دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 Sep 2023
 
۱
۱

جاسوس‌های غربی‌ با سرقت خاک ایران به دنبال چه بودند؟

سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 809265
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره دلیل سرقت خاک ایران توسط جاسوس‌های غربی توضیحاتی را ارائه کرد.
جاسوس‌های غربی‌ با سرقت خاک دنبال چه بودند؟
به گزارش جهان نيوز، سازمان اطلاعات سپاه تیرماه سال جاری از شناسایی و دستگیری دیپلمات‌های سفارتخانه های خارجی خبر داد که به جای رایزنی، جاسوسی می‌کردند. سپاه اعلام کرد این دیپلمات ها را در حالی جاسوسی و نمونه برداری از خاک کشورمان در یک منطقه ممنوعه بودند.

معاون سفیر انگلیس نیز از افرادی بود که با خانواده به عنوان گردشگر به کویر شهداد رفته بود اما آنگونه که تصاویر ثبت شده نشان می‌داد، این فرد به دنبال نمونه برداری از خاک این منطقه بوده است. این فرد با عذرخواهی از این شهر اخراج شد.

بر این اساس، سوال مهمی که مطرح می شود این است که جاسوس‌های غربی‌ با سرقت خاک ایران به دنبال چه بودند؟

در همین باره،‌ اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال گفت: این کار قطعا نوعی جاسوسی است؛ کشورهای معاند به این افراد گفته بودند که از برخی نقاط که به ظن آن‌ها مشکوک بوده، خاک جمع آوری کنند تا مورد آزمایش قرار گیرد.

جاسوس‌های اجنبی باید بدانند که دستگاه‌های امنیتی ما آن‌ها را به حال خود رها نکرده و نمی‌کنند و دائما در حال رصدشان هستند.

وی با تاکید بر اینکه هر کشوری یک‌سری ضوابط رفتاری و امنیتی برای خود تعریف کرده تا کنترل های مدنظر خودش را انجام دهد، اظهار کرد: این افراد باید بدانند که وقتی وارد کشور ما می شوند، بایستی طبق چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران رفتارشان را تنظیم کنند فلذا چه تبعه ایرانی و چه خارجی به قصد جاسوسی، خاک ایران را از کشور خارج کند، نشان دهنده خیانت آن‌ها به ملت ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: این جنایتکاران در نظر نمی گیرند که آمریکا بیش از ۵ هزار و رژیم صهیونیستی بیش از ۲۵۰ کلاهک هسته ای دارد ولی با وجود اینکه ما با اعلام رسمی و رسانه‌ای می‌گویم که غنی‌سازی اورانیوم را برای تولید برق و مسائل کشاورزی انجام می‌دهیم، می‌خواهند تا با سندسازی و سرقت خاک ایران علیه ما اقدام کنند.

کوثری اظهار کرد: غربی ها باید بدانند که در حال حاضر اوضاع تغییر کرده و امروز کسی اهمیت به چنین مسائلی نمی‌دهد تا با آن علیه ما سندسازی کنند؛ ما به صورت علنی اعلام کردیم و آقای اسلامی هم گفتند که اگر این‌ها بخواهند مذاکرات را طولانی کنند و به تعهدات و تضمین‌هایی که داده‌اند عمل نکنند، ما قدرت سانتریفیوژهای خودمان را به ۱۹۰ هزار سو می‌رسانیم.

وی با بیان اینکه ما کار خودمان را پیش می‌بریم و توجه‌ای به این‌ها نمی‌کنیم، گفت: غربی ها کسی نیستند که خودشان را صاحب همه چیز می دانند. آن روزهایی که این‌ها خودشان را صاحب همه دنیا می دانستند گذشته است؛ ما کار خودمان را پیش می‌بریم و آن‌ها باید دنبال ما بدوند تا ببینند می‌رسند یا نه.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای پرونده سازی علیه ایران اظهار کرد: آن‌ها دنبال این هستند که یک آتو از ما پیدا کنند، در صورتی که ما به صورت علنی و شفاف اعلام کرده‌ایم که ‌فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خودمان را دنبال می‌کنیم و آن‌ها هم از این قضیه مطلع هستند و ما چیز پنهانی نداریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اغاز جنگ های نیابتی امریکا واسراییل و اروپا ابتدا جنگ روسیه با اکراین با پشتبانی ناتو امریکااروپایی دوم جنگ ایران با ناتو عربی یا طالبان وسوم جنگ چین با تایوان تغذیه امریکا اروپا با جنگ است