کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انهدام باند قلابی اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه

11 آبان 1401 ساعت 2:23

سخنگوی فراجا گفت: اعضای یک باند کلاهبرداری که با تبلیغات در فضای مجازی با عنوان اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت می‌کردند، دستگیر شدند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار مهدی حاجیان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی فراجا در یک اقدام حرفه‌ای و اطلاعاتی توانستند اعضای یک باند کلاهبرداری را که با تبلیغات گسترده در فضای مجازی با عنوان اعزام دانشجوی رشته پزشکی به کشور ترکیه فعالیت می‌کردند، دستگیر کنند.

وی افزود: روش کار کلاهبرداران به این شکل بوده که اعضای این باند با ارائه کارت‌های دانشجویی و برگه‌های پذیرش جعلی از طریق فضای مجازی و وعده دروغین پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در دانشگاه‌های کشور ترکیه، از دویست نفر مبلغ دو هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

سخنگوی فراجا ادامه داد: اعضای این باند با ثبت ۲ شرکت صوری و کاغذی در کشور ترکیه و ایران و با سوءاستفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی و جلب اعتماد متقاضیان، آن‌ها را به کشور ترکیه اعزام و در یک هتل آپارتمان اجاره‌ای مستقر و با برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان خارجه در دانشکده‌های پزشکی کشور ترکیه باعث اقناع و فریب متقاضیان و خانواده آن‌ها شده و از هر متقاضی مبلغ ۵۰۰ میلیون الی یک میلیارد تومان کلاهبرداری نموده اند.

سردار حاجیان بیان کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی ۵ نفر از متهمان اصلی دستگیر و تحقیقات برای شناسایی سایر متهمان احتمالی و انهدام کامل سازمان جرم در کشور ترکیه با هماهنگی پلیس بین الملل همچنان ادامه دارد.


کد مطلب: 817248

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/817248/انهدام-باند-قلابی-اعزام-دانشجوی-پزشکی-ترکیه

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com