پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - 18 Aug 2022
 
۰
۳

باقری: ایده‌هایی برای جمع بندی مذاکرات داریم

سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵
کد مطلب: 807338
مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران گفت: هماهنگ کننده ایده‌های خود را برای جمع بندی مذاکرات ارائه کرده، ما نیز ایده‌هایی برای جمع بندی مذاکرات، هم از لحاظ شکلی و هم محتوایی داریم که به اشتراک گذاشته خواهد شد.
باقری: ایده‌هایی برای جمع بندی مذاکرات داریم
به گزارش جهان نيوز، علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران امشب (سه‌شنبه) چهارم مرداد ماه در توئیتی نوشت:‌ در طول هفته گذشته، تبادل نظرهای جدی و سازنده‌ای با طرف‌های مقابل پیرامون مذاکرات وین انجام شده است.

وی افزود: هماهنگ کننده ایده‌های خود را برای جمع بندی مذاکرات ارائه کرده است. ما نیز ایده‌هایی برای جمع بندی مذاکرات، هم از لحاظ شکلی و هم محتوایی داریم که به اشتراک گذاشته خواهد شد.

به گزارش فارس، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی در روزنامه فایننشال‌تایمز درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها نوشت: «بعد از ۱۵ ماه مذاکرات فشرده و سازنده در وین و تعاملات بی‌شمار با طرف‌های برجام و آمریکا من به این جمع‌بندی رسیده‌ام که فضای برای مصالحه‌های مهم اضافی به پایان رسیده است. من اکنون روی میز متنی گذاشته‌ام که در آن، رفع تحریم‌ها و گام‌های هسته‌ای برای احیای برجام به تفصیل شرح داده شده‌ است.این متن، بهترین توافقی است که من به عنوان تسهیل‌کننده مذاکرات آن را ممکن می‌بینم. توافق بی‌نقصی نیست اما در آن به همه عناصر ضروری پرداخته شده و در بردارنده مصالحه‌های سخت حاصل‌شده توسط همه طرف‌ها است.»

جوزپ بورل افزود: «لازم است برای مغتنم شمردن این فرصت برای موفقیت، تصمیم‌های لازم گرفته شوند. من هیچ جایگزین جامع یا موثر دیگری را در دسترس نمی‌بینم.»

گفتنی است ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز (دوشنبه) سوم مرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران با بیان این‌که روند گفت‌وگوها از طریق کانال‌های ارتباطی ادامه دارد.

هم در سطح مذاکره کننده ارشد ایران با انریکه مورا تماس‌ها و تبادل پیام‌ها هست و هم در سطح وزیر خارجه با بورل گفت‌وگو و تبادل پیام هست، گفت: پیشنهادات مختلفی تا الان رد و بدل شده و برخی کشورهای دیگر از جمله وزرای خارجه کشورها با نگاه دوستانه و مبتنی بر مساعی جمیله ورود کردند و پیشنهاداتی را برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها به هم مطرح کردند. در منطقه ما وزرای خارجه کشورهای دوست از جمله عمان، قطر و عراق تلاش‌هایی را انجام داده و می‌دهند و کشورهای دیگر در حوزه اروپا ورود کردند، ایتالیا و فرانسه تلاش‌هایی را مبتنی بر حسن نیت برای ایجاد نزدیکی دیدگاه‌ها را مطرح کردند.

وی بار دیگر با بیان این‌که در رسیدن به یک توافق جدی هستیم، گفت: توافقی خوب، پایدار و قوی.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
یک کم دیگه تا زمستان لفتش بدید غرب کاملا تسلیم خواهد شد!!!!
Iran, Islamic Republic of
اونوقت چیزی از این مردم باقی نمیمونه!!
جانباز
Iran, Islamic Republic of
فعلا چند سال روی ایده ها کار کنید تا ببینیم چی میشه .