سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 21 May 2024
 
۳
۱۰
تکامل فوق العاده معرفتی جامعه ایران

مردم بدون درخواست ولی جامعه به صحنه آمدند!

جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶
کد مطلب: 813231
تشخیص به موقع حق و باطل و ایستادن در کنار ولی جامعه از عالی‌ترین شاخص‌های دینداری است که در چهل سال گذشته سیر صعودی همیشگی داشته است.
مردم بدون درخواست ولی جامعه به صحنه آمدند!
گروه سیاسی جهان نيوز، مهدی جهان تیغی: تصاویر راهپیمایی اعتراضی در سراسر کشور نشان می دهد که یک حماسه بزرگ بصیرتی دیگر در جامعه ایران رقم خورده است. حماسه بصیرتی که در مقابل آتش زدن پرچم ایران، اهانت به قرآن، حمله به نیروهای انتظامی، مساجد و اموال عمومی رقم خورده و در یک کلام، مردم در دفاع از نظم، امنیت روانی، اجتماعی و فرهنگی جامعه به صحنه آمدند.

 اما در روزگاری نه چندان دور در تاریخ معاصر ایران جنایاتی مشابه و یا به مراتب بدتر علیه امنیت مردم و یا دین خدا صورت گرفته ولی جامعه اینگونه فرآگیر، یکصدا و سریع به خروش نیامده و نتوانستند دست دشمن را به موقع در حوادث ببینند. در همین زمانه فعلی نیز برخی از جوامع اسلامی هستند که در کشورشان اهانت‌های فراگیرتری راجع به اعتقادات یا امنیت و نظم جامعه مشاهده می‌کنند ولی نمی‌توانند به صورت وسیع و خودجوش واکنش نشان بدهند. البته هیچ حکومتی در جهان اسلام نیز به اندازه جمهوری اسلامی مردمش میان حکومت و اسلام نزدیکی نمی‌بینید و به این عمق و وسعت دفاع از اسلام را دفاع از حاکمیت‌شان و دفاع از حاکمیت‌شان را دفاع از اسلام نمی‌بینند. به همین دلیل در تمام صحنه‌های که مردم در دفاع از دین به صحنه آمدند، همانند حماسه ۹دی که اساسش واکنش به حرمت‌شکنی عاشورا سال ۸۸ بود، یا همین راهپیمایی اخیر که در واکنش به برخی حرمت شکنی‌ها به پرچم ایران یا اهانت به اعتقادات اسلامی صورت گرفت، نهایتا شعارهای خود را به حمایت از حاکمیت و نیز دفاع از جمهوری اسلامی ختم می کنند.

 اما جامعه ایران به چه تکامل فوق‌العاده معرفتی دست یافته که رهبر آن در آخرین سخنرانی خود هیچ اشاره‌ای به اغتشاشات اخیر نکردند ولی جامعه خودجوش و بدون فرمان مستقیم برای جمع کردن این حوادث به صحنه آمدند.
 
تاریخ اسلام صفحات غم انگیزی دارد که ولی و امام جامعه به مردم فرمان حضور در میدان سیاسی یا حتی فتوای جهاد داده ولی اکثریت جامعه اطاعت حضور در میدان و صحنه را نکردند. این در حالیست که امروز جامعه ایران برتر از همه اعصار تاریخ اسلام و نه به فرمان و فتوا بلکه حتی بدون درخواست یا اشاره ولی جامعه نیز به صحنه می‌آید. جامعه‌ای که برای مهار حوادث فتنه‌گون اخیر قبل هشدار ولی جامعه و اعلام نیاز او به حضور مردم، با تشخیص صحیح خود به صحنه می‌آید بی‌شک جامعه‌ای است که در بصیرت و تشخیص حق و باطل پیشرو شده و به نقاط مهمی از کمال سیاسی و دینی دست یافته است. ایران امروز با هیچ عصری در تاریخ اسلام به لحاظ معرفت دینی و سیاسی قابل قیاس نیست و ایرانیان بار دیگر ثابت کردند که فراتر از مردم عصر پیامبر اسلام و ائمه طاهرین عمل می‌کند.
 
تشخیص به موقع حق و باطل و ایستادن در کنار ولی جامعه از عالی‌ترین شاخص‌های دینداری است که در چهل سال گذشته سیر صعودی همیشگی داشته است. در انقلاب اسلامی بارها حوادث مختلف بدون نیاز به فتوای ولی فقیه و صرفا با یک اشاره منتهی به حضور مردم در صحنه و نابود شدن فتنه‌ها شده است. این همان تکامل و عمق دینداری است که انقلاب اسلامی در جامعه ایران ایجاد کرده و با هیچ دینداری در هیچ دوره ای قابل قیاس نیست.
 
*مدیر مسئول جهان نيوز
https://jahannews.com/vdcfmmdcyw6dy0a.igiw.html
jahannews.com/vdcfmmdcyw6dy0a.igiw.html
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اگر که سیدعلی فرمان دهد که جمع کردن این اراذل و اوباش و سران بی شرفشان کار 5 دقیقه است!
Iran, Islamic Republic of
مسئولین قدرشناس رهبری و مردم و باشند . معیشت مردم معیشت مردم معیشت مردم . آقای رئیسی ! به فرموده امام : مستضعفین را دریابید
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
آقا لطفا بخاطر چهل پنجاه نفر اینترنت و همه چی رو قطع نکنید. لطفا وصل کنید از کار و زندگی افتادیم.
بانو
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
چهره واقعی مدعیان آزادی را درتخریب اموال عمومی وهتاکی به زنان و مساجد و ماموران بدون سلاح را دیدیم .وحشی های مدعی آزادی
Iran, Islamic Republic of
میشه لطفا اموال عمومی را تعریف کنید؟
Iran, Islamic Republic of
اموال عمومی یعنی سطل آشغال که عموم مردم از آن استفاده میکنند.
Iran, Islamic Republic of
اساسا دفاع مشروع از جان و مال و ناموس نیاز به دستور ندارد،....
Iran, Islamic Republic of
تو به ناموس مردم کاری نداشته باش
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
دیشب چقدر از فوتبال ایران و برد تیم ملی لذت بردیم و شاد شدیم