شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 3 Dec 2022
 
۱
۷

واکنش وزیر ارشاد به کشف حجاب چند بازیگر

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 813295
دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره حاکمیت قانون است؛ ما در خدمت تمامی اهالی فرهنگ و هنر هستیم و چتر دولت و نظام همه اهالی فرهنگ و هنر را در بر می‌گیرد مگر کسانی که خودشان مصر هستند که زیر این چتر نباشند.
واکنش وزیر ارشاد به کشف حجاب چند بازیگر
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره کشف حجاب چند بازیگر زن سینمای ایران گفت: ما از عموم هنرمندانمان تشکر می‌کنیم که واقعاً دلسوزانه از حادثه پیش آمده برای خانم امینی ابراز تاسف کردند. خود بنده و بالاتر از من شخص آقای رئیس جمهور از این حادثه ابراز تاسف کردند و همگی متأثر از این اتفاق هستیم، اما برخی از حرکات هنجارشکنانه که در تقابل با قانون باشد را نمی‌پسندیم.

وی افزود: دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره حاکمیت قانون است؛ ما در خدمت تمامی اهالی فرهنگ و هنر هستیم و چتر دولت و نظام همه اهالی فرهنگ و هنر را در بر می‌گیرد مگر کسانی که خودشان مصر هستند که زیر این چتر نباشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر کسی اصرار دارد که از قوانین جمهوری اسلامی تبعیت نکند، ما اصراری بر مجبور کردن آن‌ها به این امر نداریم؛ آن‌ها می‌توانند آزادانه وارد فعالیت‌های دیگری بشوند.

اسماعیلی با بیان اینکه تمامی عزیزانی که در حوزه فرهنگ و هنر تلاش می‌کند مورد احترام و تکریم ما هستند، اظهار کرد: طبیعتاً هر کسی از هنرمندان که تابع قانون باشد و رفتار قانونی داشته باشد، ما خودمان را خادم او می‌دانیم ولی کسانی که در خارج از این چارچوب باشند، طبیعتاً انتخاب‌شان همین بوده است.

وی ادامه داد: بازیگران زنی که کشف حجاب کردند، به این انتخاب جدید رسیدند که تابع قوانین نباشد. ما در حوزه فرهنگ و هنر در خدمت عزیزانی هستیم که ملزم به قانون هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: طبیعتاً دلسوزی و ابراز تاسف هیچ ایرادی ندارد؛ ممکن است شخصی دلسوزی کند و احیاناً قضاوت اشتباهی نیز داشته باشد؛ خود من نیز ممکن است در صحبت‌هایم 10 بار اشتباه داشته باشم و هر کس دیگر نیز همینطور است زیرا ما انسانیم و ممکن است یک موقع احساسات بر ما غلبه کند و حرف غلطی را بزنیم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه من غاطبه اهالی فرهنگ و هنر را دلسوز ایران، مردم و فرهنگ و هنر کشورمان می‌دانم، گفت: اکثریت اهالی فرهنگ و هنر همراه با قانون هستند اما اگر کسی اصرار دارد که به قانون شکنی تجاهر کند، طبیعتاً قانون نمی‌تواند از او حمایت لازم را داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ملزم به قانون هستیم، از تمامی اهالی فرهنگ و هنر حمایت و دفاع می‌کنیم اما کسانی که دوست ندارند در این حوزه باشند و با ما همکاری کنند، این انتخاب خودشان است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
وزیر انقلابی. اقدام انقلابی. این افراد باید در دادگاه علنی محاکمه شوند تا حساب کار دستشان بیاید
Iran, Islamic Republic of


طرف با اظهار نظرهاش مملکت رو به آشوب کشونده و باعث مرگ دهها نفر شده... حالا فقط الهی غرق شی؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
با عرض پوزش اینکه گفته شود ما در خدمت تمامی اهالی فرهنگ و هنر هستیم و چتر دولت و نظام همه اهالی فرهنگ و هنر را در بر می‌گیرد مگر کسانی که خودشان مصر هستند که زیر این چتر نباشند، رویکردی خنثی و انفعالی است که بی خاصیت کردن وزارتخانه مهم فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنزل کارکردهای مهم آنرا به دنبال دارد.وزیر محترم باید به این سئوال جواب بدهند که بالاخره حدود و موازین اسلامی برای وزارتخانه ایشان تعیین کننده هست یا خیر؟
مرصاد
Iran, Islamic Republic of
آقای وزیر ! نکنه دو روز دیگه ، یادتون بره و دوباره براشون ؛ فرش قرمز پهن کنین !!
محمد.
United Arab Emirates
سلبریتی ها گناهشان بیش از این است که با رافت و مهربانی با آنها برخورد شود آنها افسار گسیخته شده اند فکر می کنند مردم را خریده اند ، همیشه در فتنه ها طرف دشمن را می گیرند باید اینها ادب شوند.
مرغ آمین
Iran, Islamic Republic of
باسلام برادر انقلابی ام
این افسار گسیخته ها باید در دادگاه علنی محاکمه شوند.
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم پس از سالها یه حرکت جدی از وزارت ارشاد دیدیم ایشالا که عمل بشه