شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - 28 Jan 2023
 
۳
۱۵
فعال مجازی اپوزیسیون با وثیقه آزاد شد

نمونه عینی از جنگ روانی ضدانقلاب و ۲ ماه دروغگویی خانوادگی/ روزنامه‌ نگار اصلاح‌ طلب: کل پروژه «حسین رونقی» بر پایه دروغ است +جزئیات

يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب: 820478
تعدادی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب و کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به انتشار خبر دروغ شکسته شدن استخوان‌ها و اعتصاب غذای خشک حسین‌ رونقی در زندان واکنش نشان دادند و حتی گفتند: دروغ بزرگشان فروختن پروژه تحریم‌خواهی علیه مردم است.
نمونه عینی از جنگ روانی ضدانقلاب و ۲ ماه دروغگویی خانوادگی/ روزنامه‌ نگار اصلاح‌ طلب: کل پروژه «حسین رونقی» بر پایه دروغ است +جزئیات
به گزارش جهان نيوز، حمزه غالبی روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در بیان نظرش نسبت به رشته توئیت‌های مازیار خسرو دبیر سابق صفحه سیاسی روزنامه شرق نوشت: «کل پروژه حسین رونقی برپایه دروغ بنا شده است.»

خسروی نوشته است: «دو هفته پیش برای تهیه گزارش از تجمع بخاطر وضعیت سلامتی حسین رونقی به بیمارستان دی رفته بودم که به همراه همکارم بازداشت شدم... آنچه موجب شد احساسات و افکار عمومی نسبت به وضعیت جسمی حسین رونقی حساس و تحریک شود، خبرهای ناگواری بود که از وضعیت جسمی و سلامتی او منتشر می‌شد.

خبرهایی مانند: لِه و خُرد شدن استخوان‌های هر دو پا، از کار افتادن اندام‌های داخلی بخاطر اعتصاب غذای طولانی مدت و...»

او در ادامه نوشته است: «اکنون خوشحالم حسین رونقی آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشته.» اما عنوان کرده است: «اخلاق حکم می‌کند آنان که خبرهای اغراق‌آمیز در مورد حسین رونقی به شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها پمپاژ کردند خود را در مورد وضعیت این افراد و خانواده‌های آن‌ها مسئول بدانند.»

خسروی همچنین نوشته است: «خانم‌ها! آقایان! استخوان شکسته و اعتصاب غذای شصت روزه این دفعه گذشت. وجدان داشته باشید و دیگر نکنید.»

حمزه غالبی همچنین در توئیتی دیگر نوشت: «دروغ بزرگ حسین رونقی‌ها شکستن استخوان‌ها یا اعتصاب غذای خشک در زندان نیست. دروغ بزرگشان فروختن پروژه تحریم‌خواهی علیه مردم کشور تحت عنوان معترض سیاسی و به اسم آزادی‌خواهیست. #امپراتوری_دروغ»

دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز با انتشار تصویر حسین رونقی پس از آزادی، این سوال را مطرح کردند که مگر نمی‌گفتند پایش شکسته، پس چرا به یکباره خوب شد؟! به طور مثال یکی از کاربران توئیتر نوشت: «کاری به جفایی که رسانه‌ها و خانواده حسین رونقی به باقی زندانیان و مردم ایران کردند، ندارم اما حالا که خدا رو شکر آزاد شده بروید فکر کنید و ببینید چه شد که اسیر جو دروغین پیرامون این زندانی شدید؟ چه می‌شود که نه یک‌بار و دو بار، هر بار بازی طرفین رادیکال ماجرا را می‌خورید و...»

گفتنی است؛ «حسین رونقی» که اخیراً بازداشت شده بود با تبدیل قرار بازداشت موقت و سپردن وثیقه، روز گذشته از زندان آزاد شد.

رونق دروغ برای رونقی
دره مین باره جوان نوشته است: حسین رونقی، فعال مجازی اپوزیسیون که در جریان آشوب‌های اخیر بازداشت شده بود، شنبه شب با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. آزادی او طبعاً باید موجی از خوشحالی میان براندازان ایجاد می‌کرد، اما اینگونه نشد و اتفاقاً فضای جدال میان انقلابیون! برانداز بالا گرفت. چه آنکه با آزادی رونقی مشخص شد که همه آنچه در مورد وضعیت جسمی او طی این دو ماه منتشر شد، دروغ بوده است. حالا فعالان مجازی سمپات اپوزیسیون شاکی شده‌اند که چرا از احساسات آن‌ها سوءاستفاده شده است.

مادر و پدر حسین رونقی اولین کسی بودند که چند روز پس از بازداشت او مدعی شکستن هر دو پای پسرش در اوین شدند. آن‌ها در گفت‌وگوی اختصاصی با صدای امریکا گفتند که «ضابطان قوه قضائیه هر دو پای پسر آن‌ها را شکسته‌اند و در اداره اطلاعات تبریز گفته‌اند که اگر مصاحبه کنید کل خانواده‌تان را نابود می‌کنیم». آن‌ها همچنین مدعی شدند که به‌رغم چنین وضعیتی، او مورد مداوا قرار نگرفته و به همان شکل بازجویی می‌شود.

حواشی حسین رونقی از همان لحظه اول دستگیری آغاز می‌شود؛ مقاومت مقابل بازداشت، سوار نشدن بر ماشین مربوطه، ادعای اعتصاب غذا، تجمع مداوم خانواده مقابل اوین، ادعای بی خبری از وضعیت او و همزمان اطلاع دادن از شکستگی پاهایش، از دست رفتن کلیه‌اش در زندان، سکته قلبی پدرش مقابل اوین، جنجال کشتن او در بیمارستان دی و دعوت افراد به حضور در مقابل بیمارستان برای نجات حسین رونقی، ده‌ها مصاحبه و توئیت و ویدئو از اعضای خانواده‌اش و تهییج مخاطبان برای اعتراض وضعیت حسین رونقی همه هیاهوطلبی اعضای این خانواده و برخی دوستان و همفکران رونقی برای قهرمان‌سازی از او بود. پدر و مادر و برادر و خواهر او چنان هیاهویی در توئیتر و رسانه‌های فارسی زبان غربی راه انداختند و مظلومی از پسرشان ساختند که دل سنگ هم برای او آب شود و گویی هیچ کس در زندان نیست و فقط پسر آن‌ها بازداشت شده و پررنگ‌ترین نقش در وقایع اخیر را هم او ایفا کرده و الان تحت شدید‌ترین شکنجه‌هاست!

همزمان قوه قضائیه همه این اخبار را تکذیب می‌کرد، اما کسی گوشش بدهکار نبود و اینگونه شد که ۲۳ آبان هشتگ حسین رونقی با بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بار استفاده در توئیتر ترند شد؛ همان ایام مرکز رسانه قوه قضائیه، با انتشار عکسی از حسین رونقی در بیمارستان که مادرش نیز بر بالین او حاضر است، وضعیت جسمانی او را «مناسب» توصیف کرد. همان زمان برخی به یک جفت کفش مردانه در کنار تخت رونقی اشاره کردند که نشان می‌داد او با پای خودش راه رفته است، اما موج سازان دروغین از واقعیات می‌گریختند! پدر رونقی هم بر این آتشی که خود و فرزندانش به کمک رسانه‌های ضد ایرانی برافروخته بودند، دمید و تحت درمان قرار گرفتن پسرش را دروغ محض خواند و گفت این یک بازی از طرف دادستان و بازجو بود. گفته می‌شود علت اصلی بیماری رونقی بیماری قبلی کلیه است. علاوه بر خانواده او، برخی فعالان سیاسی هم به این موج دامن زدند. از جمله مصطفی تاج‌زاده، جعفر پناهی و محمد رسو‌ل‌اف به عنوان شاهدان عینی تأیید کردند که وضعیت جسمی رونقی مناسب نیست.

حالا حسین رونقی از زندان آزاد شده است، دروغ‌ها عیان شده و یک جمع مجازی که دروغ را با چشم‌هایشان می‌بینند، شاکی شده‌اند که چرا از احساسات آن‌ها سوءاستفاده شده است. آن‌ها رونقی و خانواده‌اش را متهم به «دروغگویی»، «کاسبی» و «سوءاستفاده از احساسات» خود می‌کنند. همچنین معتقدند انرژی و وقت انقلاب‌شان پای دروغ گرفته شده است.

برخی به تجمع غیرقانونی مقابل بیمارستان دی اشاره کرده و مسئولیت بازداشتی‌های آن شب را متوجه دروغگویان در مورد وضعیت رونقی دانستند. نگرانی دیگر این افراد این است که دروغ‌های رونقی و خانواده‌اش باعث می‌شود اگر کسی واقعاً در زندان دست به اعتصاب زد هم دیگر حرفش باور نشود.

رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای و مجازی و سیاسی حامی انقلاب اسلامی بار‌ها از جریان دروغ‌سازی اپوزیسیون به عنوان امپراتوری دروغ نام برده‌اند و از مخاطبان خواسته‌اند ذکاوت به خرج دهند و احساسات خود را قربانی دروغ‌های آنان نکنند.

این دروغ‌ها برای پیاده نظام براندازان آبی نداشت، اما رونق خوبی به قهرمان‌سازی از رونقی و ساختن سوژه پناهندگی برای او داشت. این پیاده نظام هم ابزار مجازی پیشبرد این سناریو شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


شجاع
Iran, Islamic Republic of
مگر این رونقی کیه ، نسبت به کشورش جفاکرده باید مجازات شود
Iran, Islamic Republic of
از اصلاح طلب شما انتظار غیر از این نباید داشته باشید..
موضوع این است که چرا اینهمه دروغ‌پراکنی به این راحتی انجام میشود و قوه قضائیه ساکت است...
Iran, Islamic Republic of
شورای عالی امنیت ملی باید اعلام کند که اصلاحات، یک جریان خارج از نظام است.
Iran, Islamic Republic of
نتیجه حضور اپوزیسیون برانداز اصلاحات در حاکمیت، تخریب نظام، از درون است.
Iran, Islamic Republic of
اینها اون دنیا نمیدونم چه جوابی خواهند داشت به خداوند
امام زمان
شهدا
مردم
و همه کسانی که با دروغهایشان به آنها ظلم کردند
Iran, Islamic Republic of
دروغ كه كنتور نميندازه ، مثل آب خوردن دروغ ميگن و بدتر از اين كسائي كه دروغ اينا رو باور ميكنند ، تعداد شون هم كم نيست ، متاسفانه!
Iran, Islamic Republic of
اینقدر دروغ وجو سازی کردن باید همگی مجازات بشن.
United Kingdom
عاقبت دروغگو زندکی سخت در این دنیا و عذاب سخت تر در اخرت
Iran, Islamic Republic of
من بالاخره نفهمیدم این رونقی چکاره است و مدعی چه کاری بوده
Iran, Islamic Republic of
بهتر نبود قوه قضاییه از راه رفتن حسین رونقی فیلم بگیرد و منتشر کند؟؟!!! اینطوری دروغِ شکستن هر دو پایش خنثی میشد. (شاید هم این کار را کردند و من بی خبرم)
رستم دستان
Iran, Islamic Republic of
....
مسعود
Iran, Islamic Republic of
این هم شبیه اون شامورتی بازی هایی بود که نوری زاده در فیلم بازگشت از زندان اجرا کرد
محمد
Iran, Islamic Republic of
باسلام
به نظر میرسد قوه قضائیه می بایست دروغگویانی که با دروغ خود باعث التهاب در جامعه شده/میشوند احضار و محاکمه نماید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
شما که می گید دروغ می گن چرا آزادشون می کنید .
م ل اراکی از آلمان
Iran, Islamic Republic of
گوبلز، وزیر اطلاعات هیتلر معتقد بود که دروغ، هر چه بزرگ تر باشد و تکرارش بیشتر باشد، باورش برای مخاطبان راحت‌تر است! این تکنیک به «دروغ بزرگ» یا «دروغ گوبلزی» شهرت یافته است. بعدها امریکا از این روش استفاده کرد. سعودی اینترناشنال و داعش و .... هم برای گول زدن مردم از همین روش استفاده میکنند.