جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ - 30 Sep 2022
 
۰
سرلشکر سلامی:

عاشورا اتمام حجتی برای عدم ترک میدان جهاد است/ هشدار به صهونیست‌ها؛ یک عملیات بیت‌المقدس کافی است/ راه را در کرانه دریای سرخ روی دشمن بستیم

پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵
کد مطلب: 808254
مراسم مردمی وداع با ۵ شهید تازه تفحص شده مدافع حرم عصر پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱در میدان امام حسین (علیه السلام) تهران با حضور پرشور مردم برگزار شد.
عاشورا اتمام حجتی برای عدم ترک میدان جهاد است/  هشدار به صهونیست‌ها؛ یک عملیات بیت‌المقدس کافی است/ راه را در کرانه دریای سرخ روی دشمن بستیم
به گزارش جهان نيوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم تشییع پیکرهای 5 شهید مدافع حرم در میدان امام حسین (ع) تهران اظهار داشت: هرگز هیچ دلیلی برای از تن به درآوردن لباس جهاد نیست، حتی اگر در اوج نابرابری در مقابل دشمن باشیم.

سردار سلامی گفت: این عاشورا، همان عاشوراست. آرایش تغییری نکرده است. امروز هم آرایش و صف‌بندی دشمن پابرجاست. امروز نایب امام زمان در میدان نبرد ایستاده و آن‌هایی که وفاداراند و تا پایان در میدان می‌مانند، قهرمان هستند.

وی ادامه داد: در آن سو نیز مستکبران ایستادند که شما صدای رد و بدل شدن شمشیرها را می‌شنوید. عاشورای امروز برای آن است که ما نسبت‌مان را با امام مشخص کنیم. ببینیم کجای این معرکه هستیم و بدانیم که در جغرافیای این نبرد خنثی وجود ندارد.

سلامی گفت: نبرد با ظلم برقرار است و ما هستیم که باید تعیین موقعیت کنیم. اگر در سپاه امام نباشیم متعلق به جبهه سوم نیستیم. ما در امتدادی از عاشورا ایستاده‌ایم.

فرمانده کل سپاه  عنوان کرد: اسلاف ما پیکرهای شهیدانی است که از شام آمدند. این کاروان از شام آمده و پیام آور حضرت زینب کبری برای زنان باکرامت جامعه ماست.

این شهیدان سرافراز نشان دهنده صدق وعده ما هستند که تا پایان می مانیم. این استخوان ها نشان دهنده این حقیقت است که شهادت همچنان زنده است و جهاد ادامه دارد. ما با سردار بی‌سر اما سربلند (شهید عبدالله اسکندری) در دفاع مقدس همسنگر و همراه بودیم.

وی افزود: روزی او در کارون و اروند و کرخه می جنگید. امروز پیکرش از کنار مدیترانه آمده است. به مساحت جهاد نگاه کنیم که چگونه دشمنان را فراری دادیم. این شکوه عظمت جهاد است.

سلامی خاطرنشان کرد: او تنها نیست. او مظهر نجابت بود. حیای مردانه‌اش دل انگیزترین تصویر یک مرد بود. تواضع و فضیلت او همه با هم یک انسان کامل در راه خدا را نشان داده بود.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز چقدر زیباست که در آستانه سالروز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین به آن قافله می پیوندد. حتما تصادفی نیست.

وی اظهار داشت: در کنار او سردار رحیم کابلی اهل مازندران از شیرهای مازندران که در جهاد و شهادت زبانزد هستند، حضور دارد. البته همه مردم ایران اینگونه و اهل جهاد هستند. سال‌ها در خان طومان ماند تا در عاشورا رضوان الهی را دریابد.

وی ادامه داد: عباس آسمیه از نیروی هوافضای سپاه به جمع شهدا پیوسته است.

شهید دیگری به نام مصطفی تاش موسی، او هم یک مرد بزرگ است. تاریخ این‌ها را فراموش نمی‌کند و شهید کریمیان چقدر سعادتمند هستند که به این فوز الهی واصل شدند. شادمانند از این فضلی که خداوند به آن‌ها داشته است.

وی افزود: اجر خانواده های شهدا کمتر از شهدا نیست. شهدا اکنون مانند نگین انگشتر در میان شما هستند‌. به آرزو خود رسیدند و خانواده ها آرزوی خود را فدا کردند. اجر این ها اگر بیش از شهادت نباشد کمتر نیست.

وی با تاکید بر اینکه دشمن آرایش گرفته است، گفت: سال‌های سال است که شما آرایش دشمن را می‌بینید. راه بر دشمن بسته است و من به عنوان سرباز فدایی ملت می گویم و نمی‌خواهم با احساس مردمان بازی کنم. اگر شما روزی در کارون اروند کرخه و شوش می جنگیدند، امروز در کرانه دریای سرخ راهرا بر دشمن بستند.

سلامی افزود: فرزندان اسلام در یمن که در فضای تصور آمریکایی‌ها فقیر و ضعیف بودند و به خیالشان به سادگی می‌توانستند بر آنان غلبه کنند، آتش بس را بر سعودی و عقبه این جبهه وسیع آمریکا اروپا اعراب مرتجع تحمیل کرده است. وقتی آتش بس برقرار می شود یعنی قدرت ضعیف تر پیروز است وگرنه آنکه سوار مرکب است، اجازه آتش بس نمی دهد.

فرمانده کل سپاه گفت: آنجا راه بسته شده است. در دریای عمان و خلیج فارس نیز رزمندگان راه را بر دشمن بسته و او را وادار به خروج کرده و تقریباً آثار اندکی از آن حضور متراکم دشمن وجود دارد. این به معنای رویش قدرت جدید است.

وی عنوان گرد: ایران و اسلام دو حقیقت در هم ادغام شده هستند. شما لحظاتی از مواجه با ناوهای عظیم الجثه دشمن را دیدید‌.  این حوادث زیاد تکرار می شود‌. آنجا جای سکنای نامحرمان نیست. در لبنان ده ها هزار بلکه بیش از صد هزار موشک آماده شلیک است تا جهنمی را برای صهیونیست ها در لحظه ای که تقدیر الهی را رقم بزنند به وجود آوردند.

وی گفت: حزب الله لبنان می تواند با یک فتح المبین، بیت المقدس و خیبر آن‌ها را از پای درآورد. صهیونیست ها با خیبر آشنا هستند و بهتر می فهمند که خیبریون چه کسانی هستند.  فقط کافی است شرایط ایجاد شود. دشمن صهیونیستی اشتباه کند یک عملیات بیت المقدس کافی است.

حزب الله باانگیزه،  ثابت قدم و با مردان آهنین اراده ایستاده است
فرمانده کل سپاه عنوان کرد: در سوریه می خواستند نظام را ساقط کنند اما انقلاب اسلامی با رهبری با قوت ایستاد و نظام سوریه نیز ایستادگی کرد. این یک شاخص است. امریکا، اروپا و مرتجعین عرب همه می‌خواستند او نایستد، اما او ایستاد. او الان پیروز است.

وی بیان داشت: آمریکایی‌ها که 20 درصد ثروت جهان را تولید می‌کنند دیگر جایی در جهان اسلام ندارند، جز در تنف، شرق فرات و محدوده کوچکی در دو سه پادگان عراق باقی نمانده‌اند و این قسمت‌ها فاقد تاثیر است. این به معنای شکستن استخوان‌های آمریکاست.

فرمانده کل سپاه بیان داشت: در ایران قدرت می‌جوشد. همه راه‌های منازعات نظامی بسته شده، دشمن هم چمدان هایش را بسته است. آن ها دیگر نمی توانند فشار حداکثری اعمال کنند چون قدرتی ندارند. اما بر معیشت و تحریم تکیه کردند. فکر می کردند ملت با تحریم شکسته می شوند. اما مردم ایران از تحریم عبور کرد. مشکلات امروز وابسته به تحریم نیست و قابل حل است.

وی بیان داشت: خطرناک ترین پدیده ای که امروز دشمن تلاش می کند از طریق آن نفود کند، تسخیر قلب های جوانان است. می خواهند در دل های کودکان ما هم نفود کند. او می خواهد سیمای دختران ما را همانند غربی ها کند اما نمی داند زنان و دختران این سرزمین باوقار هستند و از گوهر حجاب دفاع می کنند. دشمن قلب ها و ایمان ها را نشانه گرفته است. مردم ایران آگاه هستند و اجازه تصرف به دشمن نمی دهند. دختران و زنان عزیز ما بر این واقعیت تلخ سیاست دشمن آگاه هستند.

وی در پایان بیان داشت: ما قدرتمندیم. قوی هستیم. ما مسلمانیم و ملت امام حسین هستیم.  ما با حسینیم و از کاروانش جدا نمی‌شویم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *