کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حمایت ۱۷۰۰ استاد حوزه علمیه از نظام و رهبری

17 مهر 1401 ساعت 14:16

قم- ۱۷۰۰ نفر از استادان سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در محکومیت اغتشاشات اخیر و حمایت از نظام اسلامی و مقام معظم رهبری بیانیه ای صادر کردند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از مهر، متن بیانیه ۱۷۰۰ نفر از استادان سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در محکومیت اغتشاشات اخیر و حمایت از نظام اسلامی و مقام معظم رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله روهای آنها است.

مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

سلام و صلوات خدا بر ارواح طیبه شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و امنیت، بویژه بر روح پر فتوح امام خمینی (ره) که به پشتیبانی ملت دیندار عَلَم اسلام ناب محمدی، را در دنیای سراسر سکوالار و این جهانی شده به اهتزاز درآورد و نظام دینی عدالت محور مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه را در ایران عزیز پایه گذاری کرد.

چهل و اندی سال است که ملت شریف و عزیزمان تنها به مدد الهی و الطاف خفیه امام زمان (عج) مسیری مستقل از خواست و اراده نظام سلطه و استکبار جهانی را برگزیده است و در این سال‌ها بر پایه پیروی از اصل متعالی ولایت فقیه توانسته است قله‌های عظمت و افتخار را در همه عرصه‌های علمی و فرهنگی و سیاسی یکی پس از دیگری، علیرغم تمامی موانع و مشکلات فتح کند.

ملتی که با پیروی از فقه تمدن ساز در صدد گشودن دروازه معنویت به جهان دنیوی شده است.

بدیهی است که دشمن تاب نیاورد و عزمش را بر نابودی و خشکاندن موجودیت این ملت، جزم کند.

چنانکه استکبار جهانی، در طول این سال‌ها با صرف میلیاردها دلار و بسیج تمامی ظرفیت‌های مادی و انسانی در پی رسیدن به مقاصد شوم خود بوده و هست تا ضمن برچیدن نظام الهی ولایت مدار، ملت بزرگ ایران را به زمانه حقارت و بردگی و استبداد باز گرداند.

فتنه انگیزی گروهک‌های منافق و تجزیه طلب و جنایتکار در آغاز انقلاب اسلامی و تحمیل جنگی ظالمانه بر مردم بی گناه این مرز و بوم، فتنه تفرقه افکنانه ۸۸ و حربه تحریم و به تنگنای معیشت انداختن مردم، تماماً با انگیزه نابودی ملت و تجزیه سرزمین یکتاپرستی و نظام اسلامی است.

همواره وجه مشترک این فتنه انگیزی ها تولید بهانه‌هایی موهوم و برنامه ریزی شده بوده است.

چنانکه جدیدترین این توطئه‌های شوم شیطانی را در چند روز اخیر شاهد هستیم.

فتنه‌ای که آتش آن با نابخردی جماعتی کم مایه و شهرت طلب و طمع ورزی اقتدارگرایان دور مانده از قدرت، دامن زده شد.

این امر، دشمن ملت را به توهمی واهی کشاند تا با انگیزه یکسره کردن کار، هرآنچه از سبعیت که در خود جمع کرده بود آشکار و عملی سازد.

دشمن ملت، این بار، اعمال غیر انسانی خود را در نهایت خشم و خشونت، نفرت و کینه توزی بجا آورد.

اگر دشمنان مردم تا دیروز با نظام اسلامی خصومت ورزی می‌کردند؛ در فتنه اخیر، خود دین و شریعت اسلامی را نشانه رفتند.

آشکارا تجاهر به فسق و هتاکی کردند و قرآن‌ها و مساجد را به آتش کشیدند و بر ناموس مردم بی حرمتی کردند و با ایجاد رعب و وحشت در دل مردم سعی در دور کردن آنان از دین و شریعت اسلامی داشتند.

اما با همه این احوال، از آنجا که خدا با این ملت است، مکرشان به خودشان بازگشت.

هر قدر که باطن اغتشاشگران آشکارتر گشت، عزم ملت بر نفی و طرد فتنه گران و خنثی سازی توطئه دشمن بیشتر شد.

حوزه علمیه که خاستگاه انقلاب عظیم اسلامی است و قاطبه حوزویان از مراجع عظام تقلید و علما و اساتید تا فضلا و طلاب جوان همواره در کنار و پشتیبان این انقلاب الهی بوده اند و به یاری خداوند و با پیروی از رهبری ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای حفظه الله تا تحقق اهداف انقلاب والای اسلامی از پای نخواهند نشست.

ما ضمن محکوم کردن اغتشاش آشوب طلبان و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه، بار دیگر، مراتب قدر دانی و سپاس خود را از مجاهدت تمامی نیروهای جان برکف و حافظ امنیت، جان و مال و ناموس و دین مردم، اعم از نیروهای انتظامی و نظامی و بسیجیان، اعلام می‌داریم و به ارواح پاک جان برکفانی که در فتنه اخیر به شهادت رسیدند درود و سلام می‌فرستیم و آرزوی سلامتی و شفای عاجل مجروحان این حوادث را داریم.

ما با صوتی رسا و بلند این سخن امام خمینی رحمت الله علیه را تکرار می‌کنیم که: دشمنان ملت بویژه آمریکای مستکبر بداند که با هر فتنه انگیزی که در میهن اسلامی و در میان جماعت مسلمان منطقه به راه می‌اندازند، منفور تر از گذشته می‌شوند و عزم ملت و روحانیت انقلابی را در نفی و طرد شأن از منطقه جزم تر می‌سازند. ان شاءالله.


کد مطلب: 814837

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/814837/حمایت-۱۷۰۰-استاد-حوزه-علمیه-نظام-رهبری

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com