کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خاندوزی: صادرات ۲۲ درصد افزایش یافته است

19 مرداد 1401 ساعت 13:56

وزیر اقتصاد گفت: ۱۶درصد افزایش واردات و ۲۲ درصد افزایش صادرات داشتیم و امیدواریم در مرداد ماه نیز کاهش تورم را شاهد باشیم.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه 19 مرداد 1401) هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه در سالگرد شروع به کار دولت سیزدهم قرار داریم، این فرصت را برای کارشناسان و منتقدان مغتنم می‌شماریم و از صاحب‌نظران دعوت می‌کنیم و می‌خواهیم که با اعداد و مستندات نظرات خود را اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تورم تیر ماه کاهش قابل‌ملاحظه‌ای نسبت به خرداد ماه داشت و امیدواریم در مرداد ماه نیز این کاهش را شاهد باشیم. اعداد رسمی حکایت از این دارند که مسیرهای بلندمدت اقتصاد تحت کنترل است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه "16 درصد افزایش واردات و 22 درصد افزایش صادرات داشتیم"، گفت: همه اینها مصادیقی است که نشان می‌دهد روند اقتصادی رو به بهبود است.

سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: علی‌رغم فضاسازی‌هایی که در رسانه‌های عمومی صورت گرفته است، تلاش جدی شد رسوب کالا در بنادر کاهش یابد، یک میلیون تن کالا از بنادر ترخیص شد و بخش کوچکی از آن باقی مانده است.


کد مطلب: 808708

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/808708/خاندوزی-صادرات-۲۲-درصد-افزایش-یافته

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com