دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
 
۰
۱

هوای تهران برای گروه‌های حساس خطرناک شد

سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 813549
میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۵ مهر) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
هوای تهران برای گروه‌های حساس خطرناک شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

غلظت آلاینده‌ها از ساعت ۱۲ تا ۴ صبح امروز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته بود که از ساعت ۵ با رسیدن به عدد ۹۹ به شرایط مطلوب رسید اما دوباره از ساعت ۱۰ صبح به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسید که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

در شرایط ناسالم برای گروه حساس، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به‌طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز. فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می‌شود نفس کشیدن به‌سختی صورت گیرد مثل دویدن.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
https://jahannews.com/vdchkxn6w23nzmd.tft2.html
jahannews.com/vdchkxn6w23nzmd.tft2.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
بسیار هوای سمی و خطرناک حتی برای جوانان و نوجوانان..... بهتر است در منزل بمانید....