چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ - 22 Mar 2023
 
۱
۴
آیت الله نوری همدانی:

حمایت از مقام معظم رهبری در راستای حفظ انقلاب وظیفه همگان است/ مدیریت ایشان تمام فتنه‌ها را خنثی کرده/ مسئولین شرایط اقتصادی مردم را سامان دهند

چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱
کد مطلب: 820834
مرجع تقلید شیعیان گفت: هر روز دشمن با فتنه انگیزی سعی در ضرب زدن به انقلاب را داشته، اما مدیریت مقام معظم رهبری تمام این فتنه‌ها را خنثی کرده و امروز همگان باید از رهبری پشتیبانی کنند.
حمایت از مقام معظم رهبری در راستای حفظ انقلاب وظیفه همگان است/ مدیریت ایشان تمام فتنه‌ها را خنثی کرده/ مسئولین شرایط اقتصادی مردم را سامان دهند
به گزارش جهان نيوز، آیت الله حسین نوری همدانی، در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به مجاهدت‌ها و تلاش‌های فراوانی که در طول تاریخ از سوی عالمان شیعه در حفظ معارف اسلام و فرهنگ اهل بیت (ع) صورت گرفته اظهار داشت: امروز هم علما و روحانیون حفاظت از این میراث گران بها را وظیفه خود می‌دانند و ما در نشر و ترویج این مکتب تمام توان و سعی خود را به کار می‌گیریم، باید توجه داشت تا زمانی که فقر و جهل و بی عدالتی در جامعه وجود دارد کار تمام نشده‌است.

مرجع تقلید شیعیان، در ادامه رکن اول انقلاب را اسلام و فرهنگ تشیع بیان کرد و با اشاره به آیه ۱۳۹ آل عمران افزود: خداوند در این آیه می‌فرماید هرگز سستی و حزن و اندوه به خود راه ندهید، اگر ایمان داشته باشید و راه اسلام و قرآن را در پیش بگیرید عزّت و عظمت خواهید یافت.

آیت الله نوری همدانی، انقلاب اسلامی ایران را حرکتی پویا و سرزنده توصیف و اظهار داشت: انقلاب یک جریان پویا و سر زنده است و هرگز کهنه نخواهد شد، چرا که بر اساس حقانیت اسلام و فرهنگ اهل بیت (ع) پایه ریزی و شکل گرفته است؛ هر چند استکبار و دشمنان اسلام با تبلیغات فراوان و استفاده از رسانه‌های معاند سعی در تحریف حقایق و ضرب زدن به انقلاب اسلامی دارند.

وی با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای استفاده ابزاری از حقوق بشر یادآور شد: آلمان در زمان دفاع مقدس با تجهیز صدام به بمب‌های شیمیایی سبب قتل و عام بسیاری از زنان و کودکان بی دفاع شد که هنوز آسیب دیدگان و مجروحان آن واقعه در رنج و سختی به سر می برنند اما همین‌ها امروز ما را ناقص حقوق بشر معرفی می‌کنند در حالی که خودشان دشمن بشریت هستند.

مرجع تقلید شیعیان، مردم را دومین رکن اساسی انقلاب بیان نمود و اظهار داشت: بنده در دیدار با مسئولان همواره توجه و عنایت به مردم را گوشزده کرده ام چرا که ستون این انقلاب همین مردم هستند که در هشت سال دفاع مقدس و سختی‌ها همواره پشتیبان نظام و انقلاب بوده اند متأسفانه آنان در شرایط کنونی با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند.

شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند
آیت الله نوری همدانی گفت: امروز آنچه مهم است مردم هستند، و باید مسئولان امر به این موضوع عنایت ویژه ای داشته باشند. باید شرایط اقتصادی آنان سر و سامان پیدا کند. بخشی از مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند اما باید خدمت رسانی بیشتری به مردم صورت بگیرد. خدمت و رسیدگی به وضع آنان در اولویت کار مسئولان باشد.

وی رکن سوم انقلاب را رهبری و مسئله ولایت فقیه عنوان نمود و گفت: ما معتقدیم هدایت جامعه بر عهده پیامبر، امام و قائم مقام امام است؛ یعنی یک فقیه جامع الشرائط و آیت الله خامنه ای بعد از امام با درایت و عقلانیت و تقوا و علمیت سی و چند سال این نظام را در مقابل دشمنان حفظ کرد.

مرجع تقلید شیعیان، افزود: بعد از امام راحل حضرت آیت الله خامنه ای با همان سیره و رویه امام این انقلاب را حفظ و حراست نمود، این کار، کار آسانی نبود. هر روز دشمن با فتنه انگیزی و طرح نقشه‌های جدید و دسیسه‌های گوناگون سعی در ضرب زدن به انقلاب را داشته اما مدیریت و رهبری ایشان تمام این فتنه‌ها را خنثی نمود امروز باید از رهبری پشتیبانی نمود علما و طلاب و فضلای محترم بدانند راه راه دشواری است این مسیر سختی‌های فراوانی دارد ولی بزرگان ما تحمل کردند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به زحمات فقها برای نگهداری اسلام به عنوان نمونه از شهید اول و شهید ثانی نام برد و گفت: امروز رهبری با همه مشکلات می‌خواهد انقلاب را حفظ کند و وظیفه ما حمایت از ایشان است ما سختی و مشکلات مردم را درک می‌کنیم و می‌دانیم که مردم اصل انقلاب و نظام را قبول دارند ولی از مسئولان توقع رسیدگی دارند.

وی افزود: امروز نباید کسی مردم را ناامید کند و هر کسی چه مسئول و چه غیر مسئول با عملکرد خود موجب نارضایتی مردم از انقلاب و نظام شود گناه مرتکب شده باید مسئولان با حفظ وحدت و خدمت به مردم آینده خوبی برای آنان درست کنند.
https://jahannews.com/vdcc1xq402bqi48.ala2.html
jahannews.com/vdcc1xq402bqi48.ala2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
واقعا عجب هوش و درایتی رهبر عزیزم
در تاریخ اسلام بینظیر. کم نظیری رهبرم
ای ایت خدا
خدایا تا انقلاب مهدی ( عج.) خامنه ای نگهدار
عبدالله مومن
Iran, Islamic Republic of
بر منافق جماعت مریم رجوی بدکاره. لعنتی ابدی باد.
شاعر
Iran, Islamic Republic of
گوش به فرمان ولی / بسوی ایران قوی
Iran, Islamic Republic of
جانم فدای اسلام و امام زمان عج اللّه تعالی فرجه الشریف و نائب برحقش