جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ - 30 Sep 2022
 
۰

واکنش حاجی دلیگانی به تشکیل وزارت بازرگانی

سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 809298
تشکیل وزارت بازرگانی باعث می‌شود تولید داخلی صدمه ببیند و مدیران بیشتر به سَمت واردات بروند.
واکنش حاجی دلیگانی به تشکیل وزارت بازرگانی
به گزارش جهان نيوز، حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با مهر، در مورد تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: بنده با تشکیل وزارت بازرگانی مخالفم، چرا که این کار باعث می‌شود تولید داخلی صدمه ببیند و مدیران بخش‌های مختلف بیشتر به سمت واردات بروند.

وی متذکر شد: تشکیل وزارت بازرگانی برخلاف قانون برنامه ششم توسعه است و برای آنکه به تصویب برسد، به دو سوم آرای نمایندگان نیاز دارد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این اولین بار نیست که بحث تفکیک وزارت صمت مطرح می‌شود و در مجلس قبل هم این موضوع در مجلس مطرح و تصویب شد اما به دلیل بار مالی، از سوی شورای نگهبان رد شد.

وی تاکید کرد: به جای آنکه وزارت صمت تفکیک شود، فردی باید وزیر صنعت، معدن و تجارت شود که توانمندی‌ها لازم برای اداره بخش بازرگانی و صنعت را به صورت توأمان داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تشکیل وزارتخانه جدید بسیار زمان‌بر است و برای دولت هزینه‌های زیادی ایجاد می‌کند. از سوی دیگر باعث می‌شود که هرگاه مجلس بخواهد از ابزارهای نظارتی خود استفاده کند، دولتی‌ها بگویند که فعلاً این وزارتخانه نوپا است و از تفکیک آن زمان زیادی نگذشته است.

حاجی دلیگانی گفت: پیشنهاد بنده آن است که به جای تفکیک وزارت صمت، ادارات کل استانی این وزارتخانه تفکیک شود، به گونه‌ای که در هر استان یک اداره بازرگانی و یک اداره صنایع و معادن وجود داشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *