کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آمادگی هلال‌احمر برای اربعین امسال

24 مرداد 1401 ساعت 13:50

جمعیت هلال‌احمر برای انجام هر چه بهتر سفر اربعین در سال جاری آمادگی لازم را دارد و از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار ما قرار دارد برای زائران اربعین استفاده خواهیم کرد.


به گزارش جهان نیوز، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر، در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: ما در جمعیت هلال احمر کشور از دو ماه پیش تا کنون جلساتی را در قالب ستاد اربعین برگزار کردیم و برنامه‌ریزی خود را بر اساس مسئولیتی که به ما واگذار شده است در موضوع امداد و نجات و همچنین بخش بهداشت و درمان در داخل کشور و داخل کشور عراق انجام داده‌ایم.

وی اضافه کرد: پیش بینی ما این است که در مراسم اربعین در امسال حضور زائران ایرانی هم مثل سایر زائران دیگر کشور‌ها بیشتر از سال‌های گذشته خواهد بود و به همین دلیل با شرایط متفاوتی نسبت به سال‌هایی که کرونا شدت بیشتری داشت مواجه خواهیم بود.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین خاطرنشان کرد: زمان اربعین حسینی در سال جاری در شرایطی خواهد بود که گرمای مضاعف هوا و همچنین مراقبت‌های مرتبط با جلوگیری از شیوع کرونا موجب خواهد شد که تمهیدات و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای ارائه هر چه بهتر خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین داشته باشیم و تا کنون در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است و چند هزار نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر برای ارائه این خدمات ساماندهی شده‌اند.

کولیوند یادآور شد: جمعیت هلال‌احمر برای انجام هر چه بهتر سفر اربعین در سال جاری آمادگی لازم را دارد و از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار ما قرار دارد برای زائران اربعین استفاده خواهیم کرد.


رئیس جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: سعی ما این است که علاوه بر خدماتی که در سایر مواقع مثل زمان وقوع حوادث و سوانح، چون زلزله سیل و ... ارائه می‌دهیم، شرایط مناسب و در دسترس‌تری را برای دریافت خدمات مورد نیاز زائران اربعین به آن‌ها ارائه کنیم.


کد مطلب: 809196

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/809196/آمادگی-هلال-احمر-اربعین-امسال

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com