يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۰
۱

چه‌ کسی خاکی شد؟!

محسن مهدیان
يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
کد مطلب: 807710
شهردار تهران و وزیر کشور قبل از انتشار خبر رسمی سیل امامزاده داوود در محل حاضر شدند و شخصا مدیریت بحران را در دست گرفتند. تا انتهای متن همراه باشید تا وقتی سخن از جنگ روایت‌ها می‌شود ببینیم منظور چیست؟
جهان نيوز - محسن مهدیان: شهردار تهران و وزیر کشور قبل از انتشار خبر رسمی سیل امامزاده داوود در محل حاضر شدند و شخصا مدیریت بحران را در دست گرفتند. تا انتهای متن همراه باشید تا وقتی سخن از جنگ روایت‌ها می‌شود ببینیم منظور چیست؟

یکم؛ سؤال ساده؛ چرا این خبر دشمن را عصبی کرد؟ دقت کردید؟ کلا چرا خبر خوب صدای دندان قروچه‌های دشمن را در می‌آورد؟

یک پیشنهاد رسانه‌ای: همواره در جنگ روایت از تحلیل آرایش دشمن شروع کنید. ببینید دشمن در چه موضعی است و سود و زیانش از این عملیات رسانه‌ای چیست وگرنه حیرت‌زده دچار خطای تشخیص می‌شوید.

بازگردیم به سؤال اصلی؛ عصبانیت دشمن از چیست؟

روشن است؛ هر خبر خوبی از حاکمیت که اعتماد اجتماعی به انقلاب بسازد، مثل زلزله بر دیواره سست رسانه‌ای اهریمن است.

با این توضیح خودتان را یک‌بار جای دشمن بگذارید. چه واکنشی به این خبر خواهید داشت؟ لطفا امتحان کنید.

دوم؛ اجازه دهید کمک‌تان کنم. پیش‌تر که خبری از رسانه‌های اجتماعی نبود و رسانه‌ها در انحصار فراعنه رسانه‌ای قرار داشتند، اخباری از این دست یک سرنوشت بیشتر پیدا نمی‌کرد: «بایکوت کامل». راهپیمایی چند سال پیش اربعین را خاطرتان هست؟ بی‌بی‌سی در اوج حقارت یک خط ننوشت و عبور کرد.

اما امروز به مدد رسانه‌های اجتماعی هیچ خبری پنهان نمی‌ماند.

سوم؛ دشمن با لباس‌های گلی مسئولان ما در سیل باید چه می‌کرد؟ بنویسد این حضور میدانی ضرورت نداشت؟ مخاطب نمی‌پذیرد. بنویسد ضرر داشت؟ خب مضحک است. بنویسد ثمر نداشت؟ ثمر نداشت که نمی‌ترسیدند.

چه کنند این جماعت جیره‌بگیر با خبر خوب؟ بالاخره باید حقوقی که می‌گیرند حلال که نه، حداقل کارانه خباثت‌شان را که پر کند.

بهترین راه چیست؟ تمسخر و استهزا. این روش برخلاف روش‌های دیگر مخاطبش خواص نیست و عموم مردم است. استهزا هم لذت و سرگرمی است و هم دشمنی و مکر و خدعه. به سرعت نیز همه‌گیر و اجتماعی می‌شود.

بازگردیم به جنگ روایت‌ها؛ در جنگ روایت‌ها شلوار گلی را نمی‌شود سانسور کرد؛ حتی نمی‌شود تحلیل غلط ارائه کرد. پس باید چه کنند؟ روایت نادرست؛ تحریف واقعیت؛ زشت‌انگاری زیبایی‌ها و برعکس؛ برق انداختن نجاست. خاطرتان هست رهبری فرمودند جلاد را جای شهید نشانند؟ همان.

بگذریم. دشمن که دشمن است اما امان از بداخلاقی‌ها و لجاجت‌ها و حسادت‌های برخی داخلی‌ها.

بصیرت انقلابی که هیچ؛ از کجا نیت‌سنج آوردند و با کدام حجت تهمت ریاکاری زدند؟ بگذریم؛ اما کاش مراقبت کنیم تا بی‌بهره در میدان مبارزه، خاک‌مال جنگ روایت‌ها نشویم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضا
Iran, Islamic Republic of
جناب مهديان ! كفران نعمت نكن ! .