چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - 19 Jun 2024
 
۳
۶
گفتگوی خواندی با مادر مهدی طارمی:

دوست دارم مهدی گل‌هایش را به شهدای شاهچراغ تقدیم کند/ امیدوارم پسرم به آمریکا و انگلیس گل بزند

شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب: 819515
مادر مهدی طارمی امیدوار است پسرش خاطرات جام جهانی 98 را با گلزنی مقابل آمریکا و انگلیس زنده کند. او می‌گوید: قبل از بعضی بازی‌ها باهم صحبت می‌کنیم و مهدی از من می‌خواهد برایش دعا کنم.
دوست دارم مهدی گل‌هایش را به شهدای شاهچراغ تقدیم کند/ امیدوارم پسرم به آمریکا و انگلیس گل بزند
به گزارش جهان نيوز، بازنشسته آموزش و پرورش است، علی‌رغم همه دلخوری‌هایش از برخی رسانه‌ها برای انتشار اخبار دروغ در مورد پسرش قبول می‌‌کند تا با هم گفت‌وگو کنیم. 

مادر الماس بوشهری فوتبال ایران که این روزها درخشش پسرش در پورتو را شاهد است می‌گوید: از آنجا که قبل از مهدی افراد شناخته شده کمی از بوشهر در لیگ برتر حضور داشتند امید به آینده او نداشتم و همیشه به او می‌گفتم شما دنبال باد هوا می‌دوید (می‌خندد) اما از آنجا که او و برادرش علاقه زیادی به فوتبال داشتند من نیز از سن ۸-۹ سالگی، آن‌ها را همراهی کردم و در استادیوم بازی مدارس، فوتبال‌شان را تماشا می‌کردم. 

دوست داشتم مهدی درس را به فوتبال ترجیح دهد
می‌گوید: وقتی مهدی سه ماهه بود، معلم بودم و او را به مهد می‌بردم و با همه سختی‌ها دوست داشتم درس را به فوتبال ترجیح بدهد.

با خنده ادامه داد: شبهایی که فردایش امتحان داشت از او می‌پرسیدم: مهدی فردا امتحان داری؟  اما پدرش می‌گفت: مهدی فردا تمرین نداری؟!
 

پاداش بازنشستگی‌ام را برای رهن خانه مهدی در تهران دادم
مادر طارمی از شایعاتی که بعضا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، گله می‌کند و می‌گوید: مهدی هیچ وقت به پشت سرش نگاه نمی‌کند و بی‌توجه به اتفاقاتی که در گذشته برای او افتاده همیشه نگاهش رو به جلو است.

رفتن مهدی از بوشهر با بازنشستگی من همراه شد و من پاداش بازنشستگی‌ام را برای رهن خانه مهدی در تهران دادم. 

پیگیری مهدی برای کربلایی کردن 8 نفر در بوشهر
مهدی همیشه هوای دوستان و مردم شهرش را دارد، حتی از خواهرش خواسته ۸ نفر را در اطراف بوشهر که تا به حال به کربلا نرفتند پیدا کند تا به کربلا بفرستد؛ مهدی کارهای خیر زیادی انجام می‌دهد که حتی ما از آن بی‌خبریم و گاهی بعد متوجه می‌شویم.

مهدی در مرخصی‌ها هم تمرین را رها نمی‌کند
از او پرسیدم به نظرش زندگی یک ورزشکار حرفه‌ای چه فرقی با افراد عادی دارد؟ می‌گوید: اگر یک ورزشکار موقعیت خودش را درک کند؛ از چیزهایی که می‌خورد تا جاهایی که می‌رود و افرادی که با آن‌ها سر و کار دارد، همه و همه روی مسیر موفقیت او تاثیر می‌گذارد.

مهدی از زمانی که به پرسپولیس رفت این مسائل را رعایت می‌کرد و پس از ورودش به قطر و پرتغال نیز بیش از پیش رعایت می‌کند، حتی زمانی که برای مرخصی به بوشهر می‌آید تمرینات را رها نمی‌کند و مراقب خورد و خوراک و زمان خواب و بیداری‌اش هست.
 
 
بوشهر هم مثل خوزستان فوتبال خیز است
دوباره مکث می‌کند و انگار می‌خواهد حرف دل بوشهری بزند: بوشهری‌ها هم مثل خوزستان زمینه فوتبال‌شان خیلی خوب است و اگر جوانان بخواهند و برنامه‌ریزی داشته باشند و یک حامی خوب داشته باشند می‌توانند موفق باشند.

فوتبال بوشهر حامی ندارد و یکی از دلایل مخالفت من برای ورود بچه‌ها به فوتبال این بود که تیم بوشهر حامی نداشته و حتی تیم‌های ایرانجوان و شاهین که دو سه بار به لیگ برتر راه پیدا کردند به دلیل اینکه حمایت نشدند، یا مدیریت واحد نداشتند و با هم در تناقض بودند باعث شدند که راه به جایی نبرند.

به عنوان یک مادر می‌خواهم مدیران دو تیم با هم کنار بیایند دلسوزانه‌تر رفتار کنند حتی زمین فوتبالی که در چهار باندی قرار دارد و ۱۰ سال است بلا استفاده مانده و هیچ حرکتی در آن انجام نمی‌شود؛ زمینی که می‌تواند بچه‌های شهر را سرگرم کند و جوانان را جذب کند. 

پس از رفتن مهدی، مربی‌ها روی استان بوشهر متمرکز شدند و فهمیدند که بوشهر هم پتانسیل دارد و زمینه پرورش بازیکن دارد فقط باید دیده شود.

عکس مهدی را وقتی خوب بود دیدم و دلم آرام گرفت/ بازی‌های مهدی را نگاه نمی‌کنم
بدترین خاطره‌ای که شب تا صبح نخوابیدم و پای تلویزیون بودم زمانی بود که مهدی به ترکیه رفته بود و آنجا کودتا شده بود و در فرودگاه استانبول بمب‌گذاری کرده بودند آنقدر پیگیری کردم تا آقای رامین رضاییان عکس مهدی را که خواب بوده برایم فرستاده تا دلم آرام گرفت.

فوتبال مهدی را به خاطر استرسی که به من دست می‌دهد نگاه نمی‌کنم، هم به خاطر صدماتی که ممکن است به او وارد شود و هم برای گل زدن یا نزدن. اما هر زمان که گل بزند برای من بهترین خاطره است. 

قبل از بعضی بازی‌ها با هم صحبت می‌کنیم و مهدی از من می‌خواهد برایش دعا کنم.

انگار یاد حرکت خاصی از مهدی افتاده، لبخند می‌زند و می‌گوید: مهدی دوست دارد برای هر گلی که می‌زند ابتکاری داشته باشد و خدا هم به او کمک می‌کند.

دوست دارم پسرم به آمریکا و انگلیس گل بزند
از او پرسیدم به عنوان مادر یک فوتبالیست حرفه‌ای، چقدر تیم‌ها و گروه‌های جام جهانی را می‌شناسد و دوست دارد ایران با کدام یک از تیم‌های گروه بُرد داشته باشد؟ می‌گوید:«همه تیم‌ها»!

دوباره پرسیدم کدام بیشتر؟ خندید و گفت: من بازی‌های انگلیس و آمریکا و ولز را ندیده‌ام اما دلم میخواهد مهدی موقعیت‌هایی را که به دست می‌آورد گل بزند خصوصاً به آمریکا و انگلیس.
 

مهدی خاطره گل به آمریکا را زنده می‌کند
مادر طارمی در مورد اینکه آیا پسرش می‌تواند درخششی را که در پورتو داشته در جام جهانی هم داشته باشد گفت: درخششی که مهدی در پورتو دارد را مدیون هماهنگی و تمرینات منظم است و اگر مهدی این هماهنگ شدن را با اعضای تیم کشورمان هم داشته باشد می‌تواند به نتیجه مطلوب برسد. 

می‌پرسم به نظرت مهدی می‌تواند خاطره‌ گل جام جهانی ۱۹۹۸ ایران به آمریکا را برای مردم ما زنده کند؟ 

با امیدواری می‌گوید: ان‌شاءالله.

فرمول قهرمان‌پروری
دلم میخواست راز این موفقیت را بدانم، پرسیدم قهرمان‌پروری فرمول خاصی دارد؟ می‌گوید اگر بچه استعداد کاری را دارد، باید روی آن سرمایه‌گذاری کرد، پدر و مادر علاوه بر وقت گذاشتن، مرتب با بچه‌ها حرف بزنن و باید ارتباط‌شان را با آن‌ها حفظ کنند و در هیچ مرحله‌ای از زندگی آن‌ها را رها نکنند. 

متأسفانه ما به خدا اعتقاد داریم اما اعتماد نداریم! اگر جوانان قناعت داشته باشند و نخواهند راه صد ساله را یک شبه طی کنند می‌توانند موفق باشند. 

پدر و برادر مهدی مسافر قطر می‌شوند
مادر طارمی پیش بینی‌اش از حال و هوای خانه‌شان در جام جهانی را این‌گونه تصویر می‌کند: به خاطر استرس مسابقات را نگاه نمی‌کنم اما بعد از گلزنی بلافاصله اقوام زنگ می‌زنند و راجع به آن گل حرف می‌زنند و تفسیر‌های فوتبالی زیادی در خانه ما جریان دارد. 

او در پاسخ به این سوال که آیا به قطر سفر می‌کند، می‌گوید: من قصد رفتن ندارم و همسرش نیز هنوز معلوم نیست برود یا خیر اما پدر و برادرش می‌روند. 

دوست دارم مهدی گل‌هایش به شهدای شاهچراغ تقدیم کند
از او پرسیدم عکس العمل مردم با دیدن شما در خیابان چیست؟ گفت: مردم واقعاً به ما لطف دارند خیلی زیاد، مردم هر جا که در این شهر من را می‌بینند، می‌گویند ما برای مهدی دعا می‌کنیم و من هم همیشه به آن‌ها گفتم که مهدی به خاطر دعای خیر شما به اینجا رسیده است. 

از او پرسیدم اگر مهدی در جام جهانی گل بزند دوست دارید آن را به چه کسی تقدیم کند؟ گفت: دلم میخواهد برای ادای احترام به شهدا، آن را به شهدای شاهچراغ تقدیم کند.
 
دلتان به حال ورزش این شهر بسوزد
روی صحبت مادر در کلام آخر، اول با مسئولین شهر بوشهر و دوم با خبرگزاری‌هاست، می‌گوید: دلتان به حال ورزش این شهر بسوزد، وقتی که تیمی از استان به لیگ برتر صعود می‌کند متاسفانه اکثر بازیکنان بومی و مربیان آن‌ها کنار گذاشته می‌شوند و از غیر بومی‌ها استفاده می‌شود و این امر باعث دل زدگی بچه‌ها می‌شود و شاید تیم جدید دلسوزانه و غیرتی بازی نکند.

خبرگزاری‌ها  هم از حرف‌های ضد و نقیض خودداری کنند؛ ما همه انسانیم و در همین کشور و این شهر زندگی می‌کنیم اما گاهی سوء استفاده‌هایی از بعضی موارد می‌شود که ما را اذیت می‌کند. 

مادر خونگرم و خوش صحبت مهدی طارمی برای همه جوانان کشور آرزوی عاقبت بخیری کرد.
 
https://jahannews.com/vdcgqy97nak9qn4.rpra.html
jahannews.com/vdcgqy97nak9qn4.rpra.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مادرانی که با عشق اهل بیت فرزندانشان را بزرگ کرده اند، این چنین فرزندان بزرگی تحویل جامعه داده اند.
Iran, Islamic Republic of
خدا حفظش کنه ایشالا عاقبت به خیر بشه ،چه جوان با بصیرتی ایشالا در رکاب امان زمان باشن
علی
Iran, Islamic Republic of
درود بر مادران فهیم سرزمین ایران
داریوش
Iran, Islamic Republic of
برای مهدی طارمی و تیم ملی ایران آرزوی توفیق داریم.
شاهین
Iran, Islamic Republic of
ان شاءالله امریکا و انگلیس را می بریم و به دور بعد صعود می کنیم.
شیرزاد
Iran, Islamic Republic of
خدا رو شکر تساوی شد بازی ولز و امریکا. حق بچه های ما شکست نبود اون هم ۶بر۲. به مددخدا بچه های باغیرتمون امریکا رو میبرن جبران میکنیم این شکست تلخ رو