دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - 20 Mar 2023
 
۰

دوچرخه‌های بیدود باز می‌گردند

سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: 816675
‌با مساعدت و همراهی اعضای شورای شهر و شهرداری شیراز مشکل سنواتی شرکت بیدود رفع شد.
دوچرخه‌های بیدود باز می‌گردند
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، شرکت بیدود با توجه به بی توجهی برخی مدیران دوره گذشته در افزایش بها سفر و مسائل دیگر و مشکلات کرونا با ضرر و زیان مواجه شده بود که با جلسات متعدد با اعضای کمیسیون حمل و نقل و عمران و معاونت حمل و نقل شهرداری این مشکلات رفع و فعالیت این شرکت مجدد آغاز خواهد شد.

علی اکبر سلطانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مجوز به شهرداری جهت واگذاری تهیه و تأمین دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی نسل ۴ به شرکت پاک چرخ ایرانیان اعطا شد.

او گفت: تعداد کاربران دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی بیدود از ۷۵ هزار کاربر به ۱۷۵ هزار کاربر افزایش یافت و مبلغ ودیعه (ده میلیاردو پانصد میلیون تومان) است که توسط شهرداری شیراز بابت هزینه استفاده کنندگان با اخذ ضمانت بانکی معادل مبلغ، تودیع می‌شود.

سلطانی گفت: درخصوص مبلغ ودیعه دریافت شده از تمامی کاربران فعلی، شرکت طرف قرارداد (پاک چرخ ایرانیان) می‌بایست نسبت به عودت کل مبلغ دریافتی به کیف پول کاربران اقدام شود.

او گفت: نرخ کرایه سفر‌ها با دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی بیدود به مدت ۳۰ دقیقه ۰۰۰‏‏‏‏/۲۰ ریال در محدوده قرمز ترافیکی مشروط به استفاده از دوچرخه که ابتدا و انتهای آن در محدوده باشد و مبلغ ۰۰۰‏‏‏/۳۵ ریال برای سایر مناطق شهری و به منظور تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برای محدوده قرمز ترافیکی ۸۸۰۰۰ ریال و برای سایر مناطق شهری ۷۳۰۰۰ ریال به ازای هر سفر، یارانه سفر از سوی شهرداری تخصیص یابد. (این نرخ تا پایان قرارداد ثابت بوده و شامل افزایش نمی‌گردد).

سلطانی گفت: به منظور بررسی و کنترل سفر‌های شهروندان، دسترسی شهرداری به تمامی پنل هاو پایگاه‌های اطلاعاتی داده به صورت دسترسی همزمان و به روز الزامی و مالکیت داده‌ها صرفا متعلق به شهرداری شیراز خواهد بود و هرگونه استفاده، تحلیل بر روی داده‌ها و قراردادن در اختیار غیر بدون هماهنگی با شهرداری ممنوع است.

او گفت: الحاق هرگونه قرارداد یا تغییر در متن قرارداد منعقد فی مابین شهرداری و سرمایه گذار ملزم به اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر است. با توجه به مذاکره با سرمایه گذار و در جهت تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات حمل و نقل پاک، اخذ ورودی از شهروندان حذف شد. پرداخت یارانه سفر پس از ارائه صورت وضعیت با تأیید حوزه بهره بردار، قابل پرداخت است.

عضو شورای شهر شیراز گفت: در صورت جمع آوری دوچرخه‌ها از سطح شهر، توسط شرکت طرف قرارداد و عدم امکان استفاده از دوچرخه‌ها توسط شهروندان قرارداد فسخ و شرکت ملزم به پرداخت تمامی خسارات و ضرر و زیان ناشی از اقدامات به شهرداری شیراز بدون نیاز به طرح شکایات در مراجع قضایی است. شرکت طرف قرارداد مکلف به تامین دوچرخه مورد نیاز جهت سرویس دهی به تعداد ۱۷۵ هزار کاربر است.
https://jahannews.com/vdca0inam49n6i1.k5k4.html
jahannews.com/vdca0inam49n6i1.k5k4.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *