کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

واکنش تند یک پیشکسوت به استوری ملی‌پوشان

15 مرداد 1401 ساعت 5:09

مدیریت فدراسیون فوتبال ضعیف است اما بازیکن هم باید حرفه ‌ای باشد زیرا امور مدیریتی به او ارتباطی ندارد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، رضا رجبی درباره استوری اخیر برخی بازیکنان تیم ملی که در آن ضمن گلایه از شرایط فعلی فدراسیون فوتبال از دو نماینده مجلس درخواست شده بود اجازه بدهند فوتبالی‌ها درمورد این رشته تصمیم‌گیری کنند، اظهار داشت: فدراسیون فوتبال ما مدتی با کمیته انتقالی که رئیس آن صفایی فراهانی بود، اداره می‌شد اما از آن برهه گذشت زیرا همه از همین کمیته تمکین کرده و کمیته انتقالی هم عملکرد بدی نداشت. بازیکن‌هایی که می‌گویند باید آرامش را به فوتبال بازگرداند، باید به این سوال جواب بدهند آیا خودشان با استوری گذاشتن درمورد سرمربی تیم ملی، دودسته نشدند و آرامش را به هم نریختند. هرچند فدراسیون فوتبال ما اکنون رئیس ندارد اما امورات جاری تیم ملی که بدتر از افغانستان، عراق، سوریه و ... که نیست.

* اگر دخالت در امور مدیریتی فوتبال به نماینده مجلس ربطی ندارد به بازیکن هم ربط ندارد
وی درمورد اینکه تیم ملی کشورمان قرار است در جام جهانی شرکت کند و نباید وضعیتش با چنین تیم‌هایی مقایسه شود، گفت: مگر همین سوریه، لبنان و عراق که در شرایط جنگی هستند با ما برای صعود به جام جهانی رقابت نمی‌کردند؟ با یک لغزش ما آنها راهی جام جهانی می‌شدند. اگر دخالت در امور مدیریتی فوتبال به نمایندگان مجلس ربطی ندارد به بازیکن هم ربطی ندارد. خودشان می‌گویند ما سرباز هستیم. سرباز در پادگان به مافوقش تمکین می‌کند. سرباز که اینگونه سرکشی نمی‌کند. 

* فدراسیون ما ضعیف است اما استوری گذاشتن بازیکنان نیز با سربازی جور در نمی‌آید
بازیکن اسبق تیم ملی درمورد اینکه شاید ضعف فدراسیون فوتبال سبب شده بازیکنان تیم ملی بابت هر موضوعی استوری منتشر کنند، توضیح داد: بازیکن چگونه باید مدیریت شود؟ سال گذشته پس از کسر هفت امتیاز از گل‌گهر و تمام بدبختی‌هایی که سر این تیم آمد، امیر قلعه نویی با مدیریت خود بازیکنانش را مدیریت کرد. شکی نیست فدراسیون ما ضعیف است اما اینکه هر روز بازیکنان به مسائل دامن زده و بیانیه بدهند، با سربازی جور در نمی‌آید. بازیکنی که با ملی‌پوش شدن ۱۰ میلیارد تومان قیمتش بالا می‌رود، دیگر سرباز نیست. 

* در لیگی با گردش مالی بالای هزار میلیارد یک مهاجم نداریم
رجبی ادامه داد: کجای دنیا کارهایی که بازیکنان ما انجام می‌دهند می‌بینید؟ مدیریت فوتبال ما سال‌ها است ضعیف است. وقتی مهدی تاج بعد از ماجرای ویلموتس، بار دیگر برای ریاست فدراسیون ثبت نام می‌کند، باید متوجه شد خانه از پای بست ویران است. با این شرایط فوتبال ایران تا ۳-۲ سال دیگر تعطیل می‌شود. همین الان هم از لحاظ فنی تعطیل است. گردش مالی لیگ برتر سال گذشته بالای هزار میلیارد بود اما چه خروجی‌ای داشت؟ یک بازیکن یا چهره جدید معرفی شد؟ یک مهاجم نداریم و آقای گل لیگ یک خارجی است که آن هم ۱۴ گل زد. بیشتر ناراحتی من از همین بازیکنان است. 

وی درمورد اینکه قطعا انتظار بازیکنان از وضعیت آماده سازی تیم ملی قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برآورده نشده که استوری انتقادی علیه فدراسیون فوتبال منتشر کرده و درمورد ضعف این مجموعه حرف می‌زنند، پاسخ داد: همانگونه که اگر یک چوب هم بالای سر باشد بازیکن باید به آن تمکین کند زیرا در حال پول گرفتن است، الان هم نباید این استوری را منتشر می‌کردند. از لحاظ فنی فوتبال ما ارزش ندارد که بازیکن بخواهد قرارداد ۱۵-۲۰ میلیاردی داشته باشد. همه هم این موضوع را می‌دانند. هرکس می‌رسد درباره تیم ملی اظهارنظر می‌کند. باید کار را به کاردان سپرده و ببینیم در انتخابات هشت شهریور چه اتفاقی می‌افتد. 

* مدیریت ضعیف است اما بازیکن هم باید حرفه‌ای باشد
پیشکسوت فوتبال کشورمان درمورد اینکه شاید اتفاقاتی که در اردوی قطر رخ داد سبب شده بازیکنان به این نتیجه برسند که فدراسیون فعلی توانایی مدیریت ندارد، گفت: قطر جز معدود کشورهایی است که با ایران دیپلماسی مثبتی دارد. ما هم قبول داریم مدیریت در این اردو ضعیف بود اما بازیکن حرفه‌ای که نباید با مافیا بازی کردن و ... حاشیه ایجاد کند. بازیکنی که اینگونه ایراد می‌گیرد آیا خودش اصول را رعایت کرده است؟ مشکلات مملکت ما واضح است اما بخشی از این مسائل به خود مردم بازمی گردد زیرا به هم رحم نمی‌کنیم. الان ایران تحریم است و خیلی از کشورها با ما بازی نمی‌کنند اما باید همه همدل باشیم تا بتوانیم شرایط را بهتر کنیم.

* برخی با صحبت درمورد فوتبال دیده می‌شوند
رجبی درباره اینکه آیا بهتر نیست برخی مسئولان به جای مصاحبه‌های متوالی اقدامات کارآمدتری برای کمک به فوتبال انجام بدهند، توضیح داد: درمورد پرونده فساد در فوتبال که در کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری شد عواملی برای صحبت کردن به مجلس رفتند که خودشان جزو ام الفسادهای فوتبال بودند. مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ وظایفی دارند و تاکنون هم قدرت اجرایی آنچنانی نداشته‌اند. قطعا برخی افراد هم از صحبت کردن درمورد فوتبال دیده می‌شوند. شاید اگر تا ۱۰۰ سال دیگر مسئولیت داشته باشند اما درمورد فوتبال حرف نزنند، آنچنان دیده نشوند.

* بی دلیل بی‌پولی و درآمدساز نبودن هیچ یک از نامزدهای ریاست فدراسیون کارایی ندارند
وی اضافه کرد: درکل شرایط مدیریتی فوتبال فوق العاده بحرانی است. سرپرست فدراسیون هیچ نقش و قدرتی ندارد. بدبختانه انتخابات ریاست فدراسیون هم در شرایط اعزام تیم ملی به جام جهانی در حال برگزاری است. در این میان نامزدهای انتخاباتی نیز هرکدام حرف خودشان را می‌زنند. عدالت هم در ثبت نام نامزدها وجود ندارد. نامزدهای فدراسیون اصلا تعاملات اقتصادی ندارند. باید بار دیگر دهان خود را باز کنند تا دولت پولی در دهان‌شان بگذارد.

* ماجدی و کامرانی‌فر از جایگاه‌شان می‌ترسند که به استوری بازیکنان واکنش نشان نمی‌دهند
بازیکن اسبق استقلال تصریح کرد: متاسف هستم با این همه هزینه‌ای که در فوتبال ما می‌شود، تیم ملی باید اسیر برخی موارد پیش پاافتاده باشد. بخشی از این گرفتاری هم به دلیل مسائل سیاسی، تحریم، نداشتن پول و بخش دیگر به دلیل هرج و مرج مدیریتی است. با این وجود هر اتفاقی هم می‌افتاد بازیکنان نباید وارد ماجرا شده و استوری منتشر کنند. این خیلی بد است. آیا میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون تاکنون واکنشی نسبت به این موضوع نشان داده است؟ او و کامرانی‌فر از جایگاه‌شان می‌ترسند. مدیریت‌شان هم که بسیار ضعیف است. 

* مصرف بی‌رویه پول سبب نابودی فوتبال ما می‌شود
رجبی افزود: فوتبال ما در حال به قهقرا رفتن است. یک پولی وسط است و عده‌ای از آن استفاده می‌کنند. برگزاری اردو و بازی دوستانه با تیم‌های ضعیف در ترکیه به جز خرج کردن دلار چه سودی دارد؟ اگر این اردوها سودمند بود باید فوتبال ما از لحاظ فنی تقریبا به شاخصه‌های نیمه بین‌المللی می‌رسید اما  سال گذشته شاخصه فنی بالایی نداشتیم.

استقلال بدون داشتن شاخصه فنی بالا به قهرمانی رسید. جای اینکه پول بیاید به فوتبال کمک کند فقط مصرف بی‌رویه و بی‌اساسش در حال نابودی فوتبال است.

* بازیکن بدون یک بازی ملی با محافظ شخصی برای قراردادش وارد باشگاه می‌شود
وی ادامه داد:  فوتبال ایران فقط از لحاظ دادن پول به بازیکن و مربیان تا حدی حرفه‌ای عمل می‌کند. نمونه‌اش هم دیدید که بازیکنی مثل سعید صادقی بدون یک بازی ملی با محافظ شخصی برای عقد قرارداد وارد باشگاه پرسپولیس می‌شود و ۱۰ میلیارد هم قراردادش بالا می‌رود. مدیران برنامه کارشان را خوب بلد هستند. مدیران باشگاه‌ها دور هم نمی‌نشینند اما ایجنت‌ها هفته‌ای دو بار با هم جلسه دارند. فوتبال را برای بالا رفتن سهم خودشان گران کرده‌اند.


کد مطلب: 808297

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/808297/واکنش-تند-یک-پیشکسوت-استوری-ملی-پوشان

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com