جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - 7 Oct 2022
 
۰
۳

۶ ماه حبس دهباشی به دلیل اهانت به یادگار امام(ره) تایید شد

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳
کد مطلب: 809441
دادگاه تجدیدنظر حکم پیشین دادگاه درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم حاج احمد خمینی یادگار امام(ره) را تایید و او را به ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.
۶ ماه حبس دهباشی به دلیل اهانت به یادگار امام(ره) تایید شد
به گزارش جهان نیو‌ز، پس از توئیت اهانت‌آمیز دهباشی درباره نحوه فوت حاج احمد خمینی بسیاری از دوستداران امام خواستار رسیدگی قضایی به این افترا و اهانت‌های او شده بودند.
 
یک منبع مطلع در این باره گفت:
 
1- از حسین دهباشی دو شکایت مطرح شد. یکی از طرف موسسه تنظیم و نشر امام(ره) و دیگری از طرف خانواده. اولی را دادگاه به علت اینکه مدعی بود موسسه نمی‌تواند از طرف مرحوم سید احمد آقا شکایت کند رد کرد. ولی شکایت دوم را وارد دانست و آن را بررسی کرد.
 
2- دهباشی در هیچ کدام از دادگاه‌ها سندی را ارائه نداده است. و اینکه مدعی است این مطلب را از آقای هاشمی شنیده دروغ است. چرا که هم خانواده اقای هاشمی رسما آن را تکذیب کرده‌اند و هم سندی بر مطلب خود ندارد. اگر جز این است مطلب اقای هاشمی را منتشر کند.
 
3-دهباشی مرتباً می‌نویسد که چرا بیت امام(ره) علت فوت را اعلام نمی‌کنند؟ در حالیکه از همان روز اول رحلت یادگار امام علت مرگ ایشان سکته قلبی اعلام شده بود. و این مطلب در تمام این سالها توسط اطبا اعلام شده و گواهی پزشکی قانونی هم در این باره موجود است.
 
4- از روز اول طرح این ادعای زشت از طرف دهباشی، بیت امام(ره) اعلام کرده بود که اگر ایشان رسماً حرف خود را پس بگیرد و اعلام کند که سندی در این باره ندارد از شکایت صرف نظر می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
یادگار اصلی امام نظام جمهوری اسلامی است..
Iran, Islamic Republic of
یادگار باید تفکر امام باشد وگرنه پسر نوح هم باید یادگار پیامبر نامید در صورتی که قران میگوید او از تو(نوح) نیست
Iran, Islamic Republic of
توجه کنید در اینجا منظور از یادگار امام سید احمد است نه سید حسن. این آقای دهباشی یک دروغ و تهمت ناشایست و زشت به آن بزرگوار زده است.