يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - 4 Dec 2022
 
۰

ادعاهای تکراری عربستان سعودی علیه ایران در شورای حکام

سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب: 819871
نماینده دائم عربستان سعودی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساز خود را با شورای حکام این آژانس کوک کرد و خواستار همکاری ایران با این نهاد بین‌المللی شد.
ادعای تکراری عربستان علیه ایران در شورای حکام
به گزارش جهان نيوز، «عبدالله بن خالد بن سلطان»، نماینده دائم عربستان سعودی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که از 16 تا 18 نوامبر 2022 برگزار شد، ادعاهای تکراری خود علیه ایران را مطرح کرد و خواستار همکاری بیشتر تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.

وی با ادعای اینکه ایران همچنان به رویکرد مبهم  خود درقبال برنامه‌ هسته‌ای کشورش ادامه می‌دهد،گفت: «تهران همچنان به سیاست گمراه کننده خود ادامه می دهد.»

نماینده سعودی در این باره گفت: «اطلاع کشورهای عضو آژانس از تحولات جدید در مورد نقض توافق تضمین‌ها از سوی ایران مهم است، به ویژه اینکه عدم شفافیت از سوی این کشور در موضوع خواسته‌های آژانس از چهار سال پیش در مورد کشف مواد اورانیوم با منشأ انسانی و اقدام تهران در ارائه ادله نادرست فنی در این باره، همچنان ادامه دارد.»

عربستان سعودی درحالی فعالیت هسته‌ای ایران را خطرناک و تهدید برای همسایگان تلقی می‌کند که خود با تسلیح گروه های تروریستی و ارسال کمکهای مادی به آنها یکی از کشورهایی است که در روند ثبات سیاسی منطقه اخلال ایجاد می کند.

جمهوری اسلامی ایران بارها  اعلام کرده که برنامه هسته‌ای کشور در راستای اهداف صلح آمیز پیگیری می‌شود و کشورهای عضو برجام از جمله آمریکا و اروپا باید به تعهدات خود برگشته و ضمن لغو تحریم‌ها، به ‌‌آن‌ها عمل کنند و ایران در گام بعدی به تعهدات ذیل برجامی خود برگردد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *