جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - 7 Oct 2022
 
۰
۳

هیات‌های مذاکراتی وین را ترک می‌کنند

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب: 808515
مذاکرات برای دست یافتن به یک متن پایان یافته است و ما متنی را تولید کرده ایم. آنچه الان اتفاق می افتد بستگی به پاسخ مشارکت کنندگان دارد.
هیات‌های مذاکراتی وین را ترک می‌کنند
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا با اعلام اینکه هیات‌ها وین را ترک می‌کنند، گفت: مذاکرات برای دست یافتن به یک متن پایان یافته است و ما متنی را تولید کرده ایم. آنچه الان اتفاق می افتد بستگی به پاسخ مشارکت کنندگان دارد.

همچنین یک مقام ارشد وزارت امور خارجه در مورد این دور از مذاکرات وین گفت: «در 4 روز گذشته مذاکرات فشرده‌ای در خصوص چند موضوع باقی‌مانده برای اطمینان از تامین ملاحظات و‌ نگرانی‌های کشورمان برگزار شد. در جریان این گفتگوها ما مواضع خود را با طرف‌های مقابل به اشتراک گذاشتیم و در برخی موضوعات نیز پیشرفت‌های نسبی حاصل شد.

با توجه به مباحث صورت گرفته طی سه روز گذشته، امروز انریکه مورا چند ایده در مورد برخی موضوعات باقی‌مانده به طرف‌ها ارائه داد.

ما به محض دریافت این ایده‌ها، پاسخ و ملاحظات اولیه خود را به ایشان منتقل کردیم، اما طبیعتا این موارد نیازمند بررسی جامع هستند و ما نظرات و ملاحظات تکمیلی خود را به هماهنگ‌کننده و سایر طرف‌ها منتقل خواهیم کرد. بدون تردید اصل اساسی برای ما حراست از حقوق و تأمین منافع ملت ایران است. 

احقاق این حقوق و تامین منافع و تضمین اجرای پایدار تعهدات طرف مقابل و جلوگیری از تکرار رفتارهای غیرقانونی آمریکا دغدغه جدی تیم مذاکره‌کننده است.»
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
درب مذاكرات رو يهمان پاشنه قبل مي چرخد و آبي گرم نخواهد شد
United States
این بار یک خبرهایی خواهد شد....
Iran, Islamic Republic of
در تاسوعا و عاشورا مذاکره میفرمایند!