دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - 28 Nov 2022
 
۰
۱۶

۳۰ سال وقت کمی برای حل مشکلات نیست؛ مسئولان چه کردند؟

جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 813791
۳۰ سال وقت کمی نیست و در این سال‌ها کسانی که اقتصاد کشور را در اختیار داشتند، چه پاسخی دارند در حالی که وضعیت صنعت، کشاورزی و معیشت و اشتغال در وضعیت مطلوب نیست.
۳۰ سال وقت کمی برای حل مشکلات نیست؛ مسئولان چه کردند؟
به گزارش جهان نيوز، محسن رضایی شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای سفیدشهر شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه ضرورت دارد تا برای مردم دفاع مقدس را توضیح دهیم، اظهار داشت: جنگ ایران و عراق از چند جهت جنگ بی‌نظیر بوده، در دنیا سراغ نداریم دشمنان خونین با یکدیگر توافق کنند که به یک کشور جهان سوم حمله کنند.

وی افزود: شوروی که یک قدر بزرگ بود با آمریکا که سرشاخ بودند، متحد شدند و صدام را راه انداختند تا وارد ایران شود و این موضوع عجیب بود و به ایران حمله کردند و حامیان آنان نیز از صدام حمایت کردند به نحوی که عربستان که امروز شبکه تلویزیونی وابسته به این کشور امروز دلسوز ملت ایران شده، پول حمله به ایران را تامین می‌کرد.

معاون اقتصادی ریاست جمهوری با بیان اینکه کویت همه بنادر خود را در اختیار صدام گذاشت، ابراز داشت: اسرا که در جنگ گرفتیم از همه کشور‌ها داخل آنان بود و قدرت‌هایی به جز آمریکا و شوروی نظیر انگلیس و آلمان نیز به حامیان صدام پیوستند.

وی با بیان اینکه شهدا، رزمندگان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران در جنگ عظیمی شرکت کردند، گفت: عراقی‌ها به ما حمله کردند و در ایران انقلابی به نام دفاع مقدس ایجاد شد و از همین روستا‌های سفیدشهر، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و سایر شهر‌ها مادران فرزندان خود را راهی جبهه‌ها می‌کردند.

رضایی با بیان اینکه جنگ عراق در ایران به انقلابی در کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: اصلا برابری بین دو طرف نبرد نبود و به عبارت دیگر یک نابرابری مطلق وجود داشت به نحوی که در ایران هیچ کشوری هیچ امکاناتی به ما نمی‌دادند، اما طرف مقابل را تا می‌توانستند مجهز کردند و تمام استاندارد‌های بین‌المللی را زیر پا گذاشتند.

وی تاکید کرد: ما در مقایسه با صدام و ارتش عراق با دست خالی مبارزه کردیم در حالی که فرزندان شما در این وضعیت خاک ایران را وجب به وجب آزاد کردند، چرا که ارتش عراق وارد پنج استان کشور شده بود و در این نابرابری فرزندان ایران خاک کشور را از چنگال دشمن بیرون آوردند.

معاون اقتصادی ریاست جمهوری با بیان اینکه در دفاع مقدس ارزش‌های اسلامی و قرآنی بازسازی شد، افزود: شهادت‌طلبی و اعتماد به نفس به جامعه و جوانان برگشت و اخلاق و معنویت عوض شد؛ خرمشهر و آبادان و پنج استان به تنهایی آزاد نشده است و ملت ایران در دفاع مقدس ایستادگی کرد.

وی با بیان اینکه همه دنیا ما را شناخت، ابراز داشت: رئیس جمهور که به منظور سخنرانی در سازمان ملل شرکت کرده بود، ۲۰ ملاقات جانبی داشت و این موضوع نشان از قدرت ایران اسلامی در حال حاضر است و قدرت امروز ایران از دل همین دفاع مقدس بیرون آمد.

رضایی با بیان اینکه اگر کسی جرات حمله به ایران را ندارد، به دلیل قدرت بازدارندگی نظامی است که در دفاع مقدس فرزندان ایران ایجاد کردند، گفت: آن‌هایی که این جنگ را درست کردند با هدف مقابله با انقلاب بود و فاصله بین حمله به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی کار‌های زیادی نظیر تجزیه‌طلبی، کودتا و ... را ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه جنگ به جز آبروریزی و شکست مفتضحانه دستاوردی برای صدام وجود نداشت، تصریح کرد: دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی با توجه به قدرت نظامی این نظام از حوزه اقتصادی وارد شد و ما ۳۰ سال است که در فشار اقتصادی هستیم و دشمن از حربه استفاده می‌کند.

معاون اقتصادی ریاست جمهوری با بیان اینکه جلوی ورود کالا حتی غذا و دارو را به کشور می‌گیرند، تاکید کرد: ایران را محاصره اقتصادی کردند؛ شما دلتان برای آزادی در ایران سوخته، اما برای کودکان و یتیمان دلتان نسوخته است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان داخلی و خارجی ما دشمنان پیشرفت ایران و بهبود وضعیت معیشتی مردم هستد، افزود: ۳۰ سال وقت کمی نیست و در این سال‌ها کسانی که اقتصاد کشور را در اختیار داشتند، چه پاسخی دارند در حالی که وضعیت صنعت، کشاورزی و معیشت و اشتغال در وضعیت مطلوب نیست.

رضایی با بیان اینکه اقتصاد به معنی نان و خوراک نیست، گفت: اقتصاد امروز باید در عمل به آن اولویت داده شود و برای اولین بار در دولت سیزدهم به آن اولویت داده شد و باید کالا‌های ایران تمامی بازار‌های جهانی را تسخیر کند.

معاون اقتصادی ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران می‌تواند بزرگترین قدرت اقتصادی در منطقه خاورمیانه شود، تصریح کرد: ما امروز پهپاد و موشک داریم و ۳۰ سال وقت کمی نیست و خانواده شهدا و جوانان عزیز بدانید نه تنها بهبود زندگی ما در گرو اقتصاد است، بلکه گسترش و نفوذ ما در گرو اقتصاد است و با سیاست‌ها و رهنمود‌های رهبر‌معظم انقلاب به فضل خدا در جنگ اقتصادی پیروز می‌شویم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
شما پاسخ این چهارده ماه را بده تا دیگران هم پاسخ دهند.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خودت بودی چکار میکردی؟
Iran, Islamic Republic of
جناب رضایی
شما یکساله معاون اقتصادی رئیس جمهور هستی
کدام شاخص زندگی ما رو بهتر کردین؟.
آشفته
Iran, Islamic Republic of
قرار بود شما کلید بیارید و مشکل قفل اقتصاد رو باز کنید، انگار کلید شما هم مثل کلید روحانی هستش
Mohamad
Iran, Islamic Republic of
خودش پس چیکاره بوده
United Kingdom
یه جوری میگه انگار تو این سالها ایشون تو مریخ مسئول بوده
Iran, Islamic Republic of
۳۰ میلیارد پول بیت المال در حلقوم مهران مدیری ریختند هیچ کس صداش در نیامد .
Turkey
شما خودتان تمام این سالها مسئول بودید
United States
تو خودت جز مسولان بودی
Iran, Islamic Republic of
تو این ۳۰ سال خود شما یکی از مسئولین نظام بودی
Iran, Islamic Republic of
.....
Germany
معاون اقتصادی ریاست جمهوری برای بهبود اقتصاد تابحال چه کار کرده است؟
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
آقای رضایی ۳۰ سال امثال شما سرکار بودن چند بار کاندیدای ریاست جمهوری شدی رای نیاوردی عملکرد خوبی هم که نداشتی تو این ۳۰ سال بهتر نیست بازنشسته بشی ؟ .