جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - 12 Aug 2022
 
۰
۱

سردار جلالی: تهران مراکز خطرپذیر متعددی دارد

پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 808236
شهر تهران مراکز خطرپذیر متعددی وجود دارد و هر کدام از آن‌ها می‌توانند در هنگام حوادث خطرآفرین باشند.
سردار جلالی: تهران مراکز خطرپذیر متعددی دارد
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا جلالی » رئیس سازمان پدافند غیرعامل در جلسه ستاد مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه تلاش کردیم تا برنامه‌های هم افزایی را ایجاد کنیم، اظهار داشت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل باید ابتدا در دستور کار مدیران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در دنیا شاهد ایجاد رشته‌های پدافند غیرعامل هستیم گفت: به دنبال این هستیم تا این رشته‌ها را در داخل نیز ایجاد کنیم.
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: تهران محور کانونی دارد و در برابر تهدیدات آسیب پذیری دارد و در مجموعه شهرداری فناوری‌های نوین خود را نشان می‌دهد و همین موضوع نیازمند رویکرد نوین است.
 
سردار جلالی ادامه داد: رویکرد‌های سنتی پدافند غیرعامل دیگر در شهر اثرگذار نیست و بر همین اساس سند پدافند غیرعامل شهری ایجاد شده است.

وی گفت: مراکز خطر پذیر متعددی در شهر وجود دارد که ممکن است منجر به خطر شود در حال حاضر پروتکل‌های بهداشتی هسته‌ای در بیمارستان‌ها رعایت نمی‌شود و عدم رعایت این موضوع می‌تواند خطرآفرین باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه برنامه‌های پدافند غیرعامل در دو محور قرار می‌گیرد گفت: برخی از برنامه‌ها عملیاتی و برخی اقدامات پیش از حادثه هستند.
سردار جلالی تصریح کرد: در حوزه سازه‌های مسکونی و شهری نیز خطر‌هایی وجود دارد تمامی کشور‌ها به سمت ساخت سازه‌هایی رفته اند که در مقابل حادثه مقاوم هستند و ما نیز باید بر همین اساس کار کنیم.

وی گفت: ما باید تمامی مراکز پرخطر را شناسایی کنیم و مطالعات باید تبدیل به برنامه‌ای اجرایی شود و مدیریت شهری باید این توانایی را داشته باشد تا در بوستان‌ها، روستا‌های اطراف فضای مناسب برای انتقال و اسکان اضطراری شهروندان را ایجاد کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
سردار بجنبید تا بحران طبیعی دیگری اتفاق نیافتاده....کار کنید..