چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 17 Aug 2022
 
۰
۱

ثبت تصویر "پلنگ ایرانی" در کرمان

سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 805211
یک قلاده "پلنگ ایرانی" برای نخستین بار در منطقه حفاظت شده کوه سعدی استان کرمان مشاهده و تصویربرداری شد.
ثبت تصویر "پلنگ ایرانی" در کرمان
به گزارش جهان نيوز به نقل از اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست استان کرمان؛ با تلاش محیط‌بانان سختکوش و زحمتکش استان کرمان برای نخستین بار حضور پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده سعدی در مجاورت شهر کرمان ثبت و تصویربرداری شد.

در این رابطه داریوش غفاری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان کرمان ضمن ابراز خرسندی از ثبت این رکورد، اظهار کرد: مورخ 12 تیرماه 1401 مقارن با ساعت 6 صبح، سید مهدی مکی‌‌آبادی محیط‌بان شهرستان کرمان موفق به تصویربرداری از یک فرد پلنگ نر ایرانی در در مجاورت آبشخور جانمایی شده در منطقه حفاظت شده سعدی شد.

وی با اشاره به تصویربرداری مستقیم از اولین حضور پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده سعدی بیان کرد: علاوه بر ارزش ذاتی و اکولوژیکی این گونه ارزشمند،  ثبت حضور این گونه بیانگر تلاش صادقانه محیط‌بانان و اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان در راستای کاهش تعارضات جوامع محلی با زیستگاه‌ها، برنامه‌های مقابله و کاهش اثرات خشکسالی و افزایش قابل توجه جمعیت علف‌خواران طی سال‌های اخیر در این منطقه است.
 

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست استان کرمان خاطرنشان کرد: در صورت تأمین تجهیزات کافی از جمله دوربین‌های تله‌ای که هم‌اکنون یکی از نیازهای اساسی استان هستند، امیدواریم که بتوانیم در آینده شاهد ثبت رکوردهای جدید حیات وحش در مناطق تحت مدیریت استان باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


!!
Iran, Islamic Republic of
نشانی میدهید ؛ شکارچیان بیرحم ، میروند سراغ این چند بازمانده !!