشت. تاکید بر اعتصاب 3 روزه و بسته نگه داشتن مغازه‌ها این امکان را می‌داد تا اگر بخشی از بدنه آشوبگران حاضر به حضور در میدان نیست، با غیبت خود چراغ اغتشاش را روشن نگه دارد. با این حال نقشه ضدانقلاب حتی در پوشش عمل غیرخشونت‌آمیز اعتصاب هم ماهیتی خشن و خونین داشت؛ از حمله لفظی به اکثریت جامعه‌ای که تمایل به همراهی با اعتصاب را نداشت تا حضور در بازار، تهدید بازاریان و حمله به مغازه‌هایی که به اعتصاب نپیوسته بودند.

شکست اعتصاب با فراخوان، آشوبگران را به این جمع‌بندی رساند تا با ایجاد فضای رعب و وحشت در بازارها و دیگر میادین و حوزه‌های عمومی، یک اعتصاب اجباری را ولو به شکل محدود ایجاد کنند؛ اعتصابی که قرار بود در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور پوشش داده شود و «تصویر» همراهی عمومی با اغتشاشگران را ایجاد کند. در این فضا سلبریتی‌ها و چهره‌های مرجع جریان آشوب نیز با تمام قدرت در صحنه حاضر شدند تا اگر در به میدان آوردن جمعیت انبوه ناکام مانده‌اند با تعطیل کردن کسب‌وکار عمومی، جلوه‌ای از همراهی مردمی را با خود ثبت کنند.

شروع 3 روزه تاریخی که قرار اعتصاب را گذاشته بودند اما با تروریستی‌ترین عمل ممکن از سوی آشوبگران پی گرفته شد. حادثه تروریستی ایذه و اصفهان و به شهادت رساندن مدافعان امنیت در مشهد، سنندج، بوکان و شیراز تنها حامل یک پیام بود: جریان آشوبی که از 2 ماه پیش وارد خیابان شده بود و فضای روانی جامعه را برای برخورد رادیکال با قوای امنیتی آماده کرده بود، از برگ تروریسم برای رساندن کشور به جنگ داخلی رونمایی کرد. با تمام این اوصاف اما ظهور و بروز تروریسم تنها به عملیات‌هایی همچون حمله مسلحانه به مردم و نیروهای امنیتی محدود نمی‌شد. لایه دیگری از تروریسم که همزمان با شکست پروژه اعتصاب مورد توجه ویژه قرار گرفت، حمله به امنیت عمومی از طریق تهدید افراد به برخورد سخت و قهرآمیز بود.

ضدانقلاب در ماه‌های گذشته بارها با انتشار تصاویر، اطلاعات شخصی و تهدید افراد و اصناف مختلف تلاش داشته آنها را یا با حرکات مخرب خود همراه کند یا منزوی و منفعل سازد. حمله به کامیون‌هایی که تن به اعتصاب تحمیلی ندادند، حمله به منزل افرادی که همسو با نظام شناخته می‌شدند و به خطر انداختن جان اعضای خانواده و مواردی از این دست روی عریانی از تروریسمی بود که ضدانقلاب در پوشش اعتراضات پیگیری کرده است. 
https://jahannews.com/vdchzzn6q23nizd.tft2.html
jahannews.com/vdchzzn6q23nizd.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
برای جمع کردن بساط مزدوران بی صفتی که کاملا" تحت کنترل و اراده صهیونیستهای خبیث جنایتکار عمل میکنند و به پشتوانه حمایتهای همه جانبه صهیونیستها و سایر شیاطین غربی و آمریکایی علم تجزیه طلبی بلند کرده اند , بهترین کار اینه که نیروهای نظامی ایران وارد اقلیم کردستان عراق شده و تمام اون منطقه آلوده را از لوث وجود این جرثومه های فساد و حامیان صهیونیستشان پاکسازی نمایند.
Iran, Islamic Republic of
باید مثل زمان شهید چمران، سپاه اما اینبار میلیون ها برابر مقتدرتر وارد صحنه شود، چه در سنندج، چه در تهران، چه سراسر کشور. مدارا بیش از این جایز نیست که حفظ یک قطره خون بیگناه، به تمام بی صفتان روی زمین ارزش داره
United States
مثل اعترافات تلویزیون بود
۱
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا کار خوبی کرد که از رئیسی تبری جست . هر آن ممکن بود به خاطر احترام به رئیسی ، توسط نیروهای تروریستی مورد حمله قرار گیرد... احسنت این هم نوعی تقیه است و و اجب
دادار
Iran, Islamic Republic of
نیروهای امنیتی باید جلوی این تهدیدات را بگیرند آنها باید شناسایی و دستگیر شوند .
Iran, Islamic Republic of
باید بیشتر از این افشاگری کرد بفکر اون نوجوان باشید چرا گرفتار بی بی سی شود.
شجاع
Iran, Islamic Republic of
خوب چرا نباید امنیت برای این افراد ایجاد شود ؟باید منتظر بمانیم اتفاقی بیافتد بعدش اقدام کنیم همین امروز افرادی که که این بنده خدا را تهدید کردند پیدا کنند و چوب تو آستینش بکنند تا خیال مردم بی گناه از لحاظ امنیت راحت شود
Iran, Islamic Republic of
مردم کردستان مثل این آقا مهمان نواز و ایران دوست هستند مشخص است هرکسی را تهدید کند مجبور هست برای خظ زندگیش مغازه ببنندد و شعار اجباری دهد و و و دشمنان از راه تهدید دارند عمل میکنند
Iran, Islamic Republic of
منفی دهنده از آلبانی کلیک میکند یا فریب خورده اونورآبی هاست یا احیانا از اقلیم شمال عراق؟
Iran, Islamic Republic of
مدعیان دروغین«ازادی»در قبال گفتگوی کوتاه و تعارف ساده دو عدد شکلات به رئیس جمهور فروشنده کف بازار را تهدید به آتش زدن مغازه و آسیب به خانواده کرده اند.
اینها همان دیکتاتورهایی هستند که در ناآرامی های اخیر شعار می دادند!
تناقض
Iran, Islamic Republic of
زن زندگی آزادی / تهدید ترور ناامنی
Iran, Islamic Republic of
با این همه نباید از قدرت گفتگو و منطق غافل شد، همیشه اقلیت بی منطق هستند.
Iran, Islamic Republic of
این صحیح تمرین جمله ای بود که امروز دیدم
Iran, Islamic Republic of
اینها کلا اهل گفتگو نیستند. در دانشگاه ما (اصفهان)، یکی از روزهایی که داعشجویان تجمع و فحاشی می کردند، رئیس دانشگاه، در جمع آنان حضور یافت و با بلندگوی دستی سعی کرد با آنها، دوستانه گفتگو کند اما از اول تا آخرش، بدترین فحشها را نثار او کردند که محترمانه ترین آن، «بیشرف» بود.
سيد مجتبى ،
Iran, Islamic Republic of
وقتى بيش از دو ماه بى توجهى به امنيت جامعه ! ، با استدلال هاى خارج از منطق برخى مسئولان و فقط شعار يكى به ميخ و يكى به نعل ،،،!!! مملكت قرار بگيرد ،،،
بعيد نميباشد محيط به جولان گاه ارازل ، خائنين ، مشتى وطنفروش بى ناموس و مزدور دشمنان تبديل شود، و گستاخانه مملكت و مردم تهديد شوند،،، !!!؟؟
Iran, Islamic Republic of
الهی شکر که اینها به جایی نرسیده اند ان عده که گول خورده اند کاش بفهمند اینها بی قدرت اینطور دژخیم هستند وای به اینکه به قدرت برسند
Australia
مردم احساس امنیت در استقبال از رئیس جمهور خود هم نباید داشته باشند؟
Iran, Islamic Republic of
یک زمانی ، علیرضا افتخاری در مراسمی احمدی نژاد را در آغوش گرفت، فردایش به دخترش در دانشگاه حمله کردند و خودش را تهدید کردند.
Iran, Islamic Republic of
....
علی گرگانی
Iran, Islamic Republic of
مهمان نوازی یکی از ویژگیهای بارز مردم ایران هست که با گوشت و پوست آنها آمیخته شده و کار دل هست !!
با ترساندن وتهدید به مرگ نمی توان این فرهنگ را از مردم گرفت.
علی گرگانی
Iran, Islamic Republic of
مهمان نوازی یکی از ویژگیهای بارز مردم ایران هست که با گوشت و پوست آنها آمیخته شده و کار دل هست !!
با ترساندن وتهدید به مرگ نمی توان این فرهنگ را از مردم گرفت شاید در زبان مهماننواز را به خاطر ترس بخواهند پشیمان نشان دهند اما دل مهماننواز را نمی توان از مهمان نوازی گرفت و پشیمان کرد.
درود بر آن کردمهماننواز با غیرت سنندجی
Iran, Islamic Republic of
شعارشان یک چیز است اما عملکردشان شیطان و عزرائیل را شرمنده کرده است..
Iran, Islamic Republic of
ببخشید! شما فرق حضرت عزرائیل علیه السلام رو با شیطان رجیم نمی دونی؟!
ارادتمند مردمان شریف و نجیب کردستان
Iran, Islamic Republic of
مردمان شریف شهرهای کرد نشین ، بسیار با صفا ، مهمان نواز ، نجیب ، شریف ، صبور ، فهیم ، مهربان و عاشق ایران هستند. انشاالله شر اشرار کومله از سر این مردمان شریف و عزیز و گرامی هر چه زودتر کوتاه بشه ، انشاالله.
محمد
Iran, Islamic Republic of
راستی مگه اینا دم از آزادی نمیزنن؟؟؟
چطور مانع از ابراز حس میهمان نوازی یک کرد میهمان نواز شده اند؟؟؟؟
منصوری
Iran, Islamic Republic of
وقتی من تو کرج به خاطر گذاشتن عکس سردار سلیمانی تو دفتر کارم امنیت ندارم و دستگاه خودپرداز مو شکستن و بهم گفتن تو باشی که...... رو نزاری دفترت دیگه از اون بیچاره چه انتظاری دارید.
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
مماشات با اشرار اخرش میشه اینکه طلبکار میشن
رضا
Iran, Islamic Republic of
مگه ضد انقلاب نمی دونه که ۱۶ میلیون نفر در یک انتخاباتی که کسی شبهه ای هم به سلامت اون وارد نکرد به رئیسی رای دادن؟.
داعشی های وطنی
Iran, Islamic Republic of
.برای توجیه جنایات خودشان ادعاهای دروغ مطرح می‌کنند،. مانند اینکه ، من تحت تاثیر تبلغ رسانه قرار گرفتم و یا من در حالت عادی نبودم ، با گفتن این دست دروغها ، ماهیت و ماموریت اصلی خود را که از دلارهای سعودی ، صهیونیستی و آمریکایی تهیه و برنامه ریزی شده رو کتمان می کنند.
علی
Iran, Islamic Republic of
خدانگذرد از کسانی که 8سال براریکه قدرت سوارشدند وانروز که به حکومت رسیدند خانم کلینتون گفت ما ایران را به سال 60عقب راندیم.
Iran, Islamic Republic of
وحوش کومله درندگان کفتار صفتی که پتانسیل کار با اره روی گردن مردم را دارند.
Iran, Islamic Republic of
باید حکومت امنیت کامل را برقرار کند تا هر مزدوری نتواند فراخوان دهد و مملکت رو دعوت به آشوب کند و این افراد عادی مثل فیض اله مغاذه دار و آن زن بیچاره که خوشبختانه صورتشم پیدا نیست به مغازه پناه ببرد
Iran, Islamic Republic of
یکی از مفاهیم آزادی غربی اینست دیکتاتوری و وحشت در سایه خشم و ترور
همان مثال مقام معظم رهبری برای آزادی غربی
دست چدنی با دستکش مخملی
این در تمام نکات شعار زن زندگی آزادی قابل مشاهده است چدن و مخمل
بنده ای از بندگان خدا
Germany
چاره ی کار در رسیدگی سریع و جدی به رفاه اقتصادی و نیازهای مشروع مردم هست تا خطها و صفها مشخص و جدا بشن ان شاءالله