کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

قیمت قهوه اسپرسو ایتالیایی و خواص آن برای سلامتی

8 مهر 1401 ساعت 12:28

قهوه اسپرسو یک دمنوش محبوب با طعم تلخ بوده که عموما افراد آن را برای تامین انرژی خود در طول روز و فواید درمانی آن مصرف می کنند.


در این قسمت از مقاله قصد داریم تا کمی اطلاعات درباره انواع دمنوش نعنا و قهوه اسپرسو در اختیار شما بگذاریم همان گونه که احتمالا می دانید این نوع از قهوه به عنوان پایه در بسیاری دیگر از انواع قهوه استفاده می شود قهوه هایی مانند لاته، آمریکانو، بلک ان وایت و یا حتی از قهوه اسپرسو در تهیه بسیاری از آیس کافیهای مختلفی نیز استفاده می شود.

این قهوه که بسیار غلیظ می باشد با استفاده از دو روش متفاوت تهیه می شود یک روش بر پایه استفاده از موکاپات و روش دیگر بر پایه دستگاه اسپرسو ساز می باشد لازم به ذکر است که این قهوه نسبت به دیگر انواع آن طعم بسیار تلخ تری دارد و می توان گفت که تلخ ترین قهوه موجود می باشد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با آراد برندینگ همراه باشید.
 


 
 برای تهیه این قهوه از دو نوع پودر می توان استفاده کرد که عبارتند از عربیکا و روبوستا و به تازگی نیز این دو نوع را با یک دیگر مخلوط کرده که از آن هم می توان به عنوان پودر برای تهیه اسپرسو استفاده کرد.

این قهوه به دلیل بافت بسیار زیبایی که دارد در جهان بسیار معروف است و اگر بتوانید که تمامی مراحل دم کردن این قهوه را به نحو درست پشت سر بگذارید در انتها و زمانی که قهوه دم کشید یک لایه از فوم روی قهوه را فرا می گیرد و علاوه بر زیبایی در زمان سرو نیز باعث می شود تا قهوه دیر تر سرد بشود و شما زمان بیشتری را برای صرف قهوه خود داشته باشید.
 

قهوه اسپرسو پر کافئین

افرادی که از بی خوابی به دلیل کار زیاد رنج می برند و نمی توانند خواب خود را تنظیم کنند ترجیح می دهند که از قهوه اسپرسو ایتالیایی پر کافئین در طول روز استفاده کنند، تا بتوانند به فعالیت های روزانه خود برسند.

این قهوه به دلیل کافئین زیادی که دارد می تواند بی خوابی شبانه شما را رفع کند اما بهتر است بدانید مصرف هر روز این قهوه اصلا پیشنهاد نمی شود چون ممکن است شما دچار فشار خون پایین و در نهایت کاهش هوشیاری شود. کافئین یک تحریک کننده بسیار قوی است که سیستم اعصاب، ماهیچه و قلب را به حرکت بیشتر دعوت می کند.
 

قهوه اسپرسو پر کافئین در نوع خود بیشترین میزان کافئین را دارا می باشد که می تواند بی خوابی شدیدی به همراه خود داشته باشد بنابراین افرادی که دچار بی خوابی هستند بهتر است این قهوه را مصرف نکنند و به قهوه های فرانسه یا نسکافه گلد روی آورند.

اگر قهوه ای را از قبل خریداری کرده اید و نمی دانید چه نوع قهوه ای است از طریق آسیاب شدن آن می توانید تشخیص دهید. اگر دانه قهوه بسیار نرم آسیاب شده باشد نشان دهنده کافئین زیاد در آن می باشد و اگر درشت باشد و به صورت کامل پودری نباشد دارای کافئین کمتری است.

تعداد زیادی از فروشندگان و عرضه کنندگان در زمینه خرید و فروش قهوه اسپرسو با مارک خوب به صورت فروش عمده فعالیت می کنند؛ زیرا در این روش به سود بسیار خوبی می رسند و امکان عرضه این محصول به این روش باعث جلب رضایت مشتری و تعداد بیشتر مشتریان می شود.
 

قهوه اسپرسو ایتالیایی

در انتخاب نام قهوه های ایتالیایی دوگانگی پیش آمده است که آیا خاستگاه اصلی آن نیز ایتالیا است یا خیر اما باید گفت اصلا اسپرسو ها و قهوه اسپرسو ایتالیایی به کشور آن برنمیگردد و کشور ایتالیا محلی برای کشت قهوه ندارد.

از این رو در کافه های مختلف ایتالیایی در اکثر سفارشات خود و حتی لاته ها شیر وجود دارد که یکی از اجزا مهم قهوه اسپرسو تلخ است بنابراین در کافه های ایتالیایی قهوه های مخصوص مناسبی برای شما سرو می کنند قهوه درکشور های کلمبیا کشت می شود.
 

اما به گفته بعضی منابع قهوه به ریشه ایتالیا می رسد هرچند بسیاری از کارشناسان بر این باور نیستند اما شاید جالب باشد که هرسال ایتالیا بیش از 8 میلیون قهوه صادر می کند و در تمامی نقاط ایتالیا می توانید از طعم قهوه اسپرسو ایتالیایی بهره ببرید.

اولین کافی شاپ ایتالیایی در سال 1683 میلادی در میدان سان مارکو ونیز افتتاح شد و یکی از عمده ترین تشکیل آن نفرت و انزجار از کلیسا بود که کلیسا در آن زمان بخاطر مزه قوی و تند و تلخ قهوه آن را شیطانی نامیده بودند و این حرکت به نوعی پاسخی بود دربرابر اینگونه نامیدن این ماده مقوی و تاثیرگذار که البته با گذشت زمان اسپرسو های ایتالیایی جایگاه ویژه ایی در میان مردم قرار گرفت.


کد مطلب: 813802

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/813802/قیمت-قهوه-اسپرسو-ایتالیایی-خواص-سلامتی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com