پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - 2 Feb 2023
 
۰
۱۰

افشاگری یک زندانی سیاسی علیه حسین رونقی

شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب: 821010
علی نوری که حالا پس از آزادی حسین رونقی، فضا را کمی برای صحبت آزادتر دیده و از موج فشار لشکر سایبری طرفدار رونقی کاسته شده، یادداشتش را منتشر کرده است.
افشاگری یک زندانی سیاسی علیه حسین رونقی
به گزارش جهان نيوز، سایت ضد انقلاب «ایران آزادی» یادداشتی از یک زندانی سیاسی در اوین منتشر کرده که دروغ بودن اعتصاب غذای حسین رونقی را افشا می‌کند. همچنین افشا می‌کند که رونقی تعهد کتبی داده و آزاد شده است.

این زندانی در ابتدای یادداشت، خود را و نوشته‌اش را اینگونه معرفی می‌کند: «متن از علی نوری، زندانی سیاسی زندان اوین، بند ۴، سالن ۳» و بعد می‌نویسد: «اولین باری که قصد داشتم یادداشتی در این باره بنویسم، چند روز از ورود حسین رونقی به بند ۴، سالن ۳ می‌گذشت؛ هنگامی که درخبر‌ها می‎‌شنیدیم مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته، هر دو پایش شکسته و …. او روی پاهایش بود و آسیبی نیز در بدنش وجود نداشت. متأسفانه فضای رسانه به گونه‌ای ترتیب داده شده بود که هیچ شخص یا جریانی ریسک انتشار مطلبم را نپذیرفت.»

علی نوری که حالا پس از آزادی حسین رونقی، فضا را کمی برای صحبت آزادتر دیده و از موج فشار لشکر سایبری طرفدار رونقی کاسته شده، یادداشتش را منتشر کرده است.

او می‌افزاید: «حسین رونقی اگرچه به خاطر اعتصاب غذایی که پس از بازداشت آغاز کرد، دچار ضعف بدنی شده بود، اما هنگام ورود به بند، هیچ‌گونه آسیب بدنی مبنی بر مورد ضرب و شتم قرار گرفتن و به تبع آن شکستگی دست و پا نداشت. زمانی هم که توسط جمعی از زندانیان سیاسی‌تر و خشک می‌شد، مصرف عسل و ارده بخشی از اعتصابش بود! و بنا بر شهادت چند زندانی سرم دریافت می‌کرد تا اینکه به بیمارستان بقیه‌الله منتقل شد. بعد از بازگشت از بیمارستان به زندان، مدتی را در بهداری تحت سرم درمانی با تزریق ویتامین و مکمل بود و در نهایت به سوییتی اختصاصی با همان شرایط قبلی (سرم ویتامین، قندی، مکمل، عسل و ارده) و چند روز بعد آزاد شد.»

او در عین حال می‌نویسد که «قصد پرداختن به حواشی نمایش اعزامش به بیمارستان را ندارم» و دلیلش را این می‌نویسد که «هر آنچه را که به چشم دیده‌ام، می‌گویم» و به نظر می‌رسد منظورش بلوای دروغین مقابل بیمارستان دی باشد که به خاطر دروغ‌های خانواده رونقی، عده‌ای آن را برپا کردند و خود بازداشت شدند.

علی نوری که از حامیان آشوب‌های اخیر است، در ادامه می‌نویسد: «روایت کذبی که جریان رسانه‌ای متبوع حسین رونقی به انضمام اعضای خانواده‌اش از وضعیت او ساخته و پرداخته کردند با برجسته‌سازی و حقنه کردن وضعیت او وقایع مهم جنبش اخیر را برای چند روز، عملاً به محاق برد. در همان حال که از یمین تا یسار رسانه‌ها از حسین رونقی و وضعیت وخیمش می‌گفتند و می‌نوشتند، همزمان از یک طرف مدعیانی که خود را افشاگران ابتذال شر می‌دانستند، اعتصاب غذا را که آخرین ابزار یک زندانی برای احقاق حقش است، به ابتذال کشانده و از طرف دیگر، سایر اخبار را به حاشیه می‌راندند.»

او در انتهای مطلبش می‌نویسد: «اگرچه که او در حضور مقام قضایی و دو شاهد کتباً متعهد شد تا اطلاع ثانوی سکوت اختیار کند تا موجبات آزادی‌اش فراهم شود، ولی بی‌صبرانه در انتظار شنیدن لاطائلاتش می‌مانم و نیک می‌دانم در اسرع وقت مورد هجوم این فاشیست‌ها و حواریونشان قرار خواهم گرفت، اما باکی نیست.»
https://jahannews.com/vdcjvveoyuqe8yz.fsfu.html
jahannews.com/vdcjvveoyuqe8yz.fsfu.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اميدوارم كسي هايي كه براي مردم دردسر دست مي كنند و با معاندين كشور هم دست مي شوند لعنت كنه و به سزاي اعمال شون برسونه خائنين در تمام تاريخ بودند اين هم از همان نوع هستند
ابوذر
Romania
فعلا که زندان برای اغتشاشگران هتل شده است.
اغتشاشگر را به "سوییت اختصاصی" منتقل کردند؟؟؟
شجاع
Iran, Islamic Republic of
مهم این این است که جمهوری اسلامی از لحاظ تبلیغات و افشاگری این اغتشاشگران چه حال وچه در این چهل سال بسیار ضعیف بوده و بقولی مظلوم که البته تقصیر خودش بوده و متاسفانه خواصی که در این چهل سال بیشتر از دشمن به کشور جفای عمدی کردند و خدا ازشون نگذرد
Iran, Islamic Republic of
باید بیشتر از اینها در حمله ترکیبی به دشمن شرکت کنیم، دشمن و مزدورانش کم جنایت نکرده اند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
خوب باسیاست بود چون خودش خوب لاغر نشان داد وتونست دل خیلیهارا به دست بکیره.
Iran, Islamic Republic of
امثال رونقی ها یاد گرفتن چطور ملت را تحت تاثیر قرار دهند.
Iran, Islamic Republic of
امثال رونقی ها در این فضا پر شبهه دنیال صید شاه ماهی هستند. باید فضا را شفاف کرد.
Iran, Islamic Republic of
اخی با ارده وعسل اعتصاب غذا کرده بود
Iran, Islamic Republic of
باز هم دمش گرم که اینقدر معرفت داشت دروغهای این آدم رو نوشت و منتشر کرد
رامین
Iran, Islamic Republic of
عجب!!! پس مصرف عسل و ارده بخشی از اعتصابش بود!