جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - 12 Aug 2022
 
۰

وزیر ورزش و جوانان از مجلس کارت زرد گرفت

سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵
کد مطلب: 807980
نمایندگان مجلس پس از استماع توضیحات وزیر ورزش‌وجوانان درباره پرسش نماینده شهرکرد درخصوص اجرانشدنِ قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش‌وجوانان، از پاسخ‌های سجادی قانع نشدند.
کارت زرد مجلس به وزیر ورزش و جوانان
به گزارش جهان نيوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز _سه‌شنبه یازدهم مردادماه_ مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال «احمد راستینه هفشجانی» نماینده شهرکرد، بن و سامان و تعدادی دیگر از نمایندگان از حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، پس از عدم اقناع نماینده مذکور از پاسخ‌های وزیر با ۱۱۲ رأی موافق، ۱۲۰ رأی مخالف و سه رأی ممتنع از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر در جلسه از توضیحات وزیر قانع نشدند.

سیدمجتبی محفوظی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، متن سوال را به شرح زیر قرائت کرد: در اجرای ماده (۲۰۷) آئین‌نامه داخلی مجلس، سوال فوق در جلسه رسمی روز سه‌شنبه مورخ سی‌ویکم خردادماه ۱۴۰۱ کمیسیون با حضور نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده سؤال‌کننده و وزیر مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سوال کننده از پاسخ‌های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (۳) ماده (۲۰۷) آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌شود.

وی افزود: قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان پس از ۱۲ سال از تشکیل این وزارتخانه در شهریورماه سال ۹۹ به تصویب رسید و براساس قانون حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون باید آئین‌نامه اجرایی آن نوشته می‌شد که متأسفانه تاکنون ارائه نشده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *